Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Drejtoria Rajonale AKU Vlore (3737) All All 24,811,773.00 91 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Drejtoria Rajonale AKU Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 6,719 2014-02-19 2014-02-19 16 1005130 2014 Unspecified 1005130 KL 1963673 JANAR DRAKU
  Drejtoria Rajonale AKU Vlore (3737) CEZ SHPERNDARJE Vlore 5,224 2014-02-11 2014-02-12 11 1005130 2014 Unspecified 1005130 ENERGJI KL 36426 JANAR DRAKU 1005130
  Drejtoria Rajonale AKU Vlore (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 4,848 2014-02-11 2014-02-12 12 1005130 2014 Unspecified FAT 13 JANAR DRAKU 1005130
  Drejtoria Rajonale AKU Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 120,920 2014-02-11 2014-02-12 10 1005130 2014 Unspecified DIETA DRAKU 1005130
  Drejtoria Rajonale AKU Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 1,773,466 2014-02-03 2014-02-04 09 1005130 2014 Unspecified PAGA JANAR DRAKU 1005130
  Drejtoria Rajonale AKU Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 12,694 2014-01-23 2014-01-24 07 1005130 2014 Unspecified 1005130 KL 1963673DHJETOR DRAKU
  Drejtoria Rajonale AKU Vlore (3737) CEZ SHPERNDARJE Vlore 6,813 2014-01-23 2014-01-24 04 1005130 2014 Unspecified 1005130 ENERGJI KL 36426 DHJETOR DRAKU 1005130
  Drejtoria Rajonale AKU Vlore (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 5,268 2014-01-23 2014-01-24 06 1005130 2014 Unspecified 1005130 FAT 674 DHJETOR DRAKU
  Drejtoria Rajonale AKU Vlore (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 396 2014-01-24 2014-01-24 08 1005130 2014 Unspecified DHJETOR FAT 542 DRAKU 1005130
  Drejtoria Rajonale AKU Vlore (3737) ALBTELEKOM SH.A. Vlore 13,380 2014-01-23 2014-01-24 05 1005130 2014 Unspecified 1005130 KL 36035 DHJETOR DRAKU
  Drejtoria Rajonale AKU Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 1,702,771 2014-01-08 2014-01-08 0110051302014 Unspecified PAGA DHJETOR DRAKU 1005130