Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) All All 29,197,602.00 139 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 1,265,038 2014-10-02 2014-10-02 11710051132014 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta 1005113 Q T T B PAGA SHTATOR 2014
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) KONFEDERATA E SINDIKATAVE TE SHQIPERISE Vlore 2,500 2014-10-02 2014-10-02 11810051132014 Paga baze 1005113 Q T T B KUOT SINDIKATE SHTATOR 2014
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) ND. UJESJELLESI VLORE Vlore 96 2014-09-25 2014-09-26 11610051132014 Uje 1005113 Q T T B GUSHT 2014
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) DERVISH SHEFQET MYFTARAJ Vlore 417,494 2014-09-25 2014-09-26 11510051132014 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore 1005113 Q T T B MIREMBAJTJE SERRE KONTRATE 13.05.2014
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) CITRUS Vlore 44,400 2014-09-16 2014-09-16 114 1005113 2014 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1005113 Q T T B FAT08.09.2014
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) BUJAR BUNDO Vlore 285,360 2014-09-05 2014-09-08 111 1005113 2014 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1005113 Q T T B FAT 28.08.2014
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 1,392 2014-09-05 2014-09-08 110 1005113 2014 Posta dhe sherbimi korrier 1005113 Q T T B FAT 31.08.2014
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) CEZ SHPERNDARJE Vlore 38,048 2014-09-05 2014-09-08 109 1005113 2014 Elektricitet 1005113 Q T T B KONTR 72506,72504 FAT GUSHT 2014
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 1,296,689 2014-09-02 2014-09-02 105 1005113 2014 Shtese page per vjetersi ne pune 1005113 Q T T B PAGA GUSHT 2014
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) UJESJELLESI SH.A. NOVOSELE Vlore 24,000 2014-09-02 2014-09-02 107 1005113 2014 Uje 1005113 Q T T B UJE GUSHT 2014 NR.SERIE11888643
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) KASTRATI SHA Vlore 683,558 2014-09-02 2014-09-02 108 1005113 2014 Karburant dhe vaj 1005113 Q T T B GAZOIL FAT 19.08.2014
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) KONFEDERATA E SINDIKATAVE TE SHQIPERISE Vlore 5,300 2014-09-02 2014-09-02 106 1005113 2014 Paga baze 1005113 Q T T B KUOT SINDIKATE KORRIK GUSHT 2014
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 29,960 2014-08-22 2014-08-22 1021005113 2014 Udhetim i brendshem 1005113 Q T T B DJETA GUSHT 2014
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) VODAFONE ALBANIA Vlore 5,000 2014-08-22 2014-08-22 104 1005113 2014 Sherbime telefonike 1005113 Q T T B FAT 22899251146 DT 01.08.2014
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) ND. UJESJELLESI VLORE Vlore 96 2014-08-22 2014-08-22 103 1005113 2014 Uje 1005113 Q T T B FAT KORRIK DT 30.07.2014
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) LAVDRIM KOCI Vlore 220,000 2014-08-06 2014-08-06 97 1005113 2014 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1005113 Q T T B BLERJE KALLAMA
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) DERVISH SHEFQET MYFTARAJ Vlore 531,690 2014-08-06 2014-08-06 98 1005113 2014 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore 1005113 Q T T B MIREMBAJTJE SERRE KONTRATE 13.05.2014
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 1,800 2014-08-06 2014-08-06 99 1005113 2014 Posta dhe sherbimi korrier 1005113 Q T T B KORRIK 2014
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) ARTAN BALLA Vlore 28,000 2014-08-06 2014-08-06 96 1005113 2014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1005113 Q T T B ASISTENCE JURIDIKE
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) CEZ SHPERNDARJE Vlore 38,830 2014-08-04 2014-08-05 92 1005113 2014 Elektricitet 1005113 Q T T B KUOT GABINA 72506,72504 FAT KORRIK 2014