Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 4,180 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 69,156,840,180.00 4,180 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBANIA GOLD Tirane 937,500 2023-09-21 2023-09-27 37510060012023 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala MIE , kthim garancie urdher nr.90 dt.12.7.2023, shkresa nr.5261/2 dt.7.9.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ENUAR MERKO Tirane 18,858 2023-09-01 2023-09-25 35710060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE- zbatim vendimi per mbajtje page Anisa Delli, shkresa 5594/1 dt.26.7.2021, vendim nr11861 dt.1.4.22,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) LEKË DODAJ Tirane 40,320 2023-08-30 2023-09-19 35010060012023 Shpenzime gjyqesore MIE, tarife permbarimore per vendimin Naim Cani, vendim nr.1762, dt.10.6.19, fatura 21 dt.30.6.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INSTITUTI I NDERTIMIT ( I N ) Tirane 11,490,900 2023-09-14 2023-09-19 37310060012023 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MIE, pages oponenca teknike projektim oper,mirmbajtje Thuman-vore-kashar,shkres 11/9dt.11.9.23,kerkes dt.8924/1dt.24.11.22,marrveshje nr.8924/3dt.7.12.22, fatura 9/2023 dt.10.1.23,oponenca me shkresen percj 8924/6dt.27.12.22
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 379,780 2023-09-14 2023-09-18 37110060012023 Elektricitet MIE, shpenz energjie elektrike korrik 23, fatura nr.453429461 dt.31.7.23,kontrata A107838
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 231,940 2023-09-14 2023-09-18 37210060012023 Elektricitet MIE, shpenz energjie elektrike korrik 23, fatura nr.453429385 dt.30.7.23,kontrata A289243
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GR ALBANIA Tirane 16,773,891 2023-09-14 2023-09-18 36910060012023 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Mie, sherb inxhinierike permisim,operim rr.arbrit,,shkres06/09dt.6.9.23, kontr911/9dt.6.5.22amendim,fat97/2023 dt.16.08.23,permbledhje shpenz maj23-gusht23,certifikat dt.15.8.23, raport progresiv 3 mujor maj-gusht 23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2023-09-13 2023-09-15 36710060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, pagesa shpenzime karburant muaji gusht, ligji 169/2013,listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2023-09-13 2023-09-15 36510060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, pagesa shpenzime karburant muaji gusht, ligji 169/2013,listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2023-09-13 2023-09-15 36610060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, pagesa shpenzime karburant muaji gusht, ligji 169/2013,listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 23,306,350 2023-09-13 2023-09-15 37010060012023 Sherbimet bankare MIE, sherbim asistenc arbitrazh pagese pjesore, urdher nr.41 dt.21.3.23, shkres 44/1 dt.12.1.23,kontrata dt.23.8.21,fat12000032694 dt.12.12.22, transert 215,000 euro
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 476,080 2023-09-13 2023-09-15 36810060012023 Udhetim jashte shtetit MIE, shpenzime speciale , autorizim dt.11.9.23, permbledhese dt.11.9.23,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Shoqeria Koncensionare Rruga Orikum Llogara Tirane 219,630,383 2023-09-08 2023-09-15 36310060012023 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MIE, proj ndert rruga port jahte,orikum dukat,pagesa nr 7,shkres6882/2dt.7.9.23,kont2515REPnr1353KOL/1 dt.20.5.19vazhd,fat 4/2021 dt.15.6.21, sit nr.3 dt.8.4.21-8.5.21
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 32,676 2023-09-07 2023-09-14 36010060012023 Uje ME, shpenzime uji korrik 23, fatura nr90125/2023, dt 3.8.23,kontrata 159334-1
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 23,700 2023-08-01 2023-09-13 31710060012023 Uje MIE, shpenzime uji qershor 2023, shkres nr.24/7,dt.24.7.23, fatura nr.163872/2023 dt.5.7.2023, kontrata 418484-1,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Shoqëri e Thjeshtë INTEKAR - ASL Tirane 685,669,850 2023-09-11 2023-09-13 36410060012023 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MIE, ndertim tuneli llogarase, pagese situacioni nr 21, shkres nr.7062/1, dt.8.9.23, kontrate nr 4061/13 dt.8.11.21 ne vazhdim, fatura nr 10/2023 dt.6.9.23, situacion nr.21, raport progresiv nr 21, gusht 2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 19,416 2023-09-07 2023-09-11 36110060012023 Uje ME, shpenzime uji korrik 23, fatura nr90133/2023, dt 3.8.23,kontrata 418484-1
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 58,930 2023-09-07 2023-09-11 36210060012023 Posta dhe sherbimi korrier ME, shpenzime postare korrik 2023, fatura nr.8988/2023 dt.3.8.23,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 1,047,866 2023-09-07 2023-09-11 35910060012023 Sherbimet bankare ME, kuotatizacion OTIF 2023, urdh nr.102,dt29.8.23,fatura SAF-23081 dt.7.6.2023 transfert 9148.61 CHF
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) LEKË DODAJ Tirane 9,600 2023-08-30 2023-09-06 34910060012023 Shpenzime gjyqesore MIE, tarife permbarimore per vendimin Mereme Cani, vendim nr.245, dt.9.5.2019, fatura 22 dt.30.6.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 196,490 2023-08-25 2023-09-04 34310060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi urdhr nr.6094, dt.20.07.23,, listepagesa dt.24.8.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,726,808 2023-09-01 2023-09-04 35410060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE- PAGA MUAJI Gusht 2023 LISTPAGESA BASHKALIDHUR 01.09.23 PL 254 Fakt 205,plan 50,fakt 48
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Drejtoria Vendore e ASHK se Vlore Tirane 600 2023-08-25 2023-09-04 33010060012023 Sherbime te tjera MIE, shpenzime speciale verifikim gjendje juridike autorizim numetr4467/1 date 31.5.2023 fatura nr 26451 dt 7.7.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UNION BANK SHA Tirane 150,150 2023-08-25 2023-09-04 34410060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi urdhr nr.6094, dt.20.07.23,, listepagesa dt.24.8.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DOLSAR MUHENDISLIK ANONIM SIRKETI DEGA SHQIPERI Tirane 11,359,200 2023-08-25 2023-09-04 33210060012023 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, sherb konsulence projekti milot morine, mars-prill-maj, shkresa nr.12/7 dt.12.7.23, fat nr.9/2023, dt16.6.23,situacion mars-prill-maj, kontrat vazhdim 182/15 dt.14.6.22,raport mars-prill-maj
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJTORIA VENDORE ASHK-se TIRANE VERI Tirane 8,500 2023-08-25 2023-09-04 33110060012023 Sherbime te tjera MIE, shpenzime speciale rregjistrim prone dhe kalim pronesie autorizim 4467/1 dt.31.5.23, fatura 46456 dt.23.8.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2023-08-25 2023-09-04 33310060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, ndihme per fatkeqesi, urdh nr92 dt.24.7.23,listepagesa dt.24.8.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 144,900 2023-08-25 2023-09-04 33610060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi urdhr nr.6094, dt.20.07.23,, listepagesa dt.24.8.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 3,148,271 2023-09-01 2023-09-04 35210060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE- PAGA MUAJI Gusht 2023 LISTPAGESA BASHKALIDHUR 01.09.23 PL 254 Fakt 205,plan 50,fakt 48
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 315,297 2023-09-01 2023-09-04 35110060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE- PAGA MUAJI Gusht 2023 LISTPAGESA BASHKALIDHUR 01.09.23 PL 254 Fakt 205,plan 50,fakt 48
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 347,340 2023-08-25 2023-09-04 33910060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi urdhr nr.6094, dt.20.07.23,, listepagesa dt.24.8.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Banka OTP Albania Tirane 259,980 2023-08-25 2023-09-04 34110060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi urdhr nr.6094, dt.20.07.23,, listepagesa dt.24.8.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Fichtner GmbH Co KG Tirane 1,226,105 2023-08-25 2023-09-04 33510060012023 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, pages tvsh, rehabilitimi i konvekteve qs,nr.1, progres raporti nr2, shkresa nr.10/2 dt.10.2.23, relacion 17.1.23, kontrata 4650 dt.18.6.20, fatura nr34/2021 dt.29.7.21, raport prill-qershor 2021
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E BASHKUAR E SHQIPERISE Tirane 43,820 2023-08-25 2023-09-04 34510060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi urdhr nr.6094, dt.20.07.23,, listepagesa dt.24.8.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 511,630 2023-08-25 2023-09-04 33810060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi urdhr nr.6094, dt.20.07.23,, listepagesa dt.24.8.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 971,670 2023-08-25 2023-09-04 34210060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi urdhr nr.6094, dt.20.07.23,, listepagesa dt.24.8.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,029,738 2023-09-01 2023-09-04 35510060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE- PAGA MUAJI Gusht 2023 LISTPAGESA BASHKALIDHUR 01.09.23 PL 254 Fakt 205,plan 50,fakt 48
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2023-08-25 2023-09-04 33410060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime karburanti , ligj 169/2013, pagesa muaji korrik 2023, listepagesa bashkalidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 2,669,782 2023-09-01 2023-09-04 35610060012023 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik MIE- PAGA MUAJI Gusht 2023 LISTPAGESA BASHKALIDHUR 01.09.23 PL 254 Fakt 205,plan 50,fakt 48
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 139,580 2023-08-25 2023-09-04 33710060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi urdhr nr.6094, dt.20.07.23,, listepagesa dt.24.8.23
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave