Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 3,337 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 53,900,237,331.00 3,337 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) JUS Tirane 1,400,000 2023-01-24 2023-01-26 84810060012022 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE, ZBATIM VENDIM GJYQESOR D. SHLLAKU PAGESE URDHER 194 DT 7.10.2022 VENDIM 2243 DT 14.7.2016
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 5,230,571 2023-01-23 2023-01-26 84410060012022 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE, ZBATIM VENDIM GJYQESOR Y.SHLLAKU PAGESE MBYLLESE URDHER 194 DT 7.10.2022 VENDIM 917 DT 2.3.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Zyra e Permbarimit Privat Enforcement Group Tirane 1,400,000 2023-01-24 2023-01-26 84910060012022 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE, ZBATIM VENDIM GJYQESOR I.MURATI PAGESE URDHER 194 DT 7.10.2022 VENDIM 4147/4393 DT 5.10.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) "B.S.E Bailiff Service Executive" Tirane 2,736,807 2023-01-23 2023-01-26 84510060012022 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE, ZBATIM VENDIM GJYQESOR A.DECKA PAGESE MBYLLESE URDHER 194 DT 7.10.2022 VENDIM 1518 DT 2.6.2016
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) JUS Tirane 1,400,000 2023-01-24 2023-01-26 84610060012022 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE, ZBATIM VENDIM GJYQESOR A. QYFLAKUPAGESE URDHER 194 DT 7.10.2022 VENDIM 3145 DT 10.10.2016
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 149,334 2023-01-24 2023-01-26 1610060012023 Elektricitet MIE SHPENZIME ENERGJIE ELEKTRIKE KESTI NR 5 KODI TR2A110031107838 AKTMATRRVESHJE DT 30.8.2022
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 192,700 2023-01-23 2023-01-26 1110060012023 Udhetim jashte shtetit MIE - DIETA VALUTE AUTORIZIM 20.1.2023 PERMBLEDHESE 20.1.2023 AUTORIZIM 457 DT 16.1.2023 NR 458 DT 16.1.2023 TERHEQ VALUTE 1640 EURO KURS DITE
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Zyra e Permbarimit Privat Strati Tirane 1,400,000 2023-01-24 2023-01-26 85010060012022 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE, ZBATIM VENDIM GJYQESOR A.MECO (BILALI) PAGESE URDHER 194 DT 7.10.2022 VENDIM 83 DT 7.9.2012
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 46,015 2023-01-24 2023-01-26 1210060012023 Posta dhe sherbimi korrier mie shpenzime postare shkresa 9/1 dt 9.1.2023 fat dhjetor nr 5546/2022 dt 29.12.2022
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 35,545 2023-01-24 2023-01-26 1510060012023 Elektricitet MIE SHPENZIME ENERGJIE ELEKTRIKE KESTI NR 5 KODI TR2A080001289243 AKTMATRRVESHJE DT 30.8.2022
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GAZMOR GURI Tirane 1,400,000 2023-01-24 2023-01-26 84710060012023 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE, ZBATIM VENDIM GJYQESOR A.XHIKU PAGESE URDHER 194 DT 7.10.2022 VENDIM 348 DT 7.2.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 489,968 2023-01-23 2023-01-26 101060012023 Udhetim jashte shtetit MIE - DIETA VALUTE AUTORIZIM 20.1.2023 PERMBLEDHESE 20.1.2023 AUTORIZIM 287 DT 11.1.2023 TERHEQ VALUTE 4520 USD KURS DITE
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) EJA TRANSLATION & CONSULTING Tirane 31,500 2023-01-24 2023-01-26 85110060012022 Sherbime te tjera MIE PAGES PERKTHIMI KERKESE 16/3 DT 16.3.2022 URDHER 2435 DT 16.3.2022 KONTRATE 2435/1 DT 16.3.22 FAT 5/2022 DT 5.4.22 PROCESVERBAL 5.4.22
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SALI ELEVATOR Tirane 120,000 2023-01-24 2023-01-26 85210060012022 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale MIE SHERBIM MIRMBAJTJE ASHENCORI SHK 30/12 DT 30.12.2022 URDHER 1666 DT 18.2.22 KONTRT SHERBIM 1666/1 DT 18.2.2022 FATURE 55/2022 DT 28.12.2022 PROCESVERBAL 28.12.2022
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) NDERMARJA E Q.E.K. DHE DEKORIT Tirane 1,623,120 2023-01-25 2023-01-26 85310060012022 Sherbime te tjera mie sherbim dekori i vitit te ri kerkes 30/12 dt 30/12/22 kontrate 7555/3 dt 14.12.22 fat 76/2022 dt 20/12/22 procesverbal 20/12/2022 vkm 420 dt 8.6.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Korporata Elektroenergjitike Shqiptare (Sh.a KESH) Tirane 1,000,000,000 2023-01-17 2023-01-20 84310060012022 Transferimet te tjera kapitale MIE shpenz transferim transhi 3 per KESH , vkm nnr.875 dt.27.12.22, vendim asambleje 10254 dt.30.12.2022
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) KODRA BAILIFF SERVICE Tirane 36,000 2023-01-11 2023-01-19 83510060012022 Shpenzime gjyqesore MIE PAGES TARIFE GJYQESOR BASHKPRONAR MISHGJONI FAT 416/2022 DT 15.11.2022 VENDIM 2701 DT 28.6.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 110,900 2022-12-16 2023-01-19 75110060012022 Shpenzime per honorare mie shpenzime honorare shpronsimi urdh 5308/1;8928/1;9033/1;8876/1;8793/1 date 14.12.2022 listpagese bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INSTITUTI I NDERTIMIT ( I N ) Tirane 12,121,099 2023-01-11 2023-01-19 82910060012022 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime mie pages oponence teknikebye pas tirana shk 10081 dt 27.12.22 kerkese 7254 dt 30.9.22 marrveshje 7254/1 dt 2.11.22 shk oponenca teknike fat nr 1313/2022 dt 22.12.22
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INSTITUTI I NDERTIMIT ( I N ) Tirane 6,071,551 2023-01-11 2023-01-19 83010060012022 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime mie pages oponence teknike aeroporti i vlores shk 10081 dt 27.12.22 kerkese 2783 dt 31.3.22 marrveshje 2783/1 dt 2.4.22 shk oponenca teknike fat nr 1315/2022 dt 22.12.22
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) 3 - SH Tirane 21,000 2023-01-11 2023-01-19 83410060012022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MIE SHPENZIME BLERJE CAJ SHK 30.12 DT 30.12.22 UP 60 DT 22.12.2022 FTESA OFERTE 23.12.22 NJOFTIM FIT 23.12.22 PV 23.12.22 PV 28.12.22 FAT 1163/2022 DT 28.12.22 FH 31 DT 28.12.22
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 199,800 2023-01-11 2023-01-19 83310060012022 Udhetim jashte shtetit MIE PAGESE BILETE AVIONI AUTORIZIM 9539 DT 14.12.2022 UP 58 DT 14/12/22 FTESA PER OFERTE 14.12.22 FITUES 14.12.22 FAT 1661/2022 DT 15.12.2022
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 2,000 2023-01-11 2023-01-18 84210060012022 Kompensime speciale te tjera mie shpenzime kompesim telefona fat tetor-dhjetor22 list pagese 29.12.2022 urdher 39 dt 16.2.2022 vkm 855 dt 4.11.2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GAIA SHOQERI ANONIME STUDIMESH - D. MAMOUNIS DHE PARTNERET Tirane 1,523,526 2023-01-11 2023-01-18 83110060012022 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MIE PAGES PLANE VENDORE SHK 29/12 DT 29.12.2022 PROCES VERBAL 25/5 DT 25.5.20 VENDIM NR 5DT 14.10.20 NR 1 DT 28.7.20 NR 6 DT 14.10.2020 KONTRAT VAZHDIM 10489/9 DT 3.10.18 FAT 25(32078825) DT 4.8.20 RAPORT PERMBLEDHES
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 3,680 2023-01-11 2023-01-18 83910060012022 Kompensime speciale te tjera mie shpenzime kompesim telefona fat tetor-dhjetor22 list pagese 29.12.2022 urdher 39 dt 16.2.2022 vkm 855 dt 4.11.2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 204,255 2023-01-11 2023-01-18 83710060012022 Te tjera transferta tek individet MIE SHPENZIME VARRIME LISTPAGESE 30.12.2022 URDHER 10258 DT 30.12.2022
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GAIA SHOQERI ANONIME STUDIMESH - D. MAMOUNIS DHE PARTNERET Tirane 3,047,052 2023-01-11 2023-01-18 83210060012022 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MIE PAGES PLANE VENDORE SHK 29/12 DT 29.12.2022 PROCES VERBAL 25/5 DT 25.5.20 VENDIM NR 5DT 14.10.20 NR 1 KONTRAT VAZHDIM 10489/9 DT 3.10.18 FAT 26(32078826) DT 3.12.20 MIRATIMI I PLANEVE
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 29,820 2023-01-11 2023-01-18 83610060012022 Te tjera transferta tek individet MIE SHPENZIME VARRIME LISTPAGESE 30.12.2022 URDHER 10258 DT 30.12.2022
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,300 2023-01-11 2023-01-18 84010060012022 Kompensime speciale te tjera mie shpenzime kompesim telefona fat tetor-dhjetor22 list pagese 29.12.2022 urdher 39 dt 16.2.2022 vkm 855 dt 4.11.2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 2,000 2023-01-11 2023-01-18 84110060012022 Te tjera transferta tek individet mie shpenzime kompesim telefona fat tetor-dhjetor22 list pagese 29.12.2022 urdher 39 dt 16.2.2022 vkm 855 dt 4.11.2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,000 2023-01-11 2023-01-18 83810060012022 Kompensime speciale te tjera mie shpenzime kompesim telefona fat tetor-dhjetor22 list pagese 29.12.2022 urdher 39 dt 16.2.2022 vkm 855 dt 4.11.2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UNION BANK SHA Tirane 8,500 2023-01-10 2023-01-13 826100600122022 Shpenzime per honorare MIE SHPENZIMI HONORARE SHPRONSIME URDHER 9817/1 DT 29.12.2022 LISTPAGESE
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 17,000 2023-01-09 2023-01-13 81710060012022 Shpenzime per honorare mie pagese honorare kkt kerkes 9725 dt 19.12.2022listprezence vkm 519 dt 20.9.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 34,000 2023-01-09 2023-01-13 82010060012022 Shpenzime per honorare MIE PAGESE HONORARE KKDM DHJETOR 22 URDH 10250 DT 30.12.22 URDHER MINISTRI 257 DT 9.9.20 URDHER KM 108 DT 13.8.20 LISTPAGESE BASHKELIDHUR VKM 656 DT 31.10.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Banka OTP Albania Tirane 8,500 2023-01-10 2023-01-13 82510060012022 Shpenzime per honorare MIE SHPENZIMI HONORARE SHPRONSIME URDHER 9817/1 DT 29.12.2022 LISTPAGESE
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 25,500 2023-01-10 2023-01-13 82310060012022 Shpenzime per honorare MIE SHPENZIMI HONORARE SHPRONSIME URDHER 9817/1 DT 29.12.2022 LISTPAGESE
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 34,400 2023-01-09 2023-01-13 81810060012022 Shpenzime per honorare MIE PAGESE HONORARE KKDM DHJETOR 22 URDH 10250 DT 30.12.22 URDHER MINISTRI 257 DT 9.9.20 URDHER KM 108 DT 13.8.20 LISTPAGESE BASHKELIDHUR VKM 656 DT 31.10.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 17,400 2023-01-10 2023-01-13 82210060012022 Shpenzime per honorare MIE PAGESE HONORARE KKDM DHJETOR 22 URDH 10250 DT 30.12.22 URDHER MINISTRI 257 DT 9.9.20 URDHER KM 108 DT 13.8.20 LISTPAGESE BASHKELIDHUR VKM 656 DT 31.10.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 51,000 2023-01-09 2023-01-13 82110060012022 Shpenzime per honorare MIE PAGESE HONORARE KKDM DHJETOR 22 URDH 10250 DT 30.12.22 URDHER MINISTRI 257 DT 9.9.20 URDHER KM 108 DT 13.8.20 LISTPAGESE BASHKELIDHUR VKM 656 DT 31.10.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 51,000 2023-01-09 2023-01-13 81910060012022 Shpenzime per honorare MIE PAGESE HONORARE KKDM DHJETOR 22 URDH 10250 DT 30.12.22 URDHER MINISTRI 257 DT 9.9.20 URDHER KM 108 DT 13.8.20 LISTPAGESE BASHKELIDHUR VKM 656 DT 31.10.2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave