Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 4,384 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 74,322,313,635.00 4,384 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) NATASHA VASKA Tirane 224,400 2023-12-28 2024-01-04 70210060012023 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MIE shpenz blerje materiale dhe pajisje hidraulike, up nr.36 dt.5.10.23,ftes oferte dt.6.10.23., njoft fituesi dt.10.10.23, fat 28/2023 dt.15.10.23, pv dt.16.10.23, fh nr.21 dt.16.10.23,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RHG Tirane 31,852 2023-12-27 2024-01-04 68810060012023 Shpenzime per pritje e percjellje MIE pritje percjelle, urdher 54 dt.2.5.23, program pritje dt.4 maj 23, fatura nr F018246 dt.9.5.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) We Translate Albania Tirane 25,178 2023-12-28 2024-01-04 71310060012023 Sherbime te tjera MIE. shpenz ang-shqipt urdher 3729 dt.20.4.23,kontr 3729/1 dt.20.4.23, fat 107/2023 dt.24.5.23, pv dt.27.4.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 49,900 2023-12-27 2024-01-04 69710060012023 Udhetim i brendshem MIE, shpenz dieta brenda vendit, listepagesa dt.26.12.23, urdh nr.9978 dt.22.12.23, vkm nr997 dt.10.12.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) NOA CONTROL Tirane 120,000 2023-12-28 2024-01-04 72010060012023 Sherbime te tjera MIE -certifikim ashencori , shkresa 6/4 dt 6.4.23 urdher 1976 dt 16.2.23 proces verbal 2.3.23 fat 163/2023 dt 2.3.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 166,600 2023-12-27 2024-01-04 68510060012023 Shpenzime per honorare MIE, shpenzime per honorare urdh nr.9575 dt.11.12.2023,listepages bashkelidh,vkm nr656 dt31.10.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 598,000 2023-12-28 2024-01-04 71610060012023 Udhetim jashte shtetit MIE blerje bilete avioni autorizim 9320 dt 30.11.2023 urdher prok 41 dt 1.12.2023 ftesa 1.12.2023 fitues 1.12.2023 fat nr 1287/2023 dt 4.12.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 16,560 2023-12-27 2024-01-04 69210060012023 Uje MIE shpenz uji nentor 23, fatura muaji nentor 150051/2023 dt.4.12.2023, 418484-1
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 284,000 2023-12-28 2024-01-04 71110060012023 Udhetim jashte shtetit MIE - shpenzime blerje bilete avioni autorizim 9614 dt 12.12.23 up 42 dt12.12.23 ftese 12.12.23 fitues 12.12.23 fat 1324/2023 dt 12.12.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 140,420 2023-12-27 2024-01-04 68610060012023 Shpenzime per honorare MIE, shpenzime per honorare urdh nr.9575 dt.11.12.2023,listepages bashkelidh,vkm nr656 dt31.10.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 43,000 2023-12-27 2024-01-04 69810060012023 Udhetim i brendshem MIE, shpenz dieta brenda vendit, listepagesa dt.26.12.23, urdh nr.9978 dt.22.12.23, vkm nr997 dt.10.12.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 385,000 2023-12-28 2024-01-04 71210060012023 Udhetim jashte shtetit MIE - shpenzime blerje bilete avioni autorizim 8256 dt 20.10.23 up 38 dt 24.10.23 ftese 24.10.23 fitues 24.10.23 fat 1115/2023 dt 25.10.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) LAJTHIZA INVEST Tirane 66,000 2023-12-28 2024-01-04 70710060012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MIE - shpenzime blerje uji urdher prok 32 dt 25.9.23 ftese 26.9.23 fitues 2.10.23 proces verbal 6.10.23 fat 1125/2023 dt 6.10.23 fh 19 dt 6.10.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 157,180 2023-12-27 2024-01-04 69010060012023 Elektricitet MIE shpenz energji elektrike nentor 23, kond klienti TR2A080001289243 fatura nentor 23 dt.30.11.23, nrs 458736837 kontrate nr A289243
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ISEC Tirane 119,400 2023-12-28 2024-01-04 70110060012023 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MIE shpenz blerje harddisk, urdher nr5522 dt.30.6.23, pv marrje dorz dt.03.07.23, fatura 30/2023, dt.3.7.23, fh nr 15 dt.3.7.23,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 20,000 2023-12-27 2024-01-04 69410060012023 Sherbime telefonike MIE, tarife nr i gjelber shkres 22/12 dt.22.12.23, fatura 482/2023 dt.15.03.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 13,500 2023-12-27 2024-01-04 69110060012023 Uje MIE shpenz uji nentor 23, fatura muaji nentor 150086/2023 dt.4.12.2023, kontrata 159334-1
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Eurolab Internacional Grup Shpk. Tirane 279,000 2023-12-28 2024-01-04 70610060012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MIE - shpenzim blerje kafe urdher prok 33 dt 25.9.23 ftese 26.9.23 njoftim fitues 2.10.23 pv marrje dorezim 6.10.23 fat 587/2023 dt 6.10.23 fh 18 dt 6.10.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) We Translate Albania Tirane 126,360 2023-12-28 2024-01-04 71510060012023 Sherbime te tjera MIE. shpenz ang-shqipt urdher 2477 dt.3.3.23,kontr 2477/1 dt.3.3.23, fat 51/2023 dt.03.4.23, pv dt.10.3.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 314,260 2023-12-27 2024-01-04 69310060012023 Elektricitet MIE, shpenz energji elektrike nentor 2023, kod klientinTTr2A11003117838, fatura nentor 23 dt.30.11.23, nrs458733851,kontrata A107838
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) WATER GOLD Tirane 239,400 2023-12-28 2024-01-04 71810060012023 Shpenzime per pritje e percjellje Mie - pritje percjellje, urdher 76 dt 27.6.2023 program pritje 29 qershor 23 fat 678 dt 3.7.2023 relacion29.6.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) HENRI 2010 Tirane 538,800 2023-12-28 2024-01-04 70310060012023 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim MIE shpenz blerje materiale pastrimi up nr.31, dt.25..9.23, ftes oferte dt.26.9.23, njoftim fituesi dt.27.9.23, fature 83/2023 dt.4.10.23, pv marrje dorz dt.4.10.23, fh nr.17 dt.4.10.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) NET-GROUP Tirane 3,961,544 2023-12-28 2024-01-03 70910060012023 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIe, pagese parafinancim , kosto lokale studim fizibiliteti shkres 11/12 dt.11.12.23, shkresa 8967/2 dt.7.12.23, kontrata 6151/1 dt.31.8.20, fatura 6/2022 dt.10.1.2022
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 876,570 2023-12-28 2024-01-03 71010060012023 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE - pagese parafinancim ekspert i jashtem projekti CB-Railway, shkresa 11/12 dt.11.12.223, shkrese 8967/2d.7.1.23, konrata 9173/3 dt.25.1.2021, listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) LAJTHIZA INVEST Tirane 70,800 2023-12-21 2023-12-28 67810060012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MIE, shpenzime blerje uji, up nr.20dt.1.6.23, ftes ofert 2.6.23,njoft fitues dt.6.6.23, pv 15.6.23, fat 554/2023 dt.15.6.23, fh nr.10 dt.15.6.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Florian Allkja Tirane 276,946 2023-12-21 2023-12-28 67310060012023 Shpenzime gjyqesore MIE, tarife vendim gjyqesor sokol tafani fat 8/2023 dt.12.12.23, urdh ministri 63 dt.29.5.23, vendim 197 dt.12.3.18, vend 185 dt.19.3.21
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 42,235 2023-12-21 2023-12-28 67510060012023 Posta dhe sherbimi korrier MIE, shpenz postare nentor 23, fatura nentor 23, 930048/2023 dt.5.12.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UNION BANK SHA Tirane 998,755 2023-12-21 2023-12-28 67010060012023 Te tjera transferta tek individet MIE - shpenzime varrimi urdh 9843 dt.19.12.2023, listepages dt.19.12.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,049,775 2023-12-21 2023-12-28 66310060012023 Te tjera transferta tek individet MIE - shpenzime varrimi urdh 9843 dt.19.12.2023, listepages dt.19.12.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 3,374,485 2023-12-21 2023-12-28 66410060012023 Te tjera transferta tek individet MIE - shpenzime varrimi urdh 9843 dt.19.12.2023, listepages dt.19.12.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Banka e Parë e Investimeve-Albania/ First Investment Bank- Albania Tirane 900,410 2023-12-21 2023-12-28 66510060012023 Te tjera transferta tek individet MIE - shpenzime varrimi urdh 9843 dt.19.12.2023, listepages dt.19.12.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,288,900 2023-12-21 2023-12-28 66810060012023 Te tjera transferta tek individet MIE - shpenzime varrimi urdh 9843 dt.19.12.2023, listepages dt.19.12.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 327,460 2023-12-21 2023-12-28 66210060012023 Te tjera transferta tek individet MIE - shpenzime varrimi urdh 9843 dt.19.12.2023, listepages dt.19.12.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) MARA INT SERVICES Tirane 34,000 2023-12-21 2023-12-28 68410060012023 Sherbime te tjera MIe, sherbim larje autovetura tetor, kontr vazhdim 5140 dt.15.6.23, pv tetor 1.11.23, fat 1295/2023 dt.1.11.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GRAPHIC LINE - 01 Tirane 64,500 2023-12-21 2023-12-28 68210060012023 Sherbime te printimit dhe publikimit MIe, blerje kartvizita ,urdher 4875 dt.2.6.23, pv marrje dorezim 15.6.23, fat nr.93/2023 dt.5.6.23, fh nr 8 dt. 5.6.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Banka OTP Albania Tirane 1,461,110 2023-12-21 2023-12-28 66710060012023 Te tjera transferta tek individet MIE - shpenzime varrimi urdh 9843 dt.19.12.2023, listepages dt.19.12.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Eurolab Internacional Grup Shpk. Tirane 186,000 2023-12-19 2023-12-28 65410060012023 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MIE. shpenz blerje kafe up nr.8dt.20.2.23, pv dt.13.2.23,ftes ofert 21.2.23,njoft fitues dt.27.2.23,fat 129/2023dt.3.3.23,pv 3.3.23,fh nr 5dt.3.3.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) MARA INT SERVICES Tirane 34,000 2023-12-19 2023-12-28 65910060012023 Sherbime te tjera MIE - shpenzim larje autovetura, kontrat vazhdim 5140 dt 15.6.23 pv muaji korrik 3.8.23 fat 1011 dt 3.8.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SULOLLARI-KLIMA Tirane 152,592 2023-12-21 2023-12-28 67110060012023 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MIE- shpenz mirembajtje sistem kondicionim pagesa nr.6, kontr 5409dt.12.7.22 vazhd, pv 30.12.23,fat 317/2022 dt.30.12.2022,sit nr.6 dt.30.12.22
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) We Translate Albania Tirane 7,332 2023-12-19 2023-12-28 64910060012023 Sherbime te tjera MIE. shpenz ang-shqipt urdher 659 dt.19.1.23,kontr 659/1dt.19.1.23, fat 10/2023 dt.26.1.23, pv dt.26.1.23
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave