Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 4,384 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 74,322,313,635.00 4,384 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DORIAN SKENDI Tirane 115,578 2024-01-12 2024-01-22 76510060012023 Shpenzime gjyqesore MIE, tarife permbarimore per vendim gjyqi perlat karabina, fat 150/2023 dt.20.12.2023, urdh 63 dt.29.5.2023, vendim 428 dt.12.7.17, vendim 2794 dt.28.10.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) A.SH. ENGINEERING Tirane 109,437 2024-01-18 2024-01-22 78410060012023 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, pagese tvsh projekti reehub , kontrata 4260/6, dt.13.6.21, fatura 40/2022 dt.24.11.2022, relacion dt.20.12.22, dorz projekt final
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 18,600 2024-01-12 2024-01-22 1210060012024 Uje MIe shpenzime uji dhjetor 23, fatura nr 14933/2024, dt.3.1.2024, kontrata 418484-1,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) READ 2000 Tirane 545,500 2024-01-19 2024-01-22 79710060012023 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MIE SHPENZIM RIPARIM PRINTERA DHE FOTOKOPJE UP NR 26 DT 3.7.23 FTESA 4.7.23 FITUES 6.7.23 KONT.5827 DT 10.7.23 FAT 1/2023 DT 28.7.23 PV MARRJE DORZIM 28.7.23 SITUACION 28.7.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) READ 2000 Tirane 232,500 2024-01-19 2024-01-22 79810060012023 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MIE SHPENZIM RIPARIM PRINTERA DHE FOTOKOPJE KONT.5827 DT 10.7.23 vazhdim, FAT 6/2023 DT 15.11.23 PV MARRJE DORZIM 15.11.23 SITUACION 15.11.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Fichtner GmbH Co KG Tirane 840,384 2024-01-17 2024-01-22 76710060012023 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, pages pjesore tvsh, rehabilitimi i konvikteve qs, progres raporti nr3, shkresa nr.10/2 dt.10.2.23, relacion 17.1.23, kontrata 4650 dt.18.6.20, fatura nr 50/2021 dt.17.11.2021, raport korrik-shtator 2021
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) MARA INT SERVICES Tirane 34,000 2024-01-17 2024-01-22 79510060012023 Sherbime te tjera MIE - shpenzim larje autovetura, kontrat vazhdim 5140 dt 15.6.23 pv muaji dhjetor .28.12.23 fat 1454/2023 dt 28.12.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 190,260 2024-01-17 2024-01-22 79110060012023 Te tjera transferta tek individet MIE shpenzime varrimi urdher 504 dt 16.1.2024 listpagesa 16.1.2024
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 30,000 2024-01-17 2024-01-22 77310060012023 Te tjera shperblime per personelin MIE, shperblim punonjesit vkm nr.834 dt.28.12.2023, listpagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 344,500 2024-01-17 2024-01-22 1610060012024 Elektricitet MIE, shpenz energji elektrike dhjetor 23, fatura dhjetor nrs460003429 dt 31.12.23, kontrata dt.A107838
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2024-01-12 2024-01-22 1410060012024 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenz karburanti pagesa dhjetor 23, ligj 169/2013, listepages bashkelidhhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 264,532 2024-01-17 2024-01-22 1710060012024 Elektricitet MIE, shpenz energji elektrike dhjetor 23, fatura dhjetor nrs459705301 dt 31.12.23, kontrata dt.A289243
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) THJESHT Tirane 810,890 2024-01-12 2024-01-22 76310060012023 Shpenzime gjyqesore MIE, shpenzime gjyqesore dhe tarifa permbarimore per azem neza, urdh nnr63 dt.29.5.23, fat 190/2023 dt.26.12.23, vendim 2421 dt.31.5.17, vendim 287 dt.20.4.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ZYRA PERMBARIMORE PRIVATE TIRANA Tirane 174,967 2024-01-12 2024-01-22 76610060012023 Shpenzime gjyqesore MIE tarife permbarimore per vendimit gjyqesor me kreditor hasan lusha , fatura 49/2023 dt.26.12.23, urdh 63 dt.29.5.23, vend 3813 dt.07.7.14 vend.143 dt.3.2.22
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 119,350 2024-01-17 2024-01-22 78810060012023 Te tjera transferta tek individet MIE shpenzime varrimi urdher 504 dt 16.1.2024 listpagesa 16.1.2024
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) MARA INT SERVICES Tirane 34,000 2024-01-17 2024-01-22 79410060012023 Sherbime te tjera MIE - shpenzim larje autovetura, kontrat vazhdim 5140 dt 15.6.23 pv muaji nentor .22.12.23 fat 1429/2023 dt 22.12.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) CEKREZI METAL Tirane 450,000 2024-01-17 2024-01-22 79310060012023 Sherbime te tjera MIE - shpenzim transport dhe asgjesim p.elektronik up nr 21 dt 5.6.23 pv 7.4.23 ftes 6.6.23 fitues 6.6.23 kontrat 5096 dt 13.6.23 pv dorzim 23.6.2023 fat 1162/2023 dt 23.6.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 44,505 2024-01-12 2024-01-22 1310060012024 Posta dhe sherbimi korrier MIe shpenzime postare dhjetor 23, fatura nr 1/2024, dt.4.1.2024,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Hill International NV Tirane 37,384,520 2024-01-17 2024-01-22 78310060012023 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, sherb inxhinierike mbikqyrj tuneli llogarase,pagesa pjesore nr 9, shkres 283/1dt.16.01.2, kontr1537/3dt16.5.22 vazhdim,fatura nr.13/2023 dt.29.12.2023,sit nr9 korrik-nent 2023,rap prog nr.20, nr21, nr22, nr.23, nr24
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) THJESHT Tirane 87,564 2024-01-12 2024-01-22 76410060012023 Shpenzime gjyqesore MIE, tarifa permbarimore per lindita ajasllari, urdh nnr63 dt.29.5.23, fat 191/2023 dt.27.12.23, vendim 113 dt.31.1.17, vendim 858 dt.7.10.20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 140,000 2024-01-17 2024-01-22 77110060012023 Te tjera shperblime per personelin MIE, shperblim punonjesit vkm nr.834 dt.28.12.2023, listpagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Illyrian Guard Tirane 1,158,121 2024-01-18 2024-01-22 76910060012023 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MIE, shpenz ruajtje objekti nentor 23,, amendim kontrate 5716/1dt.3.10.23, fatura 3171/2023 dt.30.11.2023, pv nentor dt.30.11.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 66,360 2024-01-12 2024-01-22 1010060012024 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenz varrimi listepagesa dt.11.1.24, urdher pages 9546 dt.17.12.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 20,000 2024-01-17 2024-01-22 77210060012023 Te tjera shperblime per personelin MIE, shperblim punonjesit vkm nr.834 dt.28.12.2023, listpagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2024-01-12 2024-01-22 1510060012024 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenz karburanti pagesa dhjetor 23, ligj 169/2013, listepages bashkelidhhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GR ALBANIA Tirane 139,107 2024-01-19 2024-01-22 79610060012023 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE PAGES TVSH SHK 18/10 DT 18.10.23 RELACION PER PAGESE 16.12.2022 KONTRATA 25/5/21 FAT 100330 DT 7.6.22 RAPORTI TEKNIK
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 20,000 2023-12-27 2024-01-16 69910060012023 Udhetim i brendshem MIE, shpenz dieta brenda vendit, listepagesa dt.26.12.23, urdh nr.9978 dt.22.12.23, vkm nr997 dt.10.12.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Fichtner GmbH Co KG Tirane 1,202,139 2024-01-11 2024-01-16 76010060012023 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, pages tvsh, rehabilitimi i konvekteve qs, progres raporti nr5, shkresa nr.10/2 dt.10.2.23, relacion 23.1.23, kontrata 4650 dt.18.6.20, fatura nr 16/2022 dt.27.06.22, raport janar-mars 2022
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) We Translate Albania Tirane 31,761 2024-01-10 2024-01-16 75210060012023 Sherbime te tjera MIE, shpenz perkthmi ang shqip urdh nr.3728 dt.20.4.23, kontr nr.3728/1 dt.20.4.23, fat nr.108/2023 dt.24.5.23, pv dt.27.4.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RHG Tirane 6,370 2024-01-11 2024-01-16 76110060012023 Shpenzime per pritje e percjellje MIE, pritje percjellje diference per faturen F018246, dt.9.5.23, urdher 54 dt.2.5.23, program pritje 4 maj 23,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) PUBLIKIME SHQIPTARE Tirane 44,000 2024-01-10 2024-01-16 75010060012023 Sherbime te printimit dhe publikimit MIE, pagese per publikim urdher 4733/1 dt.30.5.23, fatura nr.173/2023 dt.7.6.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 254,000 2024-01-10 2024-01-16 75110060012023 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni autorizim nr 9648 dt.12.12.23, up nr.43 dt.12.12.23, ftes oferet dt.12.12.23, njoft fituesi dt.12.12.23, fat nr 1328/2023 dt.13.12.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Fichtner GmbH Co KG Tirane 1,221,372 2024-01-11 2024-01-16 75910060012023 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, pages tvsh, rehabilitimi i konvekteve qs, progres raporti nr4, shkresa nr.10/2 dt.10.2.23, relacion 18.1.23, kontrata 4650 dt.18.6.20, fatura nr4/2022 dt.23.02.22, raport tetor - dhjetor 2021
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) HEP-2012 Tirane 478,800 2024-01-11 2024-01-15 76210060012023 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim MIE. shpenz blerje materaile pastrimi up nr.10dt.20.2.23, pv dt.17.2.23,ftes ofert 21.2.23,njoft fitue dt.21.2.23,fat 21/2023dt.27.2.23,pv 27.2.23,fh nr 3dt.27.2.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Banka OTP Albania Tirane 3,000 2024-01-10 2024-01-15 75710060012023 Udhetim i brendshem MIE, shpenz dieta listepagese dt.9.1.24, urdher pages 9978 dt.22.12.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ERJON SARAÇI Tirane 118,380 2024-01-08 2024-01-15 72710060012023 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MIE, blerje fikese zjarri urdher 8262 dt.20.10.23, fat 399/2023 dt.17.11.23, pv marrje dorz 17.11.23, fh nr.24 dt.17.11.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,850,975 2024-01-09 2024-01-15 74010060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt 8.1.24, urdher pages nr10227 dt.29.12.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ENUAR MERKO Tirane 18,858 2024-01-09 2024-01-15 710060012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE, mbajtje page shkresa 5594/1 dt.26.7.21, vendim 11861 dt.1.4.22 dhjetor 23 mbajtje mujore a.delli
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SULOLLARI-KLIMA Tirane 120,360 2024-01-10 2024-01-15 75610060012023 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MIE, shpenz mirembajtje riparim sistem ajri kondicionuar sit nr.4, kontrat 2569/1 dt.9.3.23 vazhdim, pv dt.18.12.23, fat nr269/2023 dt.18.12.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 87,120 2024-01-08 2024-01-15 73210060012023 Shpenzime per pritje e percjellje MIE, pagese shpenz pritje percjellje akt marrv 2994/1 dt.23.3.23, urdh 2994/2 dt.23.3.23, at 370/2023 dt.28.3.23, pv dt.28.3.23
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave