Transaksion Thesari 2019- Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) (Mbi 1,755 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,388,841,763.00 1,755 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 413,712 2023-01-13 2023-01-23 48710030012022 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM. Shpenzime pritje percjellje.Fature permbledhese nr.1218 dt.30.12.2022.VKM 258 dt.3.6.1999.Urdherpag 2.12.22, Program 2.12.22.UP.2.12.22 Prog.2.12.22.UP 5.12.22 Prog.5.12.22.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 3,030 2023-01-13 2023-01-23 610030012023 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM. Shpenzime tel. dhjetor 2022.Nr.ab.30100963.Fature nr.262871/2023 dt.04.01.2023.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 363,170 2023-01-13 2023-01-23 48610030012022 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM. Shpenzime pritje percjellje.Fature permbledhese nr.1217 dt.30.12.2022.VKM 258 dt.3.6.1999.Urdherpag 30.12.22, Program 30.11-29.12.2022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 56,856 2023-01-13 2023-01-23 710030012023 Uje 602 Aparati i KM. Shpenzime uji dhjetor 2022.Fature permbledhese nr.0101 dt.13.01.2023.Kodi i klientit 188777-1, 159467-2, 159467-1, 159466-1.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EUROPA TRAVEL &TOURS Tirane 297,376 2023-01-13 2023-01-23 49010030012022 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM. Shpenzime udhetimi akomodim me jashte. Fat.permb.nr.1219 dt.30.12.2022.Prog.nr.1478 dt.10.03.22.autrz.1478/1 dt.10.3.22.UP.10.3.22.Prog.2772 dt.12.5.22 Autrz.2772/1 dt.12.5.22.UP.12.5.22.Prog.4087 dt.12.7.22.Prog.3282 dt.7
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 81,350 2023-01-18 2023-01-23 48510030012022 Shpenzime per honorare 600 Paga 1-15 dhjetor Aparati Keshilli i Ministrave.Bordero dhjetor 2022, Listepagese dhjetor 2022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 78,183 2023-01-13 2023-01-23 110030012023 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM. Shpenzime telefon fix.dhjetor 2022.Fature nr.167756/2023 dt.07.01.2023.Nr.i klientit 310001719675.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2023-01-13 2023-01-20 210030012023 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM. Shpenzime tel.linja LD dhjetor 2022.Fature nr. 1669/2023 dt.04.01.2023.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 2,050 2023-01-13 2023-01-19 310030012023 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM. Shpenzime tel. dhjetor 2022.Nr.ab.21181125691.Fature nr.273268/2023 dt.04.01.2023.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 3,470 2023-01-13 2023-01-19 410030012023 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM. Shpenzime tel. dhjetor 2022.Nr.ab.21293833111.Fature nr.235709/2023 dt.04.01.2023.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 2,700 2023-01-17 2023-01-19 1310030012023 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM shpenzime cel dhjetor 2022 nr abonentit 235658233952 fat nr.258499 date 4.1.2023,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,100,500 2023-01-13 2023-01-19 910030012023 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM. Shpenzime Dieta me jashte.Program nr.5806 dt.21.10.2022.Urdherpagese dt.21.10.2022.Autorizim nr.5806/1 dt.21.10.2022.Autorizim dt.13.01.2023.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 1,900 2023-01-13 2023-01-19 510030012023 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM. Shpenzime tel. dhjetor 2022.Nr.ab.30535435.Fature nr.238077/2023 dt.04.01.2023.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,378,500 2023-01-13 2023-01-19 810030012023 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM. Shpenzime Dieta me jashte.Program nr.6688 dt.6.12.2022.Urdherpagese dt.6.12.2022.Autorizim nr.6688/1 dt.06.06.2022.Autorizim dt.13.01.2023.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ONE TELECOMMUNICATIONS Tirane 1,200 2023-01-17 2023-01-19 1210030012023 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM shpenzime cel dhjetor 2022 kodi 6119169 fat nr.4714, date 6.1.20232023
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 11,050 2022-12-07 2023-01-11 41810030012022 Shpenzime per honorare 602 Shpenzime komision Nentor, Dhjetor 2022. Listepagese Dhjetor 2022.Shkrese nr.prot.6034 dt.03.11.2022.Shkrese nr.prot.6659 dt.5.11.2022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 480,000 2022-12-29 2023-01-10 48110030012022 Shpenzime për mbështetje financiare të menjëhershme të punonjësve për zbutjen e impaktit të krizës. 606 Aparati i KM.Ndihme ekonomike.Bordero dhjetor 2022. VKM 898 dt.29.12.2022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 110,000 2022-12-29 2023-01-10 48410030012022 Shpenzime për mbështetje financiare të menjëhershme të punonjësve për zbutjen e impaktit të krizës. 606 Aparati i KM.Ndihme ekonomike.Bordero dhjetor 2022. VKM 898 dt.29.12.2022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 370,000 2022-12-29 2023-01-10 48310030012022 Shpenzime për mbështetje financiare të menjëhershme të punonjësve për zbutjen e impaktit të krizës. 606 Aparati i KM.Ndihme ekonomike.Bordero dhjetor 2022. VKM 898 dt.29.12.2022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 430,000 2022-12-29 2023-01-10 48210030012022 Shpenzime për mbështetje financiare të menjëhershme të punonjësve për zbutjen e impaktit të krizës. 606 Aparati i KM.Ndihme ekonomike.Bordero dhjetor 2022. VKM 898 dt.29.12.2022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 260,018 2022-12-28 2023-01-04 46610030012022 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM. Shpenzime bileta udhetimi me jashte. Fat.nr.1550/2022 dt.30.11.2022.Prog.nr.4808/1 dt.26.08.22.Prog.4808/7 dt.9.9.2022.Prog.4808/8 dt.4.10.2022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 70,800 2022-12-28 2023-01-04 46410030012022 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM. Shpenzime bileta udhetimi me jashte. Fat.nr.1613/2022 dt.14.12.2022.Prog.nr.6848 dt.13.12.22.Ft.of nr.6848/3 dt.14.12.22.U.prok.nr.63 dt.14.12.22.Njft.fit.6848/5 dt.14.12.22.Pverb.14.12.22.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) PIRRO VERUSHI Tirane 210,000 2022-12-28 2023-01-04 47210030012022 Sherbime te tjera 602 Aparati i KM. Shpenzime lidhje vendimesh.Fat.13/2022 dt.21.12.22.Kerks.dt.6.9.22.PVFL nr.1 dt.1.11.22.Uprok.nr.51 dt.15.11.22.FO nr.6355/1 dt.15.11.2022.FNjF.nr.6355/3 dt.30.11.22.Pvmd.dt.12.12.2022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EXPLORER TRAVEL & TOURS Tirane 14,999 2022-12-28 2023-01-04 45810030012022 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM. Shpenzime bileta udhetimi me jashte. Fat.nr.1486/2022 dt.02.12.2022.Prog.nr.6612 dt.1.12.22.Ft.of nr.6612/3 dt.01.12.22.U.prok.nr.54 dt.01.12.22.Njft.fit.6612/5 dt.05.12.22.Pverb.5.12.22.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GECO 2003 Tirane 24,000 2022-12-29 2023-01-04 47510030012022 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 602 Aparati i KM. Mirembajtje ashensori dhjetor 2022. Sherbimi periodik muaji dhjetor 2022.Fature nr.994/2022 dt.29.12.2022.Kontrate nr.1260/5 dt.25.3.2022 ne vazhdim.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EUROPA TRAVEL &TOURS Tirane 161,164 2022-12-28 2023-01-04 46910030012022 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM. Shpenzime udhetimi akomodim me jashte. Fat.permb.nr.1213 dt.28.12.2022.Prog.nr.5564/2 dt.7.10.22.autrz.5564/3 dt.7.10.22.UP.7.10.22.Prog.5433 dt.3.10.22 Autrz.5433/1 dt.3.10.22.UP.3.10.22.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ONE TELECOMMUNICATIONS Tirane 743,691 2022-12-28 2023-01-04 45610030012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 602 Aparati i KM. Tel.Aparati kodi 546022.gusht shtator tetor nentor 2022.Fature permbledhese nr.1211 dt.28.12.2022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) KALLFA Tirane 14,400 2022-12-29 2023-01-04 48010030012022 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 602 Aparati i KM. Shpenzime Mirembajte Fotokopje, fat.1216 dt.29.12.22.Procv.31.10.22,Procv.30.11.22,procv.29.12.22.Kontrate vazhdi.2473/6 d.30.5.22.kerk.2292 d.20.4.22,proc.f.l.12.5.22,u.prok.2473/1 d.18.5.22,Fnjf.2473/5 d.27.5.22.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 467,055 2022-12-28 2023-01-04 46810030012022 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM. Shpenzime bileta udhetimi me jashte. Fat.permb.nr.1212 dt.28.12.2022.Prog.nr.5806 dt.21.10.22.autrz.5806/1 dt.21.10.22.UP.21.10.22.Prog.6278 dt.10.11.22 Autrz.6278/1 dt.10.11.22.UP.10.11.22.Prog.6279 dt.11.11.22 Autrz.6279
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 140,187 2022-12-28 2023-01-04 47010030012022 Udhetim i brendshem 602 Aparati i KM. Shpenzime telefon, homision, dieta brenda vendit.Bordero dhjetor 2022.Fature permbledhese nr.1208 dt.16.12.2022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) InfoSoft Office Tirane 5,684,931 2022-12-29 2023-01-04 47810030012022 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 602 Aparati i KM. Blerje Toner.fature nr.18059/2022 dt.28.12.22 f.h nr.11 dt.28.12.22.Kontr vazhdim nr.2301/2 dt.20.05.2022.marrv kuader dt.14/54 dt.11.4.22.Urprok nr.14/5 dt.11.6.2022.for.njft.fit.14/42 d.30.3.22.Procesverbal dt.28.12.22.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 3,053,964 2022-12-29 2023-01-04 47410030012022 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM. Shpenzime pritje percjellje.Fature permbledhese nr.1215 dt.28.12.2022.Urdherpag 19.12.2022, Program 19.12.2022.UP.16.12.22.Prog.16.12.22.UP.13.12.22 Prog.13.12.22.UP.15.12.22 Prog.15.12.22.UP.9.12.22 Prog.9.12.22.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 36,225 2022-12-29 2023-01-04 47910030012022 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM. Shpenzime bileta udhetimi me jashte. Fat.nr.1708/2022 dt.23.12.2022.Prog.nr.7076/2 dt.23.12.22.Ft.of nr.7076/5 dt.23.12.22.U.prok.nr.65 dt.23.12.22.Njft.fit.7076/7 dt.23.12.22.Pverb.23.12.22.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALEKSANDER ASIMI Tirane 408,600 2022-12-28 2023-01-04 45410030012022 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM.Shpenzime pritje percjellje.Fature elektronike nr.626/2022 dt.27.12.2022.Program dt.01.12.2022-27.12.2022.Kontrate ne vazhdim nr.52 dt.06.01.2022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EXPLORER TRAVEL & TOURS Tirane 52,650 2022-12-28 2023-01-04 46310030012022 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM. Shpenzime bileta udhetimi me jashte. Fat.nr.1515/2022 dt.14.12.2022.Prog.nr.6800 dt.12.12.22.Ft.of nr.6800/3 dt.14.12.22.U.prok.nr.62 dt.14.12.22.Njft.fit.6800/5 dt.14.12.22.Pverb.14.12.22.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 101,500 2022-12-28 2023-01-04 46010030012022 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM. Shpenzime bileta udhetimi me jashte. Fat.nr.1585/2022 dt.06.12.2022.Prog.nr.6535 dt.2.12.22.Ft.of nr.6535/3 dt.05.12.22.U.prok.nr.58 dt.05.12.22.Njft.fit.6535/5 dt.05.12.22.Pverb.5.12.22.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VICTORIA - AL Tirane 177,000 2022-12-28 2023-01-04 47110030012022 Sherbime te tjera 602 Aparati i KM. Shpenzime rimbushje fikese zjarri.Fat.325/2022 dt.22.12.2022.Kerks.6545 dt.25.11.22.PVFL nr.1 dt.2.12.22.Uprok.nr.64 dt.14.12.22.FO nr.6545/2 dt.14.12.2022.FNjF.nr.6545/4 dt.20.12.22.Pvmd.dt.21.12.2022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 1,900 2022-12-28 2023-01-04 46710030012022 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM. Shpenzime tel. nentor 2022.Nr.ab.30535435.Fature nr.4079596/2022 dt.04.12.2022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 44,250 2022-12-28 2023-01-04 45910030012022 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM. Shpenzime bileta udhetimi me jashte. Fat.nr.1572/2022 dt.02.12.2022.Prog.nr.6568 dt.25.11.22.Ft.of nr.6568/3 dt.01.12.22.U.prok.nr.55 dt.01.12.22.Njft.fit.6568/5 dt.02.12.22.Pverb.2.12.22.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VIANTE KONSTRUKSION Tirane 63,600 2022-12-29 2023-01-04 47610030012022 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 602 Aparati i KM. Mirembajtje dhe riparim arkives. fat nr.96/22dt.28.12.22 sit nr.8 dhjetor 22.Kont vazh.nr.2292/4 dt.26.05.2022.Urprok nr.2292/1 dt.4.5.2022.Procesverbal fondi limit dt.27.4.2022.ftese oferte nr.2292/2 dt.2292/2
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave