Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 3,850 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 66,202,949,533.00 3,850 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 2,881,876 2023-11-01 2023-11-03 44710060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE- PAGA MUAJI tetor 2023 LISTPAGESA BASHKALIDHUR 01.11.23 PL 254 Fakt 200,plan 50,fakt 47
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,091,808 2023-11-01 2023-11-03 44810060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE- PAGA MUAJI tetor 2023 LISTPAGESA BASHKALIDHUR 01.11.23 PL 254 Fakt 200,plan 50,fakt 47
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) OPERATORI I SISTEMIT TE SHPERNDARJES Tirane 18,691 2023-10-24 2023-10-26 44410060012023 Sherbime te tjera MIE, sherbiim lidhje impianti, fatura nr 956/2023 dt.9.10.2023, akt marrveshje nr.5480/2 dt.20.9.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) A.L.T.E.A. & GEOSTUDIO 2000 Tirane 140,402 2023-10-24 2023-10-26 44310060012023 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, pagese tvsh projekti gazsjelles fier-vlore, shkres nr 18/1,dt.18.1.23,relacion dt.16.12.22,konrata dt.3.2.21, fatura 493/2022, dt.26.08.2022, raporti nentor 20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 664,640 2023-10-24 2023-10-26 44510060012023 Udhetim jashte shtetit MIE, shpenzime speciale , autorizim dt.23.10.23, permbledhese dt.23.10.23,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) A.L.T.E.A. & GEOSTUDIO 2000 Tirane 1,312,109 2023-10-24 2023-10-26 44210060012023 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, pagese tvsh projekti gazsjelles fier-vlore, shkres nr 18/1,dt.18.1.23,relacion dt.16.12.22,konrata dt.3.2.21, fatura 266/2021, dt.18.10.2021, raporti nentor 20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 16,525 2023-10-24 2023-10-26 44110060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE, leje e vjetore, urdher nr.115, date 29.09.2023, listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 460,593 2023-10-24 2023-10-26 43810060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shperblim i menjehershem urdher nr.130, date 18.10.2023, listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 157,020 2023-10-24 2023-10-26 44010060012023 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE, leje e vjetore, urdher nr.130, date 18.10.2023, listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 221,860 2023-10-20 2023-10-25 43710060012023 Elektricitet MIE, shpenzime energji elektrike fatura shtator 456082357 dt.30.9.23, kod klienti TR2A110031107838, kontrata A107838
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 318,460 2023-10-20 2023-10-25 43610060012023 Elektricitet MIE, shpenzime energji elektrike fatura shtator 456082357 dt.30.9.23, kod klienti TR2A110031107838, kontrata A107838
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 21,000 2023-10-12 2023-10-16 42810060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti TVML, shkresa per pagese 5907,dt.13.7.2023,fatura nr.2300163478,data 5.4.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 21,000 2023-10-12 2023-10-16 42510060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti TVML, shkresa per pagese 5907,dt.13.7.2023,fatura nr.2300163450,data 5.4.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 21,000 2023-10-12 2023-10-16 43010060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti TVML, shkresa per pagese 5907,dt.13.7.2023,fatura nr.2300163484,data 5.4.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 21,000 2023-10-12 2023-10-16 43110060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti TVML, shkresa per pagese 5907,dt.13.7.2023,fatura nr.2300163490,data 5.4.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 1,750 2023-10-12 2023-10-16 42110060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti TVML, shkresa per pagese 5907,dt.13.7.2023,fatura nr.2300163519,data 5.4.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 866,649 2023-10-12 2023-10-16 41610060012023 Sherbimet bankare MIE, kuotatizacion TCT viti 2023,urdher nr.122 dt.10.10.23, fatura 486-04-2022 dt.19.6.23, transfert 8081.15 euro
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 21,000 2023-10-12 2023-10-16 42910060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti TVML, shkresa per pagese 5907,dt.13.7.2023,fatura nr.2300163481,data 5.4.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 21,000 2023-10-12 2023-10-16 41810060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, takse automjeti TVML, shkresa 5907 dt.13.07.2023, fatura nr 2300163507, dt.05.04.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Drejtoria Vendore e ASHK se Vlore Tirane 8,500 2023-10-12 2023-10-16 43410060012023 Sherbime te tjera MIE, shpenzime speciale rregjistrim prone autorizim 4467/1 dt.31..5.23, fatura nr 39727 dt.12.10.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 21,000 2023-10-12 2023-10-16 42210060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti TVML, shkresa per pagese 5907,dt.13.7.2023,fatura nr.2300163438,data 5.4.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BAILIFF OFFICERS Tirane 108,000 2023-10-12 2023-10-16 41710060012023 Shpenzime gjyqesore MIE, tarife permbarimore vendim gjyqesor nr. 424 dt.29.7.2021, fatura nr. 482/2023 dt.18.9.2023, kreditor gener 2
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 29,950 2023-10-12 2023-10-16 41310060012023 Posta dhe sherbimi korrier MIE, shpenzime postare gusht 23,shkresa 10/10 dt.10.10.23, fatura nr 92322/2023 dt.4.9.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 1,750 2023-10-12 2023-10-16 43210060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti TVML, shkresa per pagese 5907,dt.13.7.2023,fatura nr.2300163496,data 5.4.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 21,000 2023-10-12 2023-10-16 42310060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti TVML, shkresa per pagese 5907,dt.13.7.2023,fatura nr.2300163441,data 5.4.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 1,750 2023-10-12 2023-10-16 42610060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti TVML, shkresa per pagese 5907,dt.13.7.2023,fatura nr.2300163453,data 5.4.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 21,000 2023-10-12 2023-10-16 41910060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, takse automjeti TVML, shkresa 5907 dt.13.07.2023, fatura nr 2300163510, dt.05.04.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 21,000 2023-10-12 2023-10-16 42010060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, takse automjeti TVML, shkresa 5907 dt.13.07.2023, fatura nr 2300163516, dt.05.04.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 2,280 2023-10-12 2023-10-16 41410060012023 Uje MIE, shpenzime uji shtator 23, fatura nr120083/2023 dt.5.10.23, kontrata nr 159334-1
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 14,520 2023-10-12 2023-10-16 41510060012023 Uje MIE, shpenzime uji shtator 23, fatura nr120076/2023 dt.5.10.23, kontrata nr 418484-1
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GJOKA 87 Tirane 864,000,000 2023-10-12 2023-10-16 43310060012023 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MIE, pagesa nr.20 rruga arbrit, shkresa nr.7286/2 dt.12.10.23,kontr nr553 REP,nr.247 koldt.16.3.19,vazhd,shkres6080/1dt.4.9.20 sit 21 fat30(63302530)dt.30.4.20, sit 22 fat 33(63302533)dt.31.5.20,sit nr 23 fat 35(63302535)dt.30.6.20
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 21,000 2023-10-12 2023-10-16 42410060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti TVML, shkresa per pagese 5907,dt.13.7.2023,fatura nr.2300163443,data 5.4.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 21,000 2023-10-12 2023-10-16 42710060012023 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit MIE, shpenzime taksa automjeti TVML, shkresa per pagese 5907,dt.13.7.2023,fatura nr.2300163468,data 5.4.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2023-10-06 2023-10-12 39810060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime karburanti ligji 169/2013, pagesa shtator 23,listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 84,216 2023-10-06 2023-10-12 40010060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, pages dalje ne pension urdher nr.105 dt.12.09.2023, listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) LEKË DODAJ Tirane 40,320 2023-10-10 2023-10-12 40510060012023 Shpenzime gjyqesore MIE, tarife permbarimore per vendim nr.1762 dt.10.66.2019, fature nr.21/2023, dt.30.6.2023, kreditor Naim Meta
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BAILIFF OFFICERS Tirane 48,000 2023-10-10 2023-10-12 40910060012023 Shpenzime gjyqesore MIE, tarife permbarimore per vendim nr.112 dt.9.2.23, fature nr.431/2023, dt.08.08..2023, kreditor Kozeta Qehajaj
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,000 2023-10-06 2023-10-12 39210060012023 Kompensime speciale te tjera MIE, shpenzime kompesnim tel, urdh nr.32 dt.27.2.23,listepages bashkelidhur vkm nr.855 dt.4.11.2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Zyra e Përmbarimit Privat JUS Tirane 36,000 2023-10-10 2023-10-12 40210060012023 Shpenzime gjyqesore MIE, tarife permbarimore per vendim nr.2243 dt.14.07.2016, fature nr.12/2023, dt.27.6.2023,kreditor Dea Shllaku
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2023-10-06 2023-10-12 39910060012023 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime karburanti ligji 169/2013, pagesa shtator 23,listepagesa bashkelidhur
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave