Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Mini Bashkia 3 (3535) All All 215,058,546.00 219 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Mini Bashkia 3 (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,704,000 2014-12-26 2014-12-26 23521011392014 Ndihme ekonomike Min Bashk Nr.3 Lik shperblim paaftesi dhe ndihme vend 861 dt 17.12.2014
  Mini Bashkia 3 (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 940,000 2014-12-24 2014-12-26 23421011392014 Grant per femije te lindur Min Bashk Nr 3 Lik shperblim lindje akt marveshje 2750 dt 24.12.2014
  Mini Bashkia 3 (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 12,191,725 2014-12-22 2014-12-23 23321011392014 Pagese paaftesie Min Bashk Nr.3 Lik Paaftesi,ndih ekon vkb 25 dt 15.12.2014 konf 5785/1 dt 18.12.2014 vend 11 dt 01.12.2014
  Mini Bashkia 3 (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 680 2014-12-18 2014-12-19 23221011392014 Elektricitet 2101139 MIn Bash Nr 3 Lik energji kontr Tr2P120066090277/Tr2P120023011920
  Mini Bashkia 3 (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 377,150 2014-12-18 2014-12-19 23121011392014 Elektricitet 2101139 MIn Bash Nr 3 Lik energji kontr Tr2P160004072100;3064439;4071676;7078848;Tr2P010008090326;Tr2P120015013705;58066969;22006630;Tr2L020022074951
  Mini Bashkia 3 (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 15,600 2014-12-16 2014-12-17 22021011392014 Uje Min Bashk Nr 3 Lik uje fat 1411-159278-1 dt 28.11.2014
  Mini Bashkia 3 (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 19,806 2014-12-16 2014-12-17 22721011392014 Sherbime telefonike Min Bashk Nr 3 Lik telefon kontr 310001697788/9682
  Mini Bashkia 3 (3535) "ABCOM" Tirane 3,900 2014-12-16 2014-12-17 22521011392014 Sherbime telefonike Min Bashk Nr 3 Lik internet fat 04.12.2014 seri 120797595
  Mini Bashkia 3 (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 8,040 2014-12-16 2014-12-17 22421011392014 Uje Min Bashk Nr 3 Lik uje fat 1411-159245-1 dt 20.11.2014
  Mini Bashkia 3 (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 98,520 2014-12-16 2014-12-17 22121011392014 Uje Min Bashk Nr 3 Lik uje fat 1411-159248-1/246/252/249/253 dt 24.11.2014
  Mini Bashkia 3 (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 6,396 2014-12-16 2014-12-17 22621011392014 Posta dhe sherbimi korrier Min Bashk Nr 3 Lik posta fat 4905 dt 26.11.2014 seri 16482878
  Mini Bashkia 3 (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 39,360 2014-12-16 2014-12-17 22321011392014 Uje Min Bashk Nr 3 Lik uje fat 1411-159281-1 dt 19.11.2014
  Mini Bashkia 3 (3535) EUROSIG SHA Tirane 19,080 2014-12-16 2014-12-17 23021011392014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Min Bashk Nr 3 Sig mjeti up 12 dt 09.12.2014 fo 12.12.2014 fat 410 dt 12.12.2014 seri 18561410
  Mini Bashkia 3 (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 26,160 2014-12-16 2014-12-17 22221011392014 Uje Min Bashk Nr 3 Lik uje fat 1411-159283-1 dt 21.11.2014
  Mini Bashkia 3 (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 25,630 2014-12-10 2014-12-11 21821011392014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Min Bashk Nr 3 Taxs makine up 13 dt 09.12.2014 pv 09.12.2014 fat 09.12.2014 seri 118648208
  Mini Bashkia 3 (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 132,980 2014-12-01 2014-12-01 21621011392014 Paga baze Min Bashkia Nr 3 Paga Nentor 2014 nr pun pl 3 fakt 3 liste
  Mini Bashkia 3 (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 973,639 2014-12-01 2014-12-01 21521011392014 Paga baze Min Bashkia Nr 3 Paga Nentor 2014 nr pun pl 27 fakt 27 liste
  Mini Bashkia 3 (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 440,100 2014-12-01 2014-12-01 21421011392014 Shpenzime per honorare Min Bashkia Nr 3 Honorare Tetor+Nentor 2014
  Mini Bashkia 3 (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,200 2014-12-01 2014-12-01 21721011392014 Sherbime telefonike Min Bashkia Nr 3 Ribursim telefon kod abon 523397 fat 121247235
  Mini Bashkia 3 (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 10,679,650 2014-11-26 2014-11-27 21321011392014 Pagese paaftesie Min Bashk Nr 3 Paaftesi nentor 2014 vkb 23 dt 19.11.2014 konf 5468/1 dt 26.11.2014