Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Drejtoria Rajonale AKU Diber (0606) All All 12,077,777.00 69 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Drejtoria Rajonale AKU Diber (0606) NDERMARRJA UJESJELLESI PESHKOPI Diber 1,848 2014-12-23 2014-12-24 10710051202014 Uje Drejt A K U fat nr 506 date 20.12.14
  Drejtoria Rajonale AKU Diber (0606) DHIMITRAQ KOSTA Diber 33,333 2014-12-23 2014-12-24 10610051202014 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik Drejt A K U fat nr 1264 date 23.12.14
  Drejtoria Rajonale AKU Diber (0606) BANKA CREDINS Diber 21,400 2014-12-22 2014-12-23 10510051202014 Udhetim i brendshem Drejt A K U djeta
  Drejtoria Rajonale AKU Diber (0606) LAVDRIM KOCI Diber 9,600 2014-12-22 2014-12-23 1051005202014 Kancelari Drejt A K U kancelari fat nr 36 date 16.12.14
  Drejtoria Rajonale AKU Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 3,165 2014-12-17 2014-12-17 10210051202014 Sherbime telefonike Drejt A K U telefon nentor 2014
  Drejtoria Rajonale AKU Diber (0606) ILIR NUREDINI Diber 56,900 2014-12-15 2014-12-15 10110051202014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Drejt A K U blerje gaz per ngrohje fat nr 36 date 12.12.14
  Drejtoria Rajonale AKU Diber (0606) KRIJON Diber 59,760 2014-12-11 2014-12-12 10010051202014 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik Drejt A K U blerje mat.laboratori fat nr 14527 date 09.12.14
  Drejtoria Rajonale AKU Diber (0606) KASTRIOT VORFI Diber 29,800 2014-12-11 2014-12-11 9910051202014 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Drejt A K U KANCELARI FAT NR 68 DATE 01.12.14
  Drejtoria Rajonale AKU Diber (0606) BANKA CREDINS Diber 786,018 2014-12-05 2014-12-05 9510051202014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Drejt A K U paga neto nentor 2014
  Drejtoria Rajonale AKU Diber (0606) ALBERT SEZAIRI Diber 97,570 2014-11-24 2014-11-24 9310051202014 Kancelari Drejt A K U kancelari fat nr 1208 date 20.11.14
  Drejtoria Rajonale AKU Diber (0606) XHEVDET DAMAZETI Diber 40,000 2014-11-24 2014-11-24 9410051202014 Uniforma dhe veshje te tjera speciale Drejt A K U uniformapune fat nr 15 date 18.11.14
  Drejtoria Rajonale AKU Diber (0606) ALMA-2001 Diber 48,000 2014-11-14 2014-11-14 8510051202014 Sherbime telefonike DAKU pages interneti
  Drejtoria Rajonale AKU Diber (0606) BANKA CREDINS Diber 62,800 2014-11-14 2014-11-14 9210051202014 Udhetim i brendshem Drejt A K U djeta sipas listes bashkengjitur
  Drejtoria Rajonale AKU Diber (0606) ADIDAS - ONE Diber 135,600 2014-11-14 2014-11-14 8910051202014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Drejt A K U materi.pastrim. fat nr02 date 06.11.14
  Drejtoria Rajonale AKU Diber (0606) XHEVDET DAMAZETI Diber 9,600 2014-11-14 2014-11-14 9010051202014 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Drejt A K U fatur per ngrohje. fat nr14 date 11.11.14
  Drejtoria Rajonale AKU Diber (0606) NDERMARRJA UJESJELLESI PESHKOPI Diber 13,677 2014-11-14 2014-11-14 9110051202014 Uje Drejt A K U uji tetor 2014
  Drejtoria Rajonale AKU Diber (0606) ALMA-2001 Diber 48,000 2014-11-11 2014-11-11 8510051202014 Sherbime telefonike Drejt.Autor.Kom.Ushqimit1005120 lik sherbime interneti fat nr 32 date 04.06.14
  Drejtoria Rajonale AKU Diber (0606) ALBTELEKOM SH.A. Diber 6,000 2014-11-11 2014-11-11 8610051202014 Sherbime telefonike Drejt A K U telefon tetor 2014
  Drejtoria Rajonale AKU Diber (0606) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Diber 26,076 2014-11-11 2014-11-11 8710051202014 Elektricitet 1005120 Drejt A K U 1005120 energji c 055872
  Drejtoria Rajonale AKU Diber (0606) BANKA CREDINS Diber 785,743 2014-11-06 2014-11-06 8110051202014 Shtese page per funksionin Drejt A K U paga neto tetor 2014