Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 3,850 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 66,202,949,533.00 3,850 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 7,949 2023-10-06 2023-10-12 39510060012023 Kompensime speciale te tjera MIE, shpenzime kompesnim tel, urdh nr.32 dt.27.2.23,listepages bashkelidhur vkm nr.855 dt.4.11.2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2023-10-06 2023-10-12 39710060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime karburanti ligji 169/2013, pagesa shtator 23,listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) YLLI HYSAJ Tirane 17,000 2023-10-10 2023-10-12 40710060012023 Shpenzime gjyqesore MIE, tarife permbarimore per vendim nr.113 dt.29.1.2020, fature nr.45/2023, dt.30.06.2023, kreditor Durim Nezhaj
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Zyra e Përmbarimit Privat JUS Tirane 36,000 2023-10-10 2023-10-12 40310060012023 Shpenzime gjyqesore MIE, tarife permbarimore per vendim nr.3145 dt.10.10.2016, fature nr.11/2023, dt.27.6.2023, kreditor Arminda Qyflaku
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ERMIR GODAJ Tirane 65,940 2023-10-10 2023-10-12 41010060012023 Shpenzime gjyqesore MIE, shpenzime gjyqesore per vendim nr.2184 dt.5.6.2018, dt.9.2.23, vendim 66 dt.28.1.2021kreditor Kozeta Qehajaj
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 53,550 2023-10-06 2023-10-12 39610060012023 Kompensime speciale te tjera MIE, shpenzime kompesnim tel, urdh nr.32 dt.27.2.23,listepages bashkelidhur vkm nr.855 dt.4.11.2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BAILIFF OFFICERS Tirane 93,600 2023-10-10 2023-10-12 40610060012023 Shpenzime gjyqesore MIE, tarife permbarimore per vendim nr.4256 dt.22.11.2018, fature nr.365/2023, dt.03.07.2023, kreditor Shoqeria Meta
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Shoqëri e Thjeshtë INTEKAR - ASL Tirane 393,594,500 2023-10-10 2023-10-12 41210060012023 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MIE, ndertim tuneli llogarase, pagese pjesore situacioni nr 22, shkres nr.7788/1, dt.6.10.23, kontrate nr 4061/13 dt.8.11.21 ne vazhdim, fatura nr 11/2023 dt.3.10.23, situacion nr.22, raport progresiv nr 22, shtator 2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) LEKË DODAJ Tirane 9,600 2023-10-10 2023-10-12 40410060012023 Shpenzime gjyqesore MIE, tarife permbarimore per vendim nr.245 dt.9.5.2019, fature nr.22/2023, dt.30.6.2023, kreditor Mereme Cani
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ERMIR GODAJ Tirane 21,813 2023-10-10 2023-10-12 41110060012023 Shpenzime gjyqesore MIE, tarife permbarimore per vendim gjyqi nr 2701 dt.28.6.2018, fature nr 126/2023, dt.24.7.23, kreditor bashkepronaret Mishgjoni
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 158,006 2023-10-06 2023-10-12 39310060012023 Kompensime speciale te tjera MIE, shpenzime kompesnim tel, urdh nr.32 dt.27.2.23,listepages bashkelidhur vkm nr.855 dt.4.11.2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 381,404 2023-10-10 2023-10-12 40810060012023 Shpenzime gjyqesore MIE, tarife permbarimore per vendim nr.917 dt.2.3.2017, fature nr.15/2023, dt.17.02.2023, kreditor Ymer Shllaku
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,000 2023-10-06 2023-10-12 39410060012023 Kompensime speciale te tjera MIE, shpenzime kompesnim tel, urdh nr.32 dt.27.2.23,listepages bashkelidhur vkm nr.855 dt.4.11.2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Banka OTP Albania Tirane 151,270 2023-10-04 2023-10-06 38910060012023 Te tjera transferta tek individet MIE shpenzime varrimi, listepagesa dt.27.9.23, urdher pagese nr.7594 dt.27.9.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 646,700 2023-10-04 2023-10-06 38710060012023 Te tjera transferta tek individet MIE shpenzime varrimi, listepagesa dt.27.9.23, urdher pagese nr.7594 dt.27.9.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 883,930 2023-10-04 2023-10-06 39010060012023 Te tjera transferta tek individet MIE shpenzime varrimi, listepagesa dt.27.9.23, urdher pagese nr.7594 dt.27.9.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 270,830 2023-10-04 2023-10-06 38810060012023 Te tjera transferta tek individet MIE shpenzime varrimi, listepagesa dt.27.9.23, urdher pagese nr.7594 dt.27.9.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 182,420 2023-10-04 2023-10-06 39110060012023 Te tjera transferta tek individet MIE shpenzime varrimi, listepagesa dt.27.9.23, urdher pagese nr.7594 dt.27.9.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,883,726 2023-10-02 2023-10-04 38410060012023 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik MIE- PAGA MUAJI SHTATOR 2023 LISTPAGESA BASHKALIDHUR 02.10.23 PL 254 Fakt 202,plan 50,fakt 48
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,197,037 2023-10-02 2023-10-04 38210060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE- PAGA MUAJI SHTATOR 2023 LISTPAGESA BASHKALIDHUR 02.10.23 PL 254 Fakt 202,plan 50,fakt 48
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 2,699,822 2023-10-02 2023-10-04 38510060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE- PAGA MUAJI SHTATOR 2023 LISTPAGESA BASHKALIDHUR 02.10.23 PL 254 Fakt 202,plan 50,fakt 48
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 3,148,976 2023-10-02 2023-10-04 38110060012023 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik MIE- PAGA MUAJI SHTATOR 2023 LISTPAGESA BASHKALIDHUR 02.10.23 PL 254 Fakt 202,plan 50,fakt 48
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,817,182 2023-10-02 2023-10-04 38310060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE- PAGA MUAJI SHTATOR 2023 LISTPAGESA BASHKALIDHUR 02.10.23 PL 254 Fakt 202,plan 50,fakt 48
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 315,297 2023-10-02 2023-10-04 38010060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE- PAGA MUAJI SHTATOR 2023 LISTPAGESA BASHKALIDHUR 02.10.23 PL 254 Fakt 202,plan 50,fakt 48
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ENUAR MERKO Tirane 18,858 2023-10-02 2023-10-04 38610060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE- MBAJTJE PAGE SHTATOR, ANISA DELLI ZBATIM VENDIMI 11861 DT.1.4.22,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 379,780 2023-09-26 2023-09-29 37610060012023 Elektricitet MIE, shpenzime energji elektrike fatura gusht 454753832 dt.31.8.23, kod klienti TR2A110031107838, kontrata A107838
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 637,200 2023-09-26 2023-09-29 37810060012023 Udhetim jashte shtetit MIE, shpenzime speciale , autorizim dt.26.9.23, permbledhese dt.26.9.23,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 710,359 2023-09-26 2023-09-29 37910060012023 Organizatat nderkombetare te tjera ME, kuotatizacion IMO 2023, urdh nr.113,dt20.09.23,fatura dt.30.6.2023 transfert 5666.66 GDP
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 221,860 2023-09-26 2023-09-28 37710060012023 Elektricitet MIE, shpenzime energji elektrike fatura gusht 454754536 dt.31.8.23, kod klienti TR2A080001289243, kontrata A289243
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 2,323,137 2023-09-21 2023-09-27 37410060012023 Sherbime te tjera MIE, sherbim asistenc arbitrazh pagese mbyllese, urdher nr.107 dt.12.9.23, shkres 1810/1 dt.5.5.22,kontrata dt.2.7.21,fat1662992 dt.19.4.22, transfert 18,627 GDP
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBANIA GOLD Tirane 937,500 2023-09-21 2023-09-27 37510060012023 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala MIE , kthim garancie urdher nr.90 dt.12.7.2023, shkresa nr.5261/2 dt.7.9.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ENUAR MERKO Tirane 18,858 2023-09-01 2023-09-25 35710060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE- zbatim vendimi per mbajtje page Anisa Delli, shkresa 5594/1 dt.26.7.2021, vendim nr11861 dt.1.4.22,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) LEKË DODAJ Tirane 40,320 2023-08-30 2023-09-19 35010060012023 Shpenzime gjyqesore MIE, tarife permbarimore per vendimin Naim Cani, vendim nr.1762, dt.10.6.19, fatura 21 dt.30.6.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INSTITUTI I NDERTIMIT ( I N ) Tirane 11,490,900 2023-09-14 2023-09-19 37310060012023 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MIE, pages oponenca teknike projektim oper,mirmbajtje Thuman-vore-kashar,shkres 11/9dt.11.9.23,kerkes dt.8924/1dt.24.11.22,marrveshje nr.8924/3dt.7.12.22, fatura 9/2023 dt.10.1.23,oponenca me shkresen percj 8924/6dt.27.12.22
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 379,780 2023-09-14 2023-09-18 37110060012023 Elektricitet MIE, shpenz energjie elektrike korrik 23, fatura nr.453429461 dt.31.7.23,kontrata A107838
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 231,940 2023-09-14 2023-09-18 37210060012023 Elektricitet MIE, shpenz energjie elektrike korrik 23, fatura nr.453429385 dt.30.7.23,kontrata A289243
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GR ALBANIA Tirane 16,773,891 2023-09-14 2023-09-18 36910060012023 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Mie, sherb inxhinierike permisim,operim rr.arbrit,,shkres06/09dt.6.9.23, kontr911/9dt.6.5.22amendim,fat97/2023 dt.16.08.23,permbledhje shpenz maj23-gusht23,certifikat dt.15.8.23, raport progresiv 3 mujor maj-gusht 23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2023-09-13 2023-09-15 36710060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, pagesa shpenzime karburant muaji gusht, ligji 169/2013,listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2023-09-13 2023-09-15 36510060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, pagesa shpenzime karburant muaji gusht, ligji 169/2013,listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2023-09-13 2023-09-15 36610060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, pagesa shpenzime karburant muaji gusht, ligji 169/2013,listepagesa bashkelidhur
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave