Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) All All 478,438,185.00 339 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) EGLENTI Tirane 1,100,000 2014-12-26 2014-12-26 37321010542014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q Eduk,Zhv.fem blerje mish ko ne vazhd 14 dt 16.09.14 fat 663 dt 31.10.14 sr 09843633 fh 76 dt 31.10.14
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) REGLI SH.P.K Tirane 3,256,074 2014-12-15 2014-12-16 33821010542014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Q Eduk,Zhv.fem BLERJE ENE KUZHINE UP 197 DT 17.10.14 RAP 07.11.14 NR 308 NJOF FIT 222 DT 07.11.14 KONT 265 DT 20.11.14 FAT 657 DT 21.11.14 SR 17837657 FH 1 DT 21.11.14
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 359,730 2014-12-12 2014-12-15 37121011542014 Derdhur gabim, te vitit te meparshem,Te Dala 2101054 Q Eduk,Zhv.fem kthim parapagime per kopshtet e cerdhet,urdher nr 479 dt 12.12.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) STUDIO PERMBARIMORE L.D.C. Tirane 291,873 2014-12-12 2014-12-15 36321010542014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna QEZHF VENDIM ATHINA TOPUZI URDHER 462 DT 09.12.14
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) BANKA E BASHKUAR E SHQIPERISE Tirane 29,200 2014-12-11 2014-12-15 36221011542014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2101054 Q Eduk,Zhv.fem Vendim gjyqi Liri Rama,urdher nr 366 dt 21.11.2014,vend gjyq 9923 dt 07.10.2013,
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,078,217 2014-12-12 2014-12-15 37221010542014 Elektricitet 2101054 Q Eduk,Zhv.fem ENERGJI DETYRIM TETOR 2014 PERMBLEDHSE FATURASH
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) REGLI SH.P.K Tirane 708,869 2014-12-15 2014-12-15 339121010542014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Q Eduk,Zhv.fem BLERJE ENE KUZHINE UP 197 DT 17.10.14 RAP 07.11.14 NR 308 NJOF FIT 222 DT 07.11.14 KONT 265 DT 20.11.14 FAT 658 DT 21.11.14 SR 17837658 FH 2 DT 21.11.14
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) BANKA CREDINS Tirane 200,000 2014-12-12 2014-12-15 36121010542014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Q Eduk,Zhv.fem vendim gjyqi ani cakerri urdher 462 d 09.12.14
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Tirane 205,717 2014-12-15 2014-12-15 35221010542014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Q Eduk,Zhv.fem VENDIM GJQYI PER ALKO URDHER 462 DT 09.12.14 VENDIM 9483 DT 26.12.07
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) KAZIU 2013 Tirane 119,400 2014-12-15 2014-12-15 36921010542014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Q Eduk,Zhv.fem RIAPRIM MJETI UP 458 DT 05.12.14 KONT 459 DT 05.12.14 PV 474 DT 10.12.14 KONT 323 DT 10.12.14 FAT 260 SR 15710261 DT 11.12.14
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 50,000 2014-12-12 2014-12-15 35821010542014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Q Eduk,Zhv.fem vendim gjyqi Vojsava Gjylyku urdher 462 dt 09.12.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 195,000 2014-12-12 2014-12-15 36021010542014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Q Eduk,Zhv.fem vendim gjqyi zamira hoxha caushi urdher 462 dt 09.12.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 1,750 2014-12-12 2014-12-15 36621010542014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna QEZHF vendim gjyqi udher ekz 3669 dt 10.07.10 ndalese page engjellushe gixhari urdher 464 DT 09.12.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 426,420 2014-12-12 2014-12-15 36421010542014 Uje Q Eduk,Zhv.fem uje permbledhse nentor 2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 105,435 2014-12-12 2014-12-15 37021010542014 Sherbime telefonike 2101054 Q Eduk,Zhv.fem telefon klienti 310001692687
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 42,340 2014-12-11 2014-12-12 35421010542014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Q Eduk,Zhv.fem VENDIM GJYQI brunlida mara urdher 633 dt 11.08.14 vendim 12080 dt 03.12.13
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 50,000 2014-12-11 2014-12-12 35721010542014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Q Eduk,Zhv.fem vendim gjyqi bukuroshe plaku y urdher 462 dt 09.12.14 vendim 5847 dt 27.05.13
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) BANKA CREDINS Tirane 20,000 2014-12-11 2014-12-12 35521010542014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Q Eduk,Zhv.fem vendim gjyqi haxhire starzmiri urdher 462 dt 09.12.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 42,340 2014-12-11 2014-12-12 35321010542014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Q Eduk,Zhv.fem vendim nisela meci urdher 462 dt 09.12.2014
  Administrata Kopshte Cerdhe (3535) EGLENTI Tirane 34,150 2014-12-10 2014-12-11 34221010542014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Q Eduk,Zhv.fem blerje zarzavate kont ne vazhd 1004 dt 08.09.14 fat 666 dt 01.10.14 sr 0984366 fh 72 dt 01.10.14