Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 4,180 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 69,156,840,180.00 4,180 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 10,428 2023-07-12 2023-07-17 27710060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti, shkresa per pagese 3007/1,dt.13.4.2023,fatura nr.2300159177,data 3.4.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 4,594 2023-07-12 2023-07-17 27810060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti, shkresa per pagese 3007/1,dt.13.4.2023,fatura nr.2300159182,data 3.4.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 43,400 2023-07-12 2023-07-17 27910060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti, shkresa per pagese 3007/1,dt.13.4.2023,fatura nr.2300159184,data 3.4.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 4,213 2023-07-12 2023-07-17 27510060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti, shkresa per pagese 3007/1,dt.13.4.2023,fatura nr.2300159169,data 3.4.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 2,100 2023-07-12 2023-07-17 28510060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti, urdher 1543/1,dt.8.2.2023,fatura nr.958/2023,data 1.2.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 2,100 2023-07-12 2023-07-17 28710060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti, urdher 1543/1,dt.8.2.2023,fatura nr.969/2023,data 1.2.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 5,100 2023-07-12 2023-07-17 29010060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti, urdher 1543,dt.8.2.2023,fatura nr.1190/2023,data 6.2.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 2,100 2023-07-12 2023-07-17 29110060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti, urdher 1543,dt.8.2.2023,fatura nr.984/2023,data 1.2.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 8,530 2023-07-12 2023-07-17 27010060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti, shkresa per pagese 3007/1,dt.13.4.2023,fatura nr.2300159148,data 3.4.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 5,237 2023-07-12 2023-07-17 27410060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti, shkresa per pagese 3007/1,dt.13.4.2023,fatura nr.2300159165,data 3.4.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 16,401 2023-07-12 2023-07-17 27610060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti, shkresa per pagese 3007/1,dt.13.4.2023,fatura nr.2300159172,data 3.4.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 9,806 2023-07-12 2023-07-17 28010060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti, shkresa per pagese 3007/1,dt.13.4.2023,fatura nr.2300159156,data 2.4.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 2,100 2023-07-12 2023-07-17 28310060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti, urdher 1543/1,dt.8.2.2023,fatura nr.956/2023,data 1.2.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 2,100 2023-07-12 2023-07-17 28810060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti, urdher 1543/1,dt.8.2.2023,fatura nr.974/2023,data 1.2.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 13,128 2023-07-12 2023-07-17 26810060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti, shkresa per pagese 3007/1,dt.13.4.2023,fatura nr.2300159171,data 3.4.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 2,100 2023-07-12 2023-07-17 28410060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti, urdher 1543/1,dt.8.2.2023,fatura nr.954/2023,data 1.2.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 2,100 2023-07-12 2023-07-17 28210060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti, urdher 1543,dt.8.2.2023,fatura nr.953/2023,data 1.2.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 2,100 2023-07-12 2023-07-17 28910060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti, urdher 1543/1,dt.1.2.2023,fatura nr.983/2023,data 1.2.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Albanian Highway Concession Tirane 321,877,800 2023-07-12 2023-07-17 28110060012023 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MIE, subvencion ndertim milot morine,shkresa 11/7dt.11.7.23,vkm 870dt.14.12.16 kontr vazhd, fat 641/2023 dt.6.6.23,certifikat perf punimeve 22/8 dt.22.8.22,permbledhse shpenz kapitale(1-3 vite)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 11,868 2023-07-12 2023-07-17 27110060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti, shkresa per pagese 3007/1,dt.13.4.2023,fatura nr.2300159151,data 3.4.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 2,100 2023-07-12 2023-07-17 28610060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti, urdher 1543/1,dt.8.2.2023,fatura nr.965/2023,data 1.2.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Shoqëri e Thjeshtë INTEKAR - ASL Tirane 810,006,631 2023-07-12 2023-07-14 26710060012023 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MIE,ndertimi tuneli llogarase,shkres5707/1dt.10.07.23,kontrat 4061/13DT.8.11.21, FATURA NR.8/2023 DT.04.07.23,SITUACIONI 19,RAPORTI PROGRESIV NR 19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) REGJISTRI I BARRËVE SIGURUESE (R.B.S) Tirane 2,800 2023-07-11 2023-07-13 26510060012023 Shpenzime te tjera transporti MIE, rregjistrimi i barres siguruese, shkresa nr.8/2, date 8.2.2023, fatura 1389/2023, date 02.02.2023,kerkesa nr.775 dt.20.1.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 489,932 2023-07-11 2023-07-13 26610060012023 Sherbimet bankare MIE, kuotatizacion komuniteti energjise viti 2023, urdher nr 73 dt.19.6.2023, fatura dt.7.2.23, transferte 4572 euro
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 149,334 2023-07-11 2023-07-13 26310060012023 Elektricitet MIE, shpenzime energji elektrike kesti nr.11, akt marrveshje 30.8.2022, kod klienti TR2A110031107838
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 96,220 2023-07-11 2023-07-13 26410060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, pagesa dalje ne pension urdher nr 79dt.30.6.23,listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 35,545 2023-07-11 2023-07-13 26210060012023 Elektricitet MIE, shpenzime energji elektrike kesti nr.11, akt marrveshje 30.8.2022, kod klienti TR2A080001289243
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2023-07-07 2023-07-12 25810060012023 Te tjera transferta tek individet MIE SHPENZIME KOMPESIM KARBURANTI ZBATIM VKM 169 LISTPAGESA BASHKALIDHUR
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 22,500 2023-07-07 2023-07-12 26110060012023 Te tjera transferta tek individet MIE SHPENZIME KOMPESIM KARBURANTI ZBATIM VKM 169 LISTPAGESA BASHKALIDHUR
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 22,500 2023-07-07 2023-07-12 25910060012023 Te tjera transferta tek individet MIE SHPENZIME KOMPESIM KARBURANTI ZBATIM VKM 169 LISTPAGESA BASHKALIDHUR
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 28,295 2023-07-07 2023-07-12 26010060012023 Te tjera transferta tek individet MIE SHPENZIME KOMPESIM KARBURANTI ZBATIM VKM 169 LISTPAGESA BASHKALIDHUR
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,129,097 2023-07-04 2023-07-06 25210060012023 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik MIE, paga punonjesit qershor 2023, plan 254, fakt 205, plan 50, fakt 48,listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ENUAR MERKO Tirane 18,858 2023-07-04 2023-07-06 25610060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE, mbajtje page qershor anisa delli, vendim nr11861 dt.1.4.22,shkreesa 5594/1 dt.26.7.21
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,702,399 2023-07-04 2023-07-06 25310060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE, paga punonjesit qershor 2023, plan 254, fakt 205, plan 50, fakt 48,listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 2,707,401 2023-07-04 2023-07-06 25510060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE, paga punonjesit qershor 2023, plan 254, fakt 205, plan 50, fakt 48,listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) THJESHT Tirane 100,000 2023-06-30 2023-07-06 24910060012023 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren MIE, zbatim vendimi gjyqesor eqerem osmeni pagese pjesore, urdh ministri 63 dt.29.5.23, vendim nr761 date 31.05.2018, vendimi nr 630 dt.22.12.2021
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 315,297 2023-07-04 2023-07-06 25010060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE, paga punonjesit qershor 2023, plan 254, fakt 205, plan 50, fakt 48,listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 3,535,054 2023-07-04 2023-07-06 25110060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE, paga punonjesit qershor 2023, plan 254, fakt 205, plan 50, fakt 48,listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,854,914 2023-07-04 2023-07-06 25410060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE, paga punonjesit qershor 2023, plan 254, fakt 205, plan 50, fakt 48,listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) LEKË DODAJ Tirane 235,000 2023-06-29 2023-07-03 24710060012023 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren MIE, zbatim vendimi gjyqesor bilal ademi pagese pjesore, urdh ministri 63 dt.29.5.23, vendim nr1110 date 16.2.2016, vendimi nr 1276 dt.27.9.2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave