Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 4,180 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 69,156,840,180.00 4,180 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,197,742 2023-09-01 2023-09-04 35310060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE- PAGA MUAJI Gusht 2023 LISTPAGESA BASHKALIDHUR 01.09.23 PL 254 Fakt 205,plan 50,fakt 48
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 125,230 2023-08-25 2023-09-04 34010060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi urdhr nr.6094, dt.20.07.23,, listepagesa dt.24.8.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Shoqëri e Thjeshtë INTEKAR - ASL Tirane 577,814,785 2023-08-04 2023-08-08 32810060012023 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MIE, ndertim tuneli llogarase, pagese situacioni nr 20, shkres nr.6380/2, dt.1.8.23, kontrate nr 4061/13 dt.8.11.21 ne vazhdim, fatura nr 9/2023 dt.1.8.23, situacion nr.20, raport progresiv nr 20, korrik 2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Hill International NV Tirane 19,485,576 2023-08-04 2023-08-08 32910060012023 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, sherb inxhinierike mbikqyrj tuneli llogarase,pagesa nr 8, shkres 6017/1dt.1.8.23, kontr1537/3dt16.5.22 vazhdim,fatura nr.72/2023 dt.17.07.2023,sit nr8 maj-qershor 2023,raport progresivnr18,maj 23,raport progresiv 19 qershor 23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ENUAR MERKO Tirane 18,858 2023-08-01 2023-08-04 31310060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE , mbajtje page anisa delli,muaji korrik 23 vendim nr.11861 dt.1.4.2022,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 154,660 2023-08-01 2023-08-04 31410060012023 Elektricitet MIE, shpenz energji elektrike maj 2023, shkresa nr 28/7 dt.28.7.23, fatura nrs 45058454, dt.31.5.23, kontrat A289243, kod klienti TR2A080001289243
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,169,360 2023-08-01 2023-08-03 30910060012023 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik MIE- PAGA MUAJI KORRIK 2023 LISTPAGESA BASHKALIDHUR 01.08.2023 PL 254 FK 205, PL 50 FAKT 48
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 315,297 2023-08-01 2023-08-03 30710060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE- PAGA MUAJI KORRIK 2023 LISTPAGESA BASHKALIDHUR 01.08.2023 PL 254 FK 205, PL 50 FAKT 48
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2023-08-01 2023-08-03 32610060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime karburanti ligji 169/2013, pagesa muaji korrik , listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,852,869 2023-08-01 2023-08-03 31010060012023 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik MIE- PAGA MUAJI KORRIK 2023 LISTPAGESA BASHKALIDHUR 01.08.2023 PL 254 FK 205, PL 50 FAKT 48
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 256,300 2023-08-01 2023-08-03 31910060012023 Elektricitet MIE, shpenzime energji elektrike qershor 23, shkresa r 26/7 dt.26.7.2023, kod klienti tr2A110031107838, fatura nrs 451122586 dt.30.6.2023, kontrat nr. A107838
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2023-08-01 2023-08-03 32410060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime karburanti ligji 169/2013, pagesa muaji korrik , listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 26,408 2023-08-01 2023-08-03 31810060012023 Posta dhe sherbimi korrier MIE, abonime prill - korrik 2023, shkresa nr24/7 dt.24.7.23, fatura nr 421/2023 dt.17.7.2023, pv prill korrik 2023, marrveshje nr 9846/2 dt. 13.1.23 vazhdim
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 176,500 2023-08-01 2023-08-03 32010060012023 Elektricitet MIE, shpenzime energji elektrike qershor 23, shkresa r 26/7 dt.26.7.2023, kod klienti tr2A080001289243, fatura nrs 451996605 dt.30.6.2023, kontrat nr. A289243
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 363,820 2023-08-01 2023-08-03 31510060012023 Elektricitet MIE, shpenz energji elektrike maj 2023, shkresa nr.28/7 dt.28.7.23fatura nrs 450584599, dt.31.5.23, kontrat A107838, kod klienti TR2A110031107838
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2023-08-01 2023-08-03 32510060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime karburanti ligji 169/2013, pagesa muaji korrik , listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 35,546 2023-08-01 2023-08-03 32110060012023 Elektricitet MIE, shpenzime energji elektrike kesti 12, kod klienti TR2A080001289243, akt marrveshje dt.30.8.22
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 149,334 2023-08-01 2023-08-03 32210060012023 Elektricitet MIE, shpenzime energji elektrike kesti 12, kod klienti TR2A110031107838, akt marrveshje dt.30.8.22
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 20,640 2023-08-01 2023-08-03 31610060012023 Uje MIE, shpenzime uji qershor 2023, shkres nr.24/7,dt.24.7.23, fatura nr.163890/2023 dt.5.7.2023, kontrata 159334-1,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2023-08-01 2023-08-03 32310060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, ndihme per fatkeqesi , urdher nr92 dt.24.7.23, listepagesa dt.1.8.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,884,703 2023-08-01 2023-08-03 31110060012023 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik MIE- PAGA MUAJI KORRIK 2023 LISTPAGESA BASHKALIDHUR 01.08.2023 PL 254 FK 205, PL 50 FAKT 48
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 3,256,313 2023-08-01 2023-08-02 30810060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE- PAGA MUAJI KORRIK 2023 LISTPAGESA BASHKALIDHUR 01.08.2023 PL 254 FK 205, PL 50 FAKT 48
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 2,727,800 2023-08-01 2023-08-02 31210060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE- PAGA MUAJI KORRIK 2023 LISTPAGESA BASHKALIDHUR 01.08.2023 PL 254 FK 205, PL 50 FAKT 48
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) 2R-CONSTRUCTION Tirane 1,844,575 2023-07-18 2023-07-21 30210060012023 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT ME, pagese mbylllese tvsh projekti gate, situacioni nr.1, kerkes nr.01/9 dt.1.9.2022, kontr nr.1487 dt.11.2.22, relacion dt.31.8.2022, fatura nr.19/2022, dt.9.8.22, sit nr.1, dt.1.7.22-31.7.22
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) 2R-CONSTRUCTION Tirane 642,304 2023-07-18 2023-07-21 30310060012023 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT ME, pagese tvsh projekti gate, situacioni nr.2, kerkes nr.4/10 dt.4.10.2022, kontr nr.1487 dt.11.2.22, relacion dt.8.9.2022, fatura nr.25/2022, dt.2.9.22, sit nr.2, dt.1.8.22-31.8.22
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 56,205 2023-07-18 2023-07-21 30610060012023 Posta dhe sherbimi korrier ME, shpenzime postare qershor 2023,fatura nr.8492/2023, dt.4.7.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) MF INVEST GROUP Tirane 2,021,214 2023-07-18 2023-07-21 30410060012023 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT ME, pagese tvsh projekti qytet studenti nr.2, ppagese mbyllese situacioni nr.5, kerkes nr.23/12 dt.23.12.2021, kontr nr.8372/3dt.9.12.20,kontr nr.2436/2 dt8.3.21,fatura nr 39/2021dt.2.12.21, relacion dt22.12.21,sit nr 5dt29.11.21
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 489,020 2023-07-13 2023-07-18 29310060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.11.7.2023, urdher pagese nr.5845 dt.11.7.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 79,940 2023-07-13 2023-07-18 29210060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.11.7.2023, urdher pagese nr.5845 dt.11.7.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UNION BANK SHA Tirane 434,840 2023-07-13 2023-07-18 30110060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.11.7.2023, urdher pagese nr.5845 dt.11.7.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,599,150 2023-07-13 2023-07-18 29410060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.11.7.2023, urdher pagese nr.5845 dt.11.7.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Banka OTP Albania Tirane 100,380 2023-07-13 2023-07-18 29810060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.11.7.2023, urdher pagese nr.5845 dt.11.7.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Banka e Parë e Investimeve-Albania/ First Investment Bank- Albania Tirane 179,970 2023-07-13 2023-07-18 29610060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.11.7.2023, urdher pagese nr.5845 dt.11.7.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 509,040 2023-07-13 2023-07-18 29710060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.11.7.2023, urdher pagese nr.5845 dt.11.7.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 1,291,500 2023-07-13 2023-07-18 29510060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.11.7.2023, urdher pagese nr.5845 dt.11.7.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 556,990 2023-07-13 2023-07-18 30010060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.11.7.2023, urdher pagese nr.5845 dt.11.7.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,612,970 2023-07-13 2023-07-18 29910060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.11.7.2023, urdher pagese nr.5845 dt.11.7.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 8,901 2023-07-12 2023-07-17 26910060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti, shkresa per pagese 3007/1,dt.13.4.2023,fatura nr.2300159163,data 3.4.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 4,290 2023-07-12 2023-07-17 27210060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti, shkresa per pagese 3007/1,dt.13.4.2023,fatura nr.2300159159,data 3.4.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 19,019 2023-07-12 2023-07-17 27310060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti, shkresa per pagese 3007/1,dt.13.4.2023,fatura nr.2300159161,data 3.4.2023
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave