Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Drejtoria Rajonale AKU Shkoder (3333) All All 19,725,355.00 78 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Drejtoria Rajonale AKU Shkoder (3333) ARIAN(J76705021E) Shkoder 117,600 2014-12-23 2014-12-24 14110051282014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative AKU ft 09291973 dt 19.12.2014
  Drejtoria Rajonale AKU Shkoder (3333) "ABCOM" Shkoder 6,000 2014-12-23 2014-12-24 14310051282014 Sherbime telefonike AKU ft 124251957 dt 22.12.2014
  Drejtoria Rajonale AKU Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 24,900 2014-12-23 2014-12-24 14210051282014 Udhetim i brendshem AKU dieta nentor-dhjetor 2014
  Drejtoria Rajonale AKU Shkoder (3333) "ABCOM" Shkoder 6,000 2014-12-18 2014-12-19 13410051282014 Sherbime telefonike AKU SHKODER FAT 120797293 DT 27.11.2014
  Drejtoria Rajonale AKU Shkoder (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 1,660 2014-12-18 2014-12-19 13510051282014 Uje AKU SHKODER FAT 3364291 dt 30.11.2014 nr 26820
  Drejtoria Rajonale AKU Shkoder (3333) SOKOL ALIBALI Shkoder 26,900 2014-12-18 2014-12-19 13710051282014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave AKU SHKODER FAT 6081069 DT 05.12.2014
  Drejtoria Rajonale AKU Shkoder (3333) ENDRIT ULIGAJ Shkoder 10,000 2014-12-18 2014-12-19 13910051282014 Sherbime telefonike AKU SHKODER FAT 17282949 DT 01.12.2014
  Drejtoria Rajonale AKU Shkoder (3333) B.M. KONSTRUKSION Shkoder 9,600 2014-12-18 2014-12-19 13810051282014 Shpenzime te tjera transporti AKU SHKODER FAT 13443373 DT 10.12.2014
  Drejtoria Rajonale AKU Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 1,644 2014-12-18 2014-12-19 13610051282014 Posta dhe sherbimi korrier AKU SHKODER FAT 16487169 dt 30.11.2014
  Drejtoria Rajonale AKU Shkoder (3333) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Shkoder 160,088 2014-12-18 2014-12-19 13310051282014 Elektricitet 1005128 AKU SHKODER FAT A-140876 FT 619121413 DT 10.12.2014 E-141105 FT 619119079 DT 10.12.2014
  Drejtoria Rajonale AKU Shkoder (3333) ALB SHOP Shkoder 25,800 2014-12-03 2014-12-04 12510051282014 Blerje dokumentacioni AKU SHKODER FAT 13137756 dt 10.11.2014
  Drejtoria Rajonale AKU Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 30,000 2014-12-03 2014-12-04 12610051282014 Te tjera transferta tek individet AKU shperblim dalje ne pension
  Drejtoria Rajonale AKU Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 1,587,559 2014-12-01 2014-12-02 12410051282014 Paga baze AKU PAGA
  Drejtoria Rajonale AKU Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 1,206 2014-11-24 2014-11-24 12310051282014 Posta dhe sherbimi korrier AKU SHKODER FAT 16487017 DT 31.10.2014
  Drejtoria Rajonale AKU Shkoder (3333) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Shkoder 39,743 2014-11-18 2014-11-19 12010051282014 Elektricitet 1005128 AKU SHKODER FAT 617932034 DT 11.11.2014
  Drejtoria Rajonale AKU Shkoder (3333) UJESJELLES QYTETI SHKODER Shkoder 1,660 2014-11-18 2014-11-19 12210051282014 Uje AKU SHKODER FAT3357868 DT 31.10.2014
  Drejtoria Rajonale AKU Shkoder (3333) "ABCOM" Shkoder 6,000 2014-11-18 2014-11-19 12110051282014 Sherbime telefonike AKU SHKODER FAT 120795786 DT 31.10.2014
  Drejtoria Rajonale AKU Shkoder (3333) BANKA CREDINS Shkoder 1,526,357 2014-11-03 2014-11-03 11410051282014 Shtese page per funksionin AKU 2014
  Drejtoria Rajonale AKU Shkoder (3333) ARIFI Shkoder 477,226 2014-10-28 2014-10-28 11310051282014 Karburant dhe vaj AKU SHKODER FAT 17561886 dt 27.10.2014
  Drejtoria Rajonale AKU Shkoder (3333) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Shkoder 57,152 2014-10-24 2014-10-24 10810051282014 Elektricitet 1005128 AKU SHKODER FAT616747115 dt 12.10.2014