Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura neto nga paga, 2 015 199 Lek.
2) Tė ardhura neto nga honorare, 51 000 Lek.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNu k ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightTė ardhura neto nga krijimtaria artisktike/shtije e punėve artistike, 3 894 352 Lek.
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, tė ardhura neto nga paga dhe puna si eksperte, 1 849 983 Lek.
2) Bashkėshortja, tė ardhura neto nga interesat bankare, 2 394 Lek.
3) Bashkeshortja, te ardhura neto nga qiradhėnia, 2 712 180 Lek.
4) Bashkėshortja, tė ardhura neto nga honorare, 1 241 276 Lek.
5) I biri, tė ardhura neto nga shitja e veprave te artit, 28 003 Euro
Payments received for obligations from third parties
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Pakėsim me 319 183 Lek i tė ardhurave personale tė subjektit nė llogarinė bankare.
2) Bashkėshortja, shtesė me 5 092 665 Lek nė llogarinė bankare tė tė ardhurave personale.
3) Bashkėshortja, pakėsim me 50 000 Lek i gjendjes cash.
4) Bashkėshortja, shtesė e pasurisė nga blerja e tokės ullishte me arė me sipėrfaqe 2 240 m2 nė Surrel dhe vlerė 6 930 000 Lek, blerė pėr arsye funksionale tė terriorit ku ėshtė ndėrtuar banimi.
5) Subjekti, shitje e apartamentit parafabrikat me sipėrfaqe 59 m2 i pėrfituar nga privatizimi i banesave shtetėrore nė vitin 1993 dhe rivlerėsuar nė vitin 2012 nga ZVRPP sipas ēmimit fiskal, vlera e raportuar e shitjes ėshtė 5 000 000 Lek.
6) I biri, pakėsim me 9 100 Lek nė llogarinė bankare pranė Tirana Bank.
7) I biri, shtesė me 3 131,31 Euro nė llogarinė bankare nė Tirana Bank .
8) I biri, shlyerje e detyrimit me vlerė 432 000 Lek, pėr kontratėn e qirasė me afat dyvjeēar.
9) I biri, shlyerje e shumės prej 400 000 Lek pėr detyrimine huasė.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description

1) Shlyerje e shumės prej 4 852 Euro pėr kredinė me vlerė 80 000 Euro, afat 10 vjeēar tė marrė nė datė 22.10.2013 pranė Raiffeisen Bank. Kredia ėshtė pjesė e rregjistrit martesor dhe detyrimii mbetur nė datėn 31 Dhjetor 2017 ėshtė 26 460 Euro.
2) Bashkėshortja, shlyerje e shumės prej 4 853 Euro pėr kredinė e pėrbashkėt me vlerė 80 000 Euro, me afat 10 vjeēar tė marrė nė datė 22.10.2013 pranė Raiffeisen Bank.