Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 4,180 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 69,156,840,180.00 4,180 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,071,948 2024-02-15 2024-02-23 6010060012024 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik MIE, Paga janar 2024 punonjes me kontrate pl 50 fk 44 listpagesa bashkalidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 155,221 2024-02-15 2024-02-23 5810060012024 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik MIE, Paga janar 2024 punonjes me kontrate pl 50 fk 44 listpagesa bashkalidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 185,533 2024-02-15 2024-02-23 6110060012024 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik MIE, Paga janar 2024 punonjes me kontrate pl 50 fk 44 listpagesa bashkalidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 45,415 2024-02-15 2024-02-23 5910060012024 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik MIE, Paga janar 2024 punonjes me kontrate pl 50 fk 44 listpagesa bashkalidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ENUAR MERKO Tirane 18,858 2024-02-01 2024-02-23 3110060012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE, mbajtje page a.delli, zbatim vendimi nr.11861 dt.1.4.2022, dhjetor 2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 33,886 2024-02-15 2024-02-23 6210060012024 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik MIE, Paga janar 2024 punonjes me kontrate pl 50 fk 44 listpagesa bashkalidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Banka OTP Albania Tirane 174,230 2024-02-14 2024-02-22 4910060012024 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.13.2.24, urdher 9290 dt.30.11.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Zyra e Permbarimit Privat Enforcement Group Tirane 221,520 2024-02-14 2024-02-22 5410060012024 Shpenzime gjyqesore MIE, tarife permbarimore ilirjana murati urdh nr 63 dt.29.5.23, vend 4104 dt.20.7.15, nr 4157/4393 dt.10.11.16, fat nr 19/2024 dt.05.02.2024
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E BASHKUAR E SHQIPERISE Tirane 180,880 2024-02-14 2024-02-22 5010060012024 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.13.2.24, urdher 8866 dt.10.11.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Sherbimi Permbarimor "ASTREA" Tirane 652,356 2024-02-14 2024-02-22 5110060012024 Shpenzime gjyqesore MIE, tarife permbarimore pajtim baho urdh nr 63 dt.29.5.23, vend 2209 dt.27.12.16, nr 619 dt.20.12.22, fat nr 236/2024 dt.18.1.2024
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Sherbimi Permbarimor "ASTREA" Tirane 172,744 2024-02-14 2024-02-22 5210060012024 Shpenzime gjyqesore MIE, tarife permbarimore geci urdh nr 63 dt.29.5.23, vend 3813 dt.7.7.14, nr 2598 dt.15.9.16, fat nr 238/2024 dt.18.1.2024
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Zyra e Permbarimit Privat Strati Tirane 252,809 2024-02-14 2024-02-22 5510060012024 Shpenzime gjyqesore MIE, tarife permbarimore deliasi dhe zdrava urdh nr 63 dt.29.5.23, vend 4402 dt.13.12.16, fat nr 12/2024 dt.19.1.2024
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AGIM SULÇE Tirane 91,374 2024-02-14 2024-02-22 5310060012024 Shpenzime gjyqesore MIE, tarife permbarimore viktor frroku urdh nr 63 dt.29.5.23, vend 4213 dt.17.7.14, nr 3789 dt.10.11.16, fat nr 23/2023 dt.15.12.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 42,070 2024-02-14 2024-02-22 4810060012024 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime varrimi listepagesa dt.13.2.24, urdher 9290 dt.30.11.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Zyra e Përmbarimit Privat JUS Tirane 135,964 2024-02-14 2024-02-22 5610060012024 Shpenzime gjyqesore MIE, tarife permbarimore dea shllaku urdh nr 63 dt.29.5.23, vend 4402 dt.13.12.16, fat nr 8/2024 dt1.2.2024
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Zyra e Përmbarimit Privat JUS Tirane 184,723 2024-02-14 2024-02-22 5710060012024 Shpenzime gjyqesore MIE, tarife permbarimore arminda qyflaku urdh nr 63 dt.29.5.23, vend 3145 dt.10.10.16, fat nr 7/2024 dt1.2.2024
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 1,500 2024-02-08 2024-02-13 4010060012024 Kompensime speciale te tjera MIE, shpen kompensim telefoni , urdher pagese 32 dt.27.2.23,, listepagesa bashkelidhur ,permbledhese, vkm 855 dt.4.11.2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2024-02-08 2024-02-13 3310060012024 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime karburanti ligj 169/2013 pagesa muaji janar 2024, listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 10,150 2024-02-08 2024-02-13 3710060012024 Kompensime speciale te tjera MIE, shpen kompensim telefoni , urdher pagese 32 dt.27.2.23,, listepagesa bashkelidhur ,permbledhese, vkm 855 dt.4.11.2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 102,000 2024-02-08 2024-02-13 3510060012024 Shpenzime per honorare MIE, honorare keshilltar urdher 121 dt.10.10.23, listepagesa bashkelidhur janar 2024
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 21,051,964 2024-02-08 2024-02-13 4110060012024 Sherbime te tjera MIE sherbim arbitrazhi pagese mbyllese fatures 12000036600 dt.18.4.23, shkresa av 383/3 dt.5.5.23, urdher 23 dt.6.2.24 transf 199,654 euro kurs 105.4
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 46,963 2024-02-08 2024-02-13 3410060012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE, leje vjetore urdher 10200 dt.29.12.2023, listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 8,000 2024-02-08 2024-02-13 3810060012024 Kompensime speciale te tjera MIE, shpen kompensim telefoni , urdher pagese 32 dt.27.2.23,, listepagesa bashkelidhur ,permbledhese, vkm 855 dt.4.11.2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 734,925 2024-02-08 2024-02-13 4710060012024 Organizatat nderkombetare te tjera MIE kuotatizacion IMO viti 2024, urdh 13 dt.12.1.24, transf 5925 gdp,fatura 1.01.2024,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2024-02-08 2024-02-13 3210060012024 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenzime karburanti ligj 169/2013 pagesa muaji janar 2024, listepagesa bashkelidhur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 5,214,220 2024-02-08 2024-02-13 4410060012024 Organizatat nderkombetare te tjera MIE kuotatizacion UPU viti 2024, bashkim nderkomb posta,urdh 20 dt.1.2.24, transf 46298.62 chf, fat BIVFAC-12929 dt.1.3.23,STRVFAC-1881,BIVFAC-13131dt30.6.23,BIVFAC-13506,BIVFAC-13383dt2.10.23,BIVFAC-13647dt.27.11.23,BIVFAC-13860dt.20.12.23
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 26,408 2024-02-08 2024-02-13 3610060012024 Posta dhe sherbimi korrier MIE, abonime postare tetor 23-janar 2024, fatura 29/2024 dt.23.01.2024, proces verbal nr 4 tetor -janar, marrveshjde 9846/2 dt.13.1.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 34,000 2024-02-08 2024-02-13 4510060012024 Shpenzime per honorare MIE, shpenz honorare KKdM dhjetor 23, urdh 816dt.24.1.24, listepagesa honorare vkm 656 dt.31.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 15,818,432 2024-02-08 2024-02-13 4210060012024 Sherbime te tjera MIE sherbim arbitrazhi, fatura 12000038388 dt.21.6.23, shkresa av 7143 dt.11.9.23, urdher 23 dt.6.2.24 transf 150,00 euro kurs 105.4
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 17,000 2024-02-08 2024-02-13 4610060012024 Shpenzime per honorare MIE, shpenz honorare KKT, kerkes azht 1308 dt.6.2.24, listepagesa dt.7.2.24, vkm nr519 dt.20.09.2017
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,900 2024-02-08 2024-02-13 3910060012024 Kompensime speciale te tjera MIE, shpen kompensim telefoni , urdher pagese 32 dt.27.2.23,, listepagesa bashkelidhur ,permbledhese, vkm 855 dt.4.11.2020
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 8,966,914 2024-02-08 2024-02-13 4310060012024 Sherbimet bankare MIE kuotatizacion ITU viti 2024, bashkim nderkomb telekom,urdh 20 dt.1.2.24, transf 79625.9 chf, fat 6500011587 dt.14.8.23, nr2500000024 dt.20.4.22, kurs 112.5
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 433,955 2024-02-01 2024-02-06 2410060012024 Shpenzime gjyqesore MIE, tarife permbarimore Alma Decka vendim nr.1518 dt.2.6.2016,fatura 135/2023 dt.27.12.2023
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 2,690,438 2024-02-01 2024-02-02 2610060012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE , paga neto punonjes janar 2024, plan 254 fakt 200 plan 5 fakt 1
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,462,827 2024-02-01 2024-02-02 2810060012024 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik MIE , paga neto punonjes janar 2024, plan 254 fakt 200 plan 5 fakt 1
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 2,707,285 2024-02-01 2024-02-02 3010060012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE , paga neto punonjes janar 2024, plan 254 fakt 200 plan 5 fakt 2
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,205,622 2024-02-01 2024-02-02 2710060012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE , paga neto punonjes janar 2024, plan 254 fakt 200 plan 5 fakt 1
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Banka OTP Albania Tirane 240,475 2024-02-01 2024-02-02 2510060012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE , paga neto punonjes janar 2024, plan 254 fakt 200 plan 5 fakt 0
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,501,949 2024-02-01 2024-02-02 2910060012024 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë MIE , paga neto punonjes janar 2024, plan 254 fakt 200 plan 5 fakt 0
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Sherbimi Permbarimor "ASTREA" Tirane 176,316 2024-01-25 2024-01-30 80410060012023 Shpenzime gjyqesore MIE TARIFE PERMBARIMORE EKZEKUTIM Ramazan Llani, VENDIMI NR 2647 DT 14.6.2017 VENDIM 282 DT 19.4.2023 URDHER 63 DATE 29.5.2023 FAT 1567/2023 DT 4.12.2023
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave