Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 4,347 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 72,493,739,938.00 4,347 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 2,690,438 2024-02-01 2024-02-02 2610060012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE , paga neto punonjes janar 2024, plan 254 fakt 200 plan 5 fakt 1
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,462,827 2024-02-01 2024-02-02 2810060012024 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik MIE , paga neto punonjes janar 2024, plan 254 fakt 200 plan 5 fakt 1
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 2,707,285 2024-02-01 2024-02-02 3010060012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE , paga neto punonjes janar 2024, plan 254 fakt 200 plan 5 fakt 2
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,205,622 2024-02-01 2024-02-02 2710060012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE , paga neto punonjes janar 2024, plan 254 fakt 200 plan 5 fakt 1
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Banka OTP Albania Tirane 240,475 2024-02-01 2024-02-02 2510060012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE , paga neto punonjes janar 2024, plan 254 fakt 200 plan 5 fakt 0
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,501,949 2024-02-01 2024-02-02 2910060012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE , paga neto punonjes janar 2024, plan 254 fakt 200 plan 5 fakt 0
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Sherbimi Permbarimor "ASTREA" Tirane 176,316 2024-01-25 2024-01-30 80410060012023 Shpenzime gjyqesore MIE TARIFE PERMBARIMORE EKZEKUTIM Ramazan Llani, VENDIMI NR 2647 DT 14.6.2017 VENDIM 282 DT 19.4.2023 URDHER 63 DATE 29.5.2023 FAT 1567/2023 DT 4.12.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Zyra e Permbarimit Privat Enforcement Group Tirane 2,687,059 2024-01-25 2024-01-29 81710060012023 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE, pagese pjesore vendim gjyqesore ilirjana murati, urdher 63 dt.29.5.23, vendim 4104 dt.20.7.2015, vendim 4157/4393 dt.5.10.17
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) E.P.S.A Tirane 736,216 2024-01-25 2024-01-29 80310060012023 Shpenzime gjyqesore MIE PAGES TARIF DHE SHPENZIME GJYQESORE kreditor Kozma Gjata, URDHER 63 DT 29.5.23 VENDIM 1527 DT 27.11.2018 VENDIM 223 DT 10.3.23 FAT 75/2023 DT 12.12.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Sherbimi Permbarimor "ASTREA" Tirane 5,204,683 2024-01-25 2024-01-29 80110060012023 Shpenzime gjyqesore MIE TARIFE PERMBARIMORE geci , EKZEKUTIM VENDIMI NR 2598 DT 15.9.2016 VENDIM 3813 DT 7.7.2014 URDHER 63 DATE 29.5.2023 FAT 721/2023 DT 29.6.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Zyra e Përmbarimit Privat JUS Tirane 5,597,667 2024-01-25 2024-01-29 81410060012023 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE, pagese pjesore vendim gjyqesore arminda qyflaku, urdher 63 dt.29.5.23, vendim apeli 3145 dt.10.10.16
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 34,000 2024-01-25 2024-01-29 80710060012023 Shpenzime per honorare MIE, shpenz honorare KKDM dhjetor 2023, udh 816 dt.24.1.24, listepagese honorare bashkelidh, vkm nr 656 dt.31.10.18,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Sherbimi Permbarimor "ASTREA" Tirane 1,000,000 2024-01-25 2024-01-29 80010060012023 Shpenzime gjyqesore MIE TARIFE PERMBARIMORE EKZEKUTIM VENDIMI NR 2598 DT 15.9.2016 VENDIM 3813 DT 7.7.2014 URDHER 63 DATE 29.5.2023 FAT 721/2023 DT 29.6.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) YLLI HYSAJ Tirane 716,157 2024-01-25 2024-01-29 80210060012023 Shpenzime gjyqesore MIE TARIFE PERMBARIMORE EKZEKUTIM Durim Nezhaj, VENDIMI NR 2006 DT 6.12.2016 VENDIM 113 DT 29.1.20 URDHER 63 DATE 29.5.23 FAT 70/2023 DT 18.12.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 15,400 2024-01-25 2024-01-29 80910060012023 Shpenzime per honorare MIE, shpenz honorare KKDM dhjetor 2023, udh 816 dt.24.1.24, listepagese honorare bashkelidh, vkm nr 656 dt.31.10.18,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 25,500 2024-01-25 2024-01-29 81010060012023 Shpenzime per honorare MIE, shpenzime honorare permbledhese , urdh 4987/1 dt.29.12.2023, nr 9776/1 dt.29.12.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 51,000 2024-01-25 2024-01-29 81210060012023 Shpenzime per honorare MIE, shpenzime honorare permbledhese , urdh 4987/1 dt.29.12.2023, nr 9776/1 dt.29.12.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Zyra e Permbarimit Privat Strati Tirane 8,567,549 2024-01-25 2024-01-29 81510060012023 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE, pagese perfundimtare vendim gjyqesore alma bilali, urdher 63 dt.29.5.23, vendim 66 dt21.5.2012, vendim 83 dt.7.9.2012
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Zyra e Përmbarimit Privat JUS Tirane 2,981,674 2024-01-25 2024-01-29 81610060012023 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE, pagese pjesore vendim gjyqesore dea shllaku, urdher 63 dt.29.5.23, vendim 2243 dt.14.7.2016
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DORIAN SKENDI Tirane 1,655,923 2024-01-25 2024-01-29 81810060012023 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE, pagese mbyllese vendim gjyqesore erjola gace, urdher 63 dt.29.5.23, vendim 3119 dt.11.6.14, vendim 2371 dt.20.07.2016
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 32,400 2024-01-25 2024-01-29 80510060012023 Shpenzime per honorare MIE, shpenz honorare KKDM dhjetor 2023, udh 816 dt.24.1.24, listepagese honorare bashkelidh, vkm nr 656 dt.31.10.18,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 59,500 2024-01-25 2024-01-29 81110060012023 Shpenzime per honorare MIE, shpenzime honorare permbledhese , urdh 4987/1 dt.29.12.2023, nr 9776/1 dt.29.12.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 34,000 2024-01-25 2024-01-29 80810060012023 Shpenzime per honorare MIE, shpenz honorare KKDM dhjetor 2023, udh 816 dt.24.1.24, listepagese honorare bashkelidh, vkm nr 656 dt.31.10.18,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GAZMOR GURI Tirane 5,390,730 2024-01-25 2024-01-29 81310060012023 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MIE, pagese pjesore vendim gjyqesore arben xhiku, urdher 63 dt.29.5.23, vendim apeli 348 dt.7.2.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Euglent Osmanaj Tirane 1,954,969 2024-01-19 2024-01-26 79910060012023 Shpenzime gjyqesore MIE SHPENZIM TARIFE PERMBARIMORE URDHER MINISTRI 63 DT 29.5.2023 VENDIM GJYQI 977 DT 19.7.2018 FAT NR 126/2023 DT 28.12.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 667,275 2024-01-17 2024-01-26 77810060012023 Te tjera shperblime per personelin MIE, shperblim punonjesit vkm nr.795 dt.28.12.2023, listpagesa bashkelidhur, vkm nr. 45 dt.24.01.2024
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 921,362 2024-01-17 2024-01-26 77910060012023 Te tjera shperblime per personelin MIE, shperblim punonjesit vkm nr.795 dt.28.12.2023, listpagesa bashkelidhur, vkm nr. 45 dt.24.01.2024
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 931,323 2024-01-17 2024-01-26 78010060012023 Te tjera shperblime per personelin MIE, shperblim punonjesit vkm nr.795 dt.28.12.2023, listpagesa bashkelidhur, vkm nr. 45 dt.24.01.2024
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,400,038 2024-01-17 2024-01-26 77610060012023 Te tjera shperblime per personelin MIE, shperblim punonjesit vkm nr.795 dt.28.12.2023, listpagesa bashkelidhur, vkm nr 45 dt.24.1.2024
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Banka OTP Albania Tirane 143,615 2024-01-17 2024-01-26 78110060012023 Te tjera shperblime per personelin MIE, shperblim punonjesit vkm nr.795 dt.28.12.2023, listpagesa bashkelidhur, vkm nr. 45 dt.24.01.2024
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 144,699 2024-01-17 2024-01-26 77710060012023 Te tjera shperblime per personelin MIE, shperblim punonjesit vkm nr.795 dt.28.12.2023, listpagesa bashkelidhur, vkm nr. 45 dt.24.01.2024
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 47,714 2024-01-12 2024-01-22 1110060012024 Uje MIe shpenzime uji dhjetor 23, fatura nr 15772/2024, dt.4.1.2024, kontrata 159334-1,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,873,356 2024-01-17 2024-01-22 78210060012023 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MIE, hartim plane vendore pagese mbyllese, shkresa 4/9 dt.4.9.2023, vendime kkt nr.2,nr. 3, nr.4dt.15.4.21, kontrata 10487/10 dt.1.10.18, fatura 34/2023 dt.16.6.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 254,310 2024-01-17 2024-01-22 78710060012023 Te tjera transferta tek individet MIE shpenzime varrimi urdher 504 dt 16.1.2024 listpagesa 16.1.2024
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 20,000 2024-01-17 2024-01-22 77410060012023 Te tjera shperblime per personelin MIE, shperblim punonjesit vkm nr.834 dt.28.12.2023, listpagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 570,840 2024-01-17 2024-01-22 78610060012023 Te tjera transferta tek individet MIE shpenzime varrimi urdher 504 dt 16.1.2024 listpagesa 16.1.2024
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Banka OTP Albania Tirane 120,540 2024-01-17 2024-01-22 78910060012023 Te tjera transferta tek individet MIE shpenzime varrimi urdher 504 dt 16.1.2024 listpagesa 16.1.2024
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UNION BANK SHA Tirane 307,160 2024-01-17 2024-01-22 79210060012023 Te tjera transferta tek individet MIE shpenzime varrimi urdher 504 dt 16.1.2024 listpagesa 16.1.2024
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Illyrian Guard Tirane 1,158,121 2024-01-17 2024-01-22 76810060012023 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MIE, shpenz ruajtje objekti tetor 23,, amendim kontrate 5716/1dt.3.10.23, fatura 2827/2023 dt.31.10.2023, pv tetor dt.31.10.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Illyrian Guard Tirane 1,158,121 2024-01-18 2024-01-22 77010060012023 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MIE, shpenz ruajtje objekti dhjetor 23,, amendim kontrate 5716/1dt.3.10.23, fatura 3572/2023 dt.31.12.2023, pv dhjetor dt.31.12.23
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave