Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Gjirokaster (1111) All All 11,538,911.00 132 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Gjirokaster ELEKTRO-SHTEPIAKE NOVI Gjirokaster 8,000 2014-12-29 2014-12-30 16410290452014 Kancelari 1029045 GJYKATE ADMINISTRATIVE GJIROKASTER MBUSHJR KOND ME GAZ FAT NR 255 DT 23.12.2014 NR SER 11348435 UP NR 31 DT 23.12.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Gjirokaster FERIT MYFTARI Gjirokaster 9,600 2014-12-29 2014-12-30 16710290452014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1029045 GJYKATE ADMINISTRATIVE GJIROKASTER MIREMB FOTOKOPJE FAT NR 193 DT 26.12.2014 NR SER 17681342 UP NR 33 DT 26.12.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Gjirokaster ELEKTRO-SHTEPIAKE NOVI Gjirokaster 9,000 2014-12-29 2014-12-30 16810290452014 Kancelari 1029045 GJYKATE ADMINISTRATIVE GJIROKASTER MATERIALE NGROHESE FAT NR 259 DT26.12.2014 NR SER 11348439 UP NR 24 DT 26.12.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Gjirokaster EURO OFFICE Gjirokaster 161,880 2014-12-29 2014-12-30 16610290452014 Kancelari 1029045 GJYKATE ADMINISTRATIVE GJIROKASTER TONERA FAT NR 125828087 DT 01.12.2014 UP NR 24 DT 24.12.2014 FTES OFERTE NJOFT FITUES
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Gjirokaster FERIT MYFTARI Gjirokaster 2,160 2014-12-23 2014-12-24 15510290452014 Kancelari 1029045 GJYKATE ADMINISTRATIVE GJIROKASTER SHTYPSHKRIME FAT NR 205 DT 19.12.2014 UP NR 28 DT 19.12.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Gjirokaster LUAN NORRA Gjirokaster 54,000 2014-12-23 2014-12-24 15810290452014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1029045 GJYKATE ADMINISTRATIVE GJIROKASTER PJESE KEMBIMI FAT NR 39 DT 18.12.2014 NR SER 6997689 PV DT 19.12.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Gjirokaster BESNIK SKENDULI Gjirokaster 8,400 2014-12-23 2014-12-24 15410290452014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1029045 GJYKATE ADMINISTRATIVE GJIROKASTER FAT NR 114 DT 19.12.2014 NR SER 06310614 DT 19.12.2014 UP NR 27 DT 19.12.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Gjirokaster SKENDERI G Gjirokaster 13,886 2014-12-23 2014-12-24 15310290452014 Karburant dhe vaj 1029045 GJYKATE ADMINISTRATIVE GJIROKASTER KARBURANT FAT T1771 DT 18.12.2014 NR SER 16827361UP DT 22.05.2014 NJOFT FITUES FTES OFERTE
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Gjirokaster BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 42,401 2014-12-23 2014-12-24 16210290452014 Shtese page per pune jashte orarit 1029045 GJYKATE ADMINISTRATIVE GJIROKASTER ORE SHTESE VITI 2014 LISTE PAGESE
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Gjirokaster ZEQO NORA Gjirokaster 9,600 2014-12-23 2014-12-24 16110290452014 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1029045 GJYKATE ADMINISTRATIVE GJIROKASTER SHERBIME FAT NR 25 DT 22.12.2014 NR SER 05143576 PV DT 22.12.2014 UP N 30 DT 22.12.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Gjirokaster BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 59,000 2014-12-23 2014-12-24 16310290452014 Udhetim i brendshem 1029045 GJYKATE ADMINISTRATIVE GJIROKASTER DIETA LISTE PAGESE
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Gjirokaster "SHTYPSHKRONJA ARGJIRO" Gjirokaster 5,400 2014-12-23 2014-12-24 16010290452014 Kancelari 1029045 GJYKATE ADMINISTRATIVE GJIROKASTER SHTYPSHKRIME FAT NR 714 DT 22.12.2014 NR SER 18404657 UP NR 29 DT 22.12.2014 FH NR 22.12.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Gjirokaster ELEKTRO-SHTEPIAKE NOVI Gjirokaster 75,000 2014-12-23 2014-12-24 15710290452014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1029045 GJYKATE ADMINISTRATIVE GJIROKASTER KONDICIONER FAT NR 252 DT 19.12.2014 PV AKT KOLAUDIMI
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Gjirokaster BANKA KOMBETARE TREGTARE Gjirokaster 25,457 2014-12-18 2014-12-19 15210290452014 Shtese page per pune jashte orarit 1029045 GJYKATE ADMINISTRATIVE GJIROKASTER SHTESE PAGE JASHTE ORARIT LISTE PAGESE
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Gjirokaster RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 21,043 2014-12-18 2014-12-19 15110290452014 Shtese page per pune jashte orarit 1029045 GJYKATE ADMINISTRATIVE GJIROKASTER SHTESE PAGE JASHTE ORARIT LISTE PAGESE
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Gjirokaster ELEKTRO-SHTEPIAKE NOVI Gjirokaster 9,000 2014-12-17 2014-12-18 15010290452014 Kancelari 1029045 GJYKATE ADMINISTRATIVE GJIROKASTER MATERIALE NGROHESE FAT NR 248 DT 16.12.2014 NR SER 11348428 UP NR 26 DT 16.12.2014 PV PER BLERJE NEN 10000 LEKE FH DT 16.12.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Gjirokaster POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 54,252 2014-12-12 2014-12-15 14510290452014 Posta dhe sherbimi korrier 1029045 GJYKATE ADMINISTRATIVE GJIROKASTER POSTA FAT NR 225 DT 29.11.2014 NR SER 16491651 2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Gjirokaster SKENDERI G Gjirokaster 50,320 2014-12-12 2014-12-15 14410290452014 Karburant dhe vaj 1029045 GJYKATE ADMINISTRATIVE GJIROKASTER KARBURANT FAT NR T1761 NR SER 16827351 DT 02.12.2014 FTES OFERT UP DT 22.05.2014 NJOFT FITUES
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Gjirokaster ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Gjirokaster 4,335 2014-12-15 2014-12-15 14910290452014 Sherbime telefonike 1029045 GJYKATE ADMINISTRATIVE GJIROKASTER TELEFON KOD ABONENT 545675 PERIUDHA 01.11-30.11.2014
  Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Gjirokaster RAIFFEISEN BANK SH.A Gjirokaster 89,980 2014-12-01 2014-12-01 14310290452014 Shtese page per vjetersi ne pune 1029045 GJYKATE ADMINISTRATIVE GJIROKASTER PAGAT NENTOR 2014 LISTE PAGESE