Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Mini Bashkia 6 (3535) All All 328,312,094.00 315 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Mini Bashkia 6 (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,503,680 2014-12-29 2014-12-30 33821011402014 Ndihme ekonomike Min Bashk Nr 6 Lik ndih ekon dhjetor vend 12 dt 26.12.2014
  Mini Bashkia 6 (3535) A & E Tirane 1,899,742 2014-12-30 2014-12-30 33521011402014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Min Bashk Nr 6 Lik rikonstr zyrat kontr vazhd 1323 dt 24.11.2014 fat 19 dt 24.12.2014 sit 1
  Mini Bashkia 6 (3535) "SILVA STUDIO"SH.P.K. Tirane 96,637 2014-12-28 2014-12-29 33321011402014 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Min Bashk Nr 6 kolaud pun kontr vazhd 2026 fat 36 dt 23.12.2014
  Mini Bashkia 6 (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 34,461 2014-12-28 2014-12-29 33021011402014 Sherbime telefonike Min Bashk Nr 6 Lik telefon fat 19376569
  Mini Bashkia 6 (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 300,000 2014-12-18 2014-12-29 32921011402014 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Min Bashk Nr 6 Lik ndih financiare urdh 61 dt 16.12.2014 vkb 24 dt 16.12.2014 konf pref 5876/1 dt 16.12.2014
  Mini Bashkia 6 (3535) ORNELA BITA Tirane 19,900 2014-12-28 2014-12-29 33221011402014 Kancelari Min Bashk Nr 6 Bl kartolina up 33 dt 17.12.2014 fat 41 dt 23.12.2014 fh 42
  Mini Bashkia 6 (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,332,000 2014-12-29 2014-12-29 33621011402014 Ndihme ekonomike Min Bashk Nr 6 Shperblim ndih ekon vend 861 dt 17.12.2014
  Mini Bashkia 6 (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 2,184,000 2014-12-29 2014-12-29 33721011402014 Pagese paaftesie Min Bashk Nr 6 Shperblim paaftesi vend 861 dt 17.12.2014
  Mini Bashkia 6 (3535) NAZERI 2000 Tirane 56,150 2014-12-28 2014-12-29 33121011402014 Shpenzime per sigurimin e ndertesave dhe te tjera kosto sigurimi te ngjashme Min Bashk Nr 6 Lik pagese sig ndertese up 17 dt 02.07.2014 fo 02.07.2014 fat 1135 dt 22.12.2014 kontr 14.07.2014
  Mini Bashkia 6 (3535) MOBITEL WIRELESS COMMUNICATION Tirane 119,999 2014-12-17 2014-12-19 32621011402014 Sherbime te tjera Min Bashk Nr 6 Lik internet fat 189 dt 15.12.2014 seri 17011183 kontr vazhd 15.01.2014
  Mini Bashkia 6 (3535) D O R G E N Tirane 627,930 2014-12-18 2014-12-19 33021011402014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min Bashk Nr 6 Lik 5% garanci rikonstr zyrat e reja konte vazhd 5 dt 29.09.2009 pv garancie 27.12.2013 amd 27.12.2013 urdh 60 dt 15.12.2014
  Mini Bashkia 6 (3535) FEDERATA SINDIK.NDERT-DRURIT TE SHQIPERISE Tirane 10,900 2014-12-17 2014-12-19 32321011402014 Paga baze Min Bashk Nr 6 Lik kuote antaresimi sindikatat kontrate kolektive 03.01.2012
  Mini Bashkia 6 (3535) BANKA CREDINS Tirane 17,000 2014-12-16 2014-12-19 31921011402014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min Bashk Nr 6 Shp tarnsporti ,bl flamuj up 30,31 dt 27,28.11.2014 pv 27,28.11.2014 fat 153/97
  Mini Bashkia 6 (3535) FAMSH - ALBANIA Tirane 23,760 2014-12-17 2014-12-19 31621011402014 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Min Bashk Nr 6 Lik materiale pastrimi up 22 dt 20.08.2014 pv 22.08.2014 kontr 01.09.2014 fat 89 dt 01.12.2014 seri 03922442 fh 39 dt 01.12.2014
  Mini Bashkia 6 (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,900 2014-12-17 2014-12-19 32821011402014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Min Bashk Nr 6 Shp materiale speciale up 32 dt 02.12.2014 pv 02.12.2014 fat 98 dt 02.12.2014 fh 41 dt 02.12.2014
  Mini Bashkia 6 (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 76,100 2014-12-17 2014-12-18 32221011402014 Shpenzime per honorare Min Bashk Nr 6 Lik tatim keshilltare tetor nentor 2014
  Mini Bashkia 6 (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 220,346 2014-12-17 2014-12-18 31821011402014 Elektricitet 2101140 Min Bashk Nr 6 Lik energji kontr G 120394/34364/250207/131955 fat permb dt 10.12.2014
  Mini Bashkia 6 (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 31,584 2014-12-17 2014-12-18 32721011402014 Sherbime telefonike Min Bashk Nr 6 Lik telefon fat 718876767 dt 30.11.2014
  Mini Bashkia 6 (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 2,114,880 2014-12-16 2014-12-17 32421011402014 Ndihme ekonomike Min Bashk Nr 6 Ndih ekonomike vend 11 dt 01.12.2014 konf 5876/1 dt 16.12.2014
  Mini Bashkia 6 (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 16,485,625 2014-12-16 2014-12-17 32521011402014 Pagese paaftesie Min Bashk Nr 6 Paaftesi vend 23 dt 15.12.2014 konf 5876/1 dt 16.12.2014