Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Universiteti i Tiranes (3535) All All 355,371,799.00 362 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Universiteti i Tiranes (3535) NATASHA VASKA Tirane 5,160 2014-09-22 2014-09-23 246101410392014 Elektricitet UT Rektorati BL BUQETA UP 63 DT 26.08.2014 FT OF. NJ.FIT 2.09.2014 FAT 127 DT 3.09.2014 SERI 14719113 FH 37 DT 3.09.2014
  Universiteti i Tiranes (3535) BOSHNJAKU. B Tirane 3,644,340 2014-09-22 2014-09-23 24810110392014 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) UT Rektorati RIKOSTRUKSION GODINE URDH 60 DT 25.08.2014 KONTRATE SHTESE 2270/1 DT 3.09.2014 SIT 9 DT 15.09.2014 FAT 40 DT 15.09.2014 SERI 134234490
  Universiteti i Tiranes (3535) DREJTORIA E PERGJ E DOGANAVE Tirane 107,875 2014-09-22 2014-09-23 24210110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike UT Rektorati SHERB DOGANOR URDH 2267/7 DT 17.09.2014
  Universiteti i Tiranes (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 9,120 2014-09-12 2014-09-22 24310110392014 Uje UT Rektorati telefon fat 21.08.2014kontrate 159443
  Universiteti i Tiranes (3535) JUVENA GJIKA Tirane 48,000 2014-09-16 2014-09-16 23810110392014 Shpenzime gjyqesore UT Rektorati SHP. EKSPERTI URDH 2329 DT 8.09.2014 FAT 156 DT 3.09.2014 SERI 10108757 PV 2.07.2014
  Universiteti i Tiranes (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 1,824 2014-09-12 2014-09-15 24110110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike UT Rektorati sherbim doganor fat nr 4138dt 10.09.2014 seri 11982772 urdh 2267/6 dt 11.09.2014
  Universiteti i Tiranes (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 109,505 2014-09-12 2014-09-15 24210110392014 Sherbime telefonike UT Rektorati telefon fat 31.08.2014 kl. 31001696701,310001935899,310001725621,310001951298
  Universiteti i Tiranes (3535) MIRLIN Tirane 17,600 2014-09-12 2014-09-15 24010110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike UT Rektorati sherbim doganor fat nr 60 dt 10.09.2014 seri 16306155 urdh 2267/5 dt 11.09.2014
  Universiteti i Tiranes (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,200 2014-09-10 2014-09-11 23110110392014 Shpenzime gjyqesore kreditim UT Rektorati TARIFE GJYQESORE U14.7.2014,LIST PAGESA
  Universiteti i Tiranes (3535) BANKA CREDINS Tirane 11,000 2014-09-10 2014-09-11 23910110392014 Udhetim i brendshem UT Rektorati DIETA URDH 23.07.2014
  Universiteti i Tiranes (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 102,027 2014-09-08 2014-09-09 23710110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike UT Rektorati TARIFE MAGAZINIMI URDH.2267/4 DT 5.09.2014 FAT 1024 DT 3.09.2014 SERI 11982758 2267/4 DT 5.09.2014 FAT 4024 DT 3.09.2014 SERI 11982758
  Universiteti i Tiranes (3535) ITIRANA Tirane 399,966 2014-09-08 2014-09-09 23410110392014 Sherbime te tjera UT Rektorati INTERNET FAT 1008 DT 31.07.2014 SERI 13317958 KONTRATE 1895/3 DT 16.09.2014 VAZHDIM
  Universiteti i Tiranes (3535) LAURETA PLEPI Tirane 395,000 2014-09-08 2014-09-09 23210110392014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative UT Rektorati RIPARIME PV 4 DT 2.09.2014 FAT 36 DT 2.09.2014 SERI 6163936
  Universiteti i Tiranes (3535) CONTINENTAL GROUP SH.A Tirane 127,418 2014-09-08 2014-09-09 23610110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike UT Rektorati TARIFE MAGAZINIMI URDH.2267/3 DT 5.09.2014 FAT 652 DT 31.08.2014 SERI 16077803
  Universiteti i Tiranes (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,828 2014-09-08 2014-09-09 23310110392014 Posta dhe sherbimi korrier UT Rektorati POSTA FAT 3605 DT 26.08.2014 SERI 11520851
  Universiteti i Tiranes (3535) ITIRANA Tirane 399,966 2014-09-08 2014-09-09 23510110392014 Sherbime te tjera UT Rektorati INTERNET FAT 1144 DT 31.08.2014 SERI 31.08.2014 KONTRATE 1895/3 DT 16.09.2014 VAZHDIM
  Universiteti i Tiranes (3535) FLONJA Tirane 5,909,418 2014-09-03 2014-09-04 229110110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore UT Rektorati RIKOSRTUKSION KONTRATE 2701/1 DT 26.12.2013 SIT 3 DT 5.8.2014 FAT 31 DT 5.08.2014 SERI 86952881
  Universiteti i Tiranes (3535) DREJTORIA E PERGJ E DOGANAVE Tirane 994,217 2014-09-03 2014-09-03 223010110392014 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike UT Rektorati TVSH DETYRIM DOGANOR URDH 2267/2 DT 1.09.2014 DEKLARIMI I DOGANAVE
  Universiteti i Tiranes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 52,085 2014-09-01 2014-09-01 22510110392014 Shtese page per vjetersi ne pune UT Rektorati PAGE BORDERO GUSHT 2014 PL 69 F 63
  Universiteti i Tiranes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 140,853 2014-09-01 2014-09-01 22610110392014 Shtese page per vjetersi ne pune UT Rektorati PAGE BORDERO GUSHT 2014 PL 69 F 63