Treasury Transactions

Treasury Branch:

Institution:

Perfitues:

Payment Reason:

Transactions Value:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston do pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet do jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kye. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojn fondet e alokuara
 • Sa paguhet pr shrbime dhe projekte t caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar do institucion
 • Sa para jan paguar n intervale t caktuara kohore
 • etj.

 • Institution List
 • Supplier List
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institution Perfitues Treasury Branch Transactions Value No Transactions Limit value Interval (date registration) Interval (date execute)
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) All All 1,827,590,965.00 336 All => =>

  Transactions

  Institution Perfitues Treasury Branch Value Date registration Data executed Invoice No Payment Reason Invoice description
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 20,000 2014-07-04 2014-07-04 19910110352014 Paga baze 602 DAR Qytet ndales ne page 30.6.2014 ekz v gjyqi ermira shehu
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 1,848 2014-07-04 2014-07-04 19710110352014 Paga baze 602 DAR Qytet vendim gjyqi.shkres 32118, dt 31.12.13 vgj 2406 dt 19.5.2009 bord 30.6.2014
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 6,695 2014-07-04 2014-07-04 200110110352014 Paga baze 600 DAR Qytet ekzek vend permb.shk 39 dt 1.1.2014 vgj 2479 dt 5.3.2012 bord 30.6.2014
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,517,022 2014-07-01 2014-07-02 18610110352014 Paga baze 600 DAR Qytet paga shk L Gurakuqi m qershor 2014 permb bord 30.6.2014 bord 30.6.2014 pl 34 f 33
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 11,526 2014-07-01 2014-07-02 18510110352014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 DAR Qytet paga m qershor 2014 permb bord 30.6.2014 bord 30.6.2014 pl 30 f 30
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 711,994 2014-07-01 2014-07-02 18110110352014 Paga baze 600 DAR Qytet paga m qershor 2014 permb bord 30.6.2014 bord 30.6.2014 pl 30 f 30
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 132,210 2014-07-02 2014-07-02 19110110352014 Paga baze 600 DAR Qytet paga e arsimtareve m qershor 2014 permb bord 30.6.2014 bord 30.6.2014 pl 3667/ f 456
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 40,474 2014-07-01 2014-07-02 18310110352014 Paga baze 600 DAR Qytet paga m qershor 2014 permb bord 30.6.2014 bord 30.6.2014 pl 30 f 30
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 55,672 2014-07-01 2014-07-01 18710110352014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 DAR Qytet paga shk L Gurakuqi m qershor 2014 permb bord 30.6.2014 bord 30.6.2014 pl 34 f 1
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 174,711 2014-07-01 2014-07-01 18210110352014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 DAR Qytet paga m qershor 2014 permb bord 30.6.2014 bord 30.6.2014 pl 30 f 30
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 290,075 2014-07-01 2014-07-01 18410110352014 Shtese page per vjetersi ne pune 600 DAR Qytet paga m qershor 2014 permb bord 30.6.2014 bord 30.6.2014 pl 30 f 30
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 20,000 2014-06-24 2014-06-24 16010110352014 Paga baze 600 DAR Qytet ndales ne page vendim pembarimi shk 306 dt 10.6.2014 vend gjyk3831 dt 18.6.13 bord 31.5.2014 Adivie Matoshi
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) SHOQERIA PERMBARIMORE JUSTITIA Tirane 24,424 2014-06-24 2014-06-24 15910110352014 Paga baze 600 DAR Qytet ndales ne page vendim pembarimi shk 571 dt06.6.2014 vend gjyk1005 dt 11.9.13 bord 31.5.2014 Floresha Duro
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) ZYBER SHEHU Tirane 611,270 2014-06-18 2014-06-19 17310110352014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 DAR Qytet ekzek. vendim gjyqi shk z perm 93/2 dt 6.9.13 vend gjykat 870 dt 26.7.2012vend gj rrethit 7092 dt 20.9.2012 vend gj apelit 1462 dt 12.6.2012 shk DAR 1597 dt 16.6.2014 permb bord 12.6.2014
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 217,797 2014-06-18 2014-06-19 17310110352014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602 DAR Qytet tat ne burim ekzek. vendim gjyqi shk z perm 93/2 dt 6.9.13 vend gjykat 870 dt 26.7.2012vend gj rrethit 7092 dt 20.9.2012 vend gj apelit 1462 dt 12.6.2012 shk DAR 1597 dt 16.6.2014 permb bord 12.6.2014
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 189,928 2014-06-16 2014-06-17 16610110352014 Te tjera transferta tek individet 602 DAR Qytet tat shpebl dalje ne pension urdh 1584 dt 106.2014 permb 106.2014 bord 4.6.204
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 93,094 2014-06-16 2014-06-17 16910110352014 Te tjera transferta tek individet 602 DAR Qytet shpebl dalje ne pension urdh 1584 dt 106.2014 permb 106.2014 bord 4.6.204
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 45,000 2014-06-16 2014-06-17 16710110352014 Te tjera transferta tek individet 602 DAR Qytet shpebl dalje ne pension urdh 1584 dt 106.2014 permb 106.2014 bord 4.6.204
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,544,258 2014-06-16 2014-06-17 16510110352014 Te tjera transferta tek individet 602 DAR Qytet shpebl dalje ne pension urdh 1584 dt 106.2014 permb 106.2014 bord 4.6.204
  Drejtoria Arsimore qytetit Tirane (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 27,000 2014-06-16 2014-06-17 16810110352014 Te tjera transferta tek individet 602 DAR Qytet shpebl dalje ne pension urdh 1584 dt 106.2014 permb 106.2014 bord 4.6.204