Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Liceu Jordan Misja (3535) All All 89,321,940.00 78 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Liceu Jordan Misja (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 7,420 2014-12-24 2014-12-26 10610110612014 Shtese page per pune jashte orarit 602 Shkolla Artistike "Jordan Misja" tat ore mbi norme urdh 22.12.2014 bord 22.12.2014 udhz44dt 16.10.2014
  Liceu Jordan Misja (3535) OLSI VORBSI Tirane 17,400 2014-12-23 2014-12-24 10410110612014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 602 Shkolla Artistike "Jordan Misja" bl mater ndert pv 19.12.2014 pv emergj 19.12.2014 ft 34 dt 23.12.2014 s 13832535 fh 116 dt 23.12.2014
  Liceu Jordan Misja (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 66,780 2014-12-23 2014-12-24 10510110612014 Shtese page per pune jashte orarit 602 Shkolla Artistike "Jordan Misja" ore mbi norme urdh 22.12.2014 bord 22.12.2014 udhz44dt 16.10.2014
  Liceu Jordan Misja (3535) SHOQATA AELFIOR Tirane 30,000 2014-12-17 2014-12-19 10310110612014 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 602 Shkolla Artistike "Jordan Misja" lik qera salle up 6 dt 18.11.2014 pv 19.11.2014 ft3 dt 19.11.2014 s 1111353 akt marev 15.11.2014
  Liceu Jordan Misja (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 8,032 2014-12-10 2014-12-11 10210110612014 Sherbime telefonike 602 Shkolla Artistike "Jordan Misja" tel.m nentor 2014,kl310001692886s718886560t 30.11.2014
  Liceu Jordan Misja (3535) DANIELA BARAKU Tirane 4,750 2014-12-04 2014-12-05 9910110612014 Sherbime te printimit dhe publikimit 602 Shkolla Artistike "Jordan Misja" printim poster ftesa up 5 dt 25.11.2014 pv 26.11.2014 ft 24 dt 26.11.2014 s 7484024
  Liceu Jordan Misja (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 324,540 2014-12-03 2014-12-04 9810110612014 Paga me kontrate per kohe te kufizuar 600 Shkolla Artistike "Jordan Misja" pages ore te lira m nentor 2014 bord 30.11.2014 urdh 3.12.2014
  Liceu Jordan Misja (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,500 2014-12-02 2014-12-02 9510110612014 Shpenzime per honorare Shkolla Artistike "Jordan Misja" honorare urdh 2.12.2014 bord 2.12.2014 vkm 550 dt 11.12.92
  Liceu Jordan Misja (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 9,230 2014-12-02 2014-12-02 9710110612014 Shpenzime per honorare Shkolla Artistike "Jordan Misja" tat honorare urdh 2.12.2014 bord 2.12.2014 vkm 550 dt 11.12.92
  Liceu Jordan Misja (3535) BANKA CREDINS Tirane 78,566 2014-12-02 2014-12-02 9610110612014 Shpenzime per honorare Shkolla Artistike "Jordan Misja" honorare urdh 2.12.2014 bord 2.12.2014 vkm 550 dt 11.12.92
  Liceu Jordan Misja (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 34,923 2014-12-01 2014-12-01 9410110612014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 Shkolla Artistike "Jordan Misja" paga m nentor 2014 permb 1-30/11/2014 bord 30.11.2014 pl 156 f 145
  Liceu Jordan Misja (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,722,048 2014-12-01 2014-12-01 9210110612014 Shtese page per funksionin 600 Shkolla Artistike "Jordan Misja" paga m nentor 2014 permb 1-30/11/2014 bord 30.11.2014 pl 156 f 145
  Liceu Jordan Misja (3535) BANKA CREDINS Tirane 47,120 2014-12-01 2014-12-01 9310110612014 Paga baze 600 Shkolla Artistike "Jordan Misja" paga m nentor 2014 permb 1-30/11/2014 bord 30.11.2014 pl 156 f 145
  Liceu Jordan Misja (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 8,083 2014-11-19 2014-11-20 9110110612014 Sherbime telefonike 602 Shkolla Artistike "Jordan Misja" tel.m tetor 2014,kl310001692886s718741418dt 30.10.2014
  Liceu Jordan Misja (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 147,300 2014-11-17 2014-11-18 9010110612014 Udhetim jashte shtetit 602 Shkolla Artistike "Jordan Misja" shp dieta j vendit urdh 14.11.2014 bord 14.11.2014 autoriz 1 dt 11.5.14 2.7.2014 4.8.14
  Liceu Jordan Misja (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 5,750 2014-11-17 2014-11-18 8710110612014 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 600 Shkolla Artistike "Jordan Misja" shp print postera up 2/1 dt 14.10.2014 pv 15.10.2014 ft 53 dt 15.10.2014 s 7332357
  Liceu Jordan Misja (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 30,000 2014-11-10 2014-11-11 8510110612014 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 600 Shkolla Artistike "Jordan Misja" bl regj pv emergj 28.10.2014 ft 7 dt 28.10.2014 s 7332407 fh 113 dt 28.10.2014
  Liceu Jordan Misja (3535) ASTRIT KOLLI Tirane 10,000 2014-11-11 2014-11-11 8610110612014 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 600 Shkolla Artistike "Jordan Misja" bl libra muzikor up 4 dt 30.10.2014 pv 31.10.2014 ft 18 dt 31.10.2014 s 7332418 fh 115 dt 31.10.2014
  Liceu Jordan Misja (3535) BANKA CREDINS Tirane 309,690 2014-11-07 2014-11-10 8710110612014 Paga baze 602 Shkolla Artistike "JOrdan Misja"ore te lira urdh 07.11.2014,list pagesa 07.11.2014vkm 624 dt 24.7.14
  Liceu Jordan Misja (3535) BANKA CREDINS Tirane 81,000 2014-11-07 2014-11-10 8210110612014 Shpenzime per honorare 600 Shkolla Artistike "Jordan Misja" honorare modele piktures urdh 7.11.2014 bord7.11.2014 bord 7.11.2014 vkm 550 dt 11.12.92