Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura neto nga paga, 2 015 199 Lek.
2) Tė ardhura neto nga honorare, 51 000 Lek.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNu k ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritTė ardhura neto nga krijimtaria artisktike/shtije e punėve artistike, 3 894 352 Lek.
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, tė ardhura neto nga paga dhe puna si eksperte, 1 849 983 Lek.
2) Bashkėshortja, tė ardhura neto nga interesat bankare, 2 394 Lek.
3) Bashkeshortja, te ardhura neto nga qiradhėnia, 2 712 180 Lek.
4) Bashkėshortja, tė ardhura neto nga honorare, 1 241 276 Lek.
5) I biri, tė ardhura neto nga shitja e veprave te artit, 28 003 Euro
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Pakėsim me 319 183 Lek i tė ardhurave personale tė subjektit nė llogarinė bankare.
2) Bashkėshortja, shtesė me 5 092 665 Lek nė llogarinė bankare tė tė ardhurave personale.
3) Bashkėshortja, pakėsim me 50 000 Lek i gjendjes cash.
4) Bashkėshortja, shtesė e pasurisė nga blerja e tokės ullishte me arė me sipėrfaqe 2 240 m2 nė Surrel dhe vlerė 6 930 000 Lek, blerė pėr arsye funksionale tė terriorit ku ėshtė ndėrtuar banimi.
5) Subjekti, shitje e apartamentit parafabrikat me sipėrfaqe 59 m2 i pėrfituar nga privatizimi i banesave shtetėrore nė vitin 1993 dhe rivlerėsuar nė vitin 2012 nga ZVRPP sipas ēmimit fiskal, vlera e raportuar e shitjes ėshtė 5 000 000 Lek.
6) I biri, pakėsim me 9 100 Lek nė llogarinė bankare pranė Tirana Bank.
7) I biri, shtesė me 3 131,31 Euro nė llogarinė bankare nė Tirana Bank .
8) I biri, shlyerje e detyrimit me vlerė 432 000 Lek, pėr kontratėn e qirasė me afat dyvjeēar.
9) I biri, shlyerje e shumės prej 400 000 Lek pėr detyrimine huasė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shlyerje e shumės prej 4 852 Euro pėr kredinė me vlerė 80 000 Euro, afat 10 vjeēar tė marrė nė datė 22.10.2013 pranė Raiffeisen Bank. Kredia ėshtė pjesė e rregjistrit martesor dhe detyrimii mbetur nė datėn 31 Dhjetor 2017 ėshtė 26 460 Euro.
2) Bashkėshortja, shlyerje e shumės prej 4 853 Euro pėr kredinė e pėrbashkėt me vlerė 80 000 Euro, me afat 10 vjeēar tė marrė nė datė 22.10.2013 pranė Raiffeisen Bank.