Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 3,850 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 66,202,949,533.00 3,850 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) JUS Tirane 168,000 2023-06-08 2023-06-13 19010060012023 Shpenzime gjyqesore MIE, tarife permbarimore vendim gjyq armida qyflaku fature 2/2023 dt.31.1.23, vendim 3145 dt.10.10.2016
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 149,334 2023-06-08 2023-06-13 19610060012023 Elektricitet MIE, shpenzime energjie elektrike kesti 10, kod klienti TR2A110031107838, akt marrveshje dt 30.8.22
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 38,796 2023-06-08 2023-06-13 19510060012023 Uje MIE shpenzime uji maj 2023, kontrata 418484-1, nr fat 60090/2023fatura 60099/2023 dt.3.6.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) JUS Tirane 168,000 2023-06-08 2023-06-13 19110060012023 Shpenzime gjyqesore MIE, tarife permbarimore vendim gjyq dea shllaku fature 3/2023 dt.31.1.23, vendim 2243 dt.14.7.2016
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 55,680 2023-06-08 2023-06-13 19310060012023 Posta dhe sherbimi korrier MIE sherbim postare maj 2023,shkresa 7/6 dt.7.6.23, fatura muaji maj 2023 nr.7979/2023 dt.2.6.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 12,480 2023-06-08 2023-06-13 19410060012023 Uje MIE shpenzime uji maj 2023, kontrata 159334-1, fatura 60099/2023 dt.3.6.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GR ALBANIA Tirane 18,351,293 2023-06-05 2023-06-08 18610060012023 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Mie, sherb inxhinierike,shkres30/05dt.30.5.23, kontr911/9dt.6.5.22amendim,fat65/2023 dt.22.5.23,permbledhje shpenz shkurt23-maj23,certifikat dt.19.5.23, raport progresiv 3 mujor shkurt 23-maj 23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Hill International NV Tirane 7,873,668 2023-06-05 2023-06-08 18710060012023 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, sherb inxhinierike mbikqyrj tuneli llogarase,pagesa nr 7, shkres 4452/1dt.31.5.23, kontr1537/3dt16.5.22 vazhdim,fatura nr.57/2023 dt.19.5.2023,sit nr7 prill 2023,raport progresivnr17,prill 23,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 312,973 2023-06-02 2023-06-07 17910060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE, paga muaji maj 2023, listepagesa bashkelidhur plan 254 fakt 205, plan 50 fakt 48
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,848,907 2023-06-02 2023-06-06 18310060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE, paga muaji maj 2023, listepagesa bashkelidhur plan 254 fakt 205, plan 50 fakt 48
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 49,404 2023-06-01 2023-06-06 17710060012023 Uje MIE shpenzime uji prill 2023, shkresa 26/5 dt.26.5.23, fatura nr 45153/2023dt.5.5.23, kontrata 418484-1
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 2,107,288 2023-06-02 2023-06-06 18410060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE, paga muaji maj 2023, listepagesa bashkelidhur plan 254 fakt 205, plan 50 fakt 48
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 210,100 2023-06-01 2023-06-06 17510060012023 Elektricitet MIe shpenzime energjie prill 2023, shkres 24/5dt.24.5.23,fat nrs449267753 dt.30.4.23,kontrate A289243
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ENUAR MERKO Tirane 18,858 2023-06-02 2023-06-06 18510060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE, mbajtje page zbatim vendimi shkresa 55941/1 dt.26.7.21,vendim 11861 dt.1.4.22 anisa delli maj 23 mbajtja 18858
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 2,673,196 2023-06-02 2023-06-06 18010060012023 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik MIE, paga muaji maj 2023, listepagesa bashkelidhur plan 254 fakt 205, plan 50 fakt 48
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 6,981,433 2023-06-02 2023-06-06 18210060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE, paga muaji maj 2023, listepagesa bashkelidhur plan 254 fakt 205, plan 50 fakt 48
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 41,975 2023-06-01 2023-06-06 17610060012023 Posta dhe sherbimi korrier MIE shpenzime postare prill 23, shkresa 26/5 dt.26.5.23, nr 7540/2023 dt.4.5.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 362,140 2023-06-01 2023-06-06 17410060012023 Elektricitet MIe shpenzime energjie prill 2023, shkres 24/5dt.24.5.23,fat nrs449267919 dt.30.4.23,kontrate A107838
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 770,352 2023-06-02 2023-06-06 18110060012023 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik MIE, paga muaji maj 2023, listepagesa bashkelidhur plan 254 fakt 205, plan 50 fakt 48
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 14,520 2023-06-01 2023-06-06 17810060012023 Uje MIE shpenzime uji prill 2023, shkresa 26/5 dt.26.5.23, fatura nr 133821/2023dt.4.5.23, kontrata 159334-1
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Shoqeria Koncensionare Rruga Orikum Llogara Tirane 226,016,292 2023-05-25 2023-06-01 17310060012023 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MIE, proj ndert rruga port jahte,orikum dukat,pagesa nr 5,shkres4308/2dt.24.5.23,kont2515REPnr1353KOL/1 dt.20.5.19vazhd,fat 3/2021dt.2.4.21,fat 4/2021 dt.15.6.21, situacion nr2 dt.8.3.21-8.4.21, sit nr.3 dt.8.4.21-8.5.21
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 797,330 2023-05-24 2023-05-29 16510060012023 Udhetim jashte shtetit MIE, shpenzme speciale, autorizim dt.23.5.23,permbl.23.5.23,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 22,884 2023-05-24 2023-05-26 17210060012023 Uje MIE, shpenzme uji mARS 2023, fatura Mars 2023 29947/2023 dt3.4.23, kontrata 159334-1
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 35,545 2023-05-24 2023-05-26 16710060012023 Elektricitet MIE, shpenzime energji elektrike kesti nr.9, kod klienti Tr2A080001289243, akt marrveshje dt.30.8.22
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 17,376 2023-05-24 2023-05-26 16910060012023 Uje MIE, shpenzme uji SHKURT 2023, fatura SHKURT 2023 14905/2023 dt4.3.23, kontrata 418484-1
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Hill International NV Tirane 16,868,808 2023-05-24 2023-05-26 16410060012023 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, sherb inxhinierike mbikqyrj tuneli llogarase,pagesa nr 6, shkres 3726/1dt.02.5.23, kontr1537/3dt16.5.22 vazhdim,fatura nr.42/2023 dt.19.4.2023,sit nr6 shkurt -mars 2023,raport progresivnr15,shkurt 23, rap nr16 mars 23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 55,325 2023-05-24 2023-05-26 16610060012023 Posta dhe sherbimi korrier MIE, shpenzime postare mars 23, shkresa 22/5 dt.22.5.23, fatura mars 23 nr.6830/2023 dt.5.4.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 62,810 2023-05-24 2023-05-26 17110060012023 Uje MIE, shpenzme uji mARS 2023, fatura Mars 2023 29920/2023 dt3.4.23, kontrata 418484-1
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 149,334 2023-05-24 2023-05-26 16810060012023 Elektricitet MIE, shpenzime energji elektrike kesti nr.9, kod klienti Tr2A110031107838, akt marrveshje dt.30.8.22
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 16,560 2023-05-24 2023-05-26 17010060012023 Uje MIE, shpenzme uji SHKURT 2023, fatura SHKURT 2023 104039/2023 dt4.3.23, kontrata 159334-1
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Shoqëri e Thjeshtë INTEKAR - ASL Tirane 655,049,478 2023-05-18 2023-05-23 16210060012023 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve ndertimi tuneli llogarase,shkres4237/1dt17.5.23, kontrat 4061/13DT.8.11.21, FATURA NR.4/2023 DT.30.04.23,SITUACIONI 17,RAPORTI PROGRESIV NR 17 prill 23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 770,996 2023-05-02 2023-05-04 15610060012023 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik MIE, paga muaji prill 2023, listepagesa bashkelidhur plan 254 fakt 206, plan 50 fakt 47
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 312,973 2023-05-02 2023-05-04 15410060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE, paga muaji prill 2023, listepagesa bashkelidhur plan 254 fakt 206, plan 50 fakt 47
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Banka e Parë e Investimeve-Albania/ First Investment Bank- Albania Tirane 207,550 2023-04-26 2023-05-03 14610060012023 Te tjera transferta tek individet MIE,shpenzime varrimi urdher pages 3827 dt.26.4.23, listepagesadt.26.4.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UNION BANK SHA Tirane 582,030 2023-04-26 2023-05-03 15110060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi urdher pages 3827 dt.26.4.23, listepagesadt.26.4.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 707,460 2023-04-26 2023-05-03 15010060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi urdher pages 3827 dt.26.4.23, listepagesadt.26.4.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,267,390 2023-04-26 2023-05-03 14710060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi urdher pages 3827 dt.26.4.23, listepagesadt.26.4.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ENUAR MERKO Tirane 18,858 2023-05-02 2023-05-03 16010060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE, mbajtje page anisa delli muaji prill 23,vendim nr.11861 dt.1.4.22, 18858, shkresa 5594/1dt.26.7.21
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) PRO CREDIT BANK Tirane 77,210 2023-04-26 2023-05-03 15210060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi urdher pages 3827 dt.26.4.23, listepagesadt.26.4.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,320,310 2023-04-26 2023-05-03 14410060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi urdher pages 3827 dt.26.4.23, listepagesadt.26.4.23
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave