Money and Power


GENERAL DATA


DECLARATION OF ASSETS AFTER THE RESIGNINITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhurat nga paga neto, shpėrblimet e komisioneve, dietat dhe rimbursimet e karburantit si Deputete e Kuvendit tė Shqipėrisė janė nė shumėn 2 504 342 Lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshorti Z. Salarjon Totaj, tė ardhura nga punėsimi nė shoqėrinė “Operatori i Sistemit tė Transmetimit"- OST nė vlerėn 1 511 214 Lekė.
2) Bashkėshorti, tė ardhura nga punėsimi si anėtar i Kėshillit Mbikqyrės nė shoqėrinė Alb Gaz Sh.a pėr periudhėn Janar-Nėntor 2018 nė shumėn 243 100 Lekė.
3) Z.Salarjon Totaj, tė ardhura nga punėsimi si anėtar i Kėshillit Drejtues nė Drejtorinė e Pėrgjithshme e Shėrbimit tė Transportit Rrugor- DPSHTRR pėr periudhėn Nėntor-Dhjetor 2018 nė shumėn 31 008 Lekė
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendja e llogarisė rrjedhėse, nė njė bankė tė nivelit tė dytė me burim tė ardhurat nga paga, shuma 13 889.56 Lekė.
2) Gjendja e llogarisė rrjedhėse, nė njė bankė tė nivelit tė dytė me burim tė ardhurat nga paga, shuma 23 889.56 Lekė.
3) Shtuar me 3 000 Euro gjendja monetare cash.
4) Subjekti deklaron depozitė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, me gjendje tė pandryshuar, e cila nuk shėnohet nė deklaratė.
5) Kartė krediti nė njė bankė tė nivelit tė dytė, detyrimi i mbetur i pashlyer 806.41 Euro.
6) Bashkėshorti Z.Salarjon Totaj, gjendje e llogarisė nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 565.96 Lekė.
7) Bashkėshorti, gjendja e llogarisė me burim tė ardhurat nga paga pranė njė banke tė nivelit tė dytė nė vlerėn 152 900.9 Lekė.
8) Bashkėshorti Salarjon Totaj, gjendja monetare Cash e shtuar me 4 000 Euro.
9) Kredi bankare pranė njė banke tė nivelit tė dytė nė shumėn 1 120 000 Lekė e marrė nga Bashkėshorti Z.Salarjon Totaj nė datėn 14.04.2016. Pėr vitin 2018, shuma e shlyer e kredisė (principal dhe interesa), 169 560.24 Lekė ndėrsa detyrimi kundrejt bankės nė 31 Dhjetor ėshtė 654 640.25 Lekė.
10) Bashkėshorti, kartė kreditit pranė njė banke tė nivelit tė dytė, gjendja e pashlyer e detyrimit ėshtė 2 377.98 Euro.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description

1) Shpenzuar shuma 1 423.66 Euro pėr likuidimin e detyrimeve tė kartės sė kreditit nė njė bankė tė nivelit tė dytė pėr vitin 2018. Detyrimi i mbetur i pashlyer nga subjekti ėshtė 806.41 Euro.
2) Bashkėshorti, shlyer nė 2018 shumėn 169 560.24 Lekė si principal dhe interesa tė kredisė 1 120 000 000 Lekė tė marrė nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė 14.04.2016. Detyrimi i mbetur i pashlyer nė 31 Dhjetor ėshtė 654 640.25 Lekė.