Transaksion Thesari 2019- Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) (Mbi 1,412 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,152,706,104.00 1,412 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) VICTORIA - AL Tirane 177,000 2021-12-22 2021-12-28 40510030012021 Sherbime te tjera 602 Aparati i KM. Rimbushje fikese zjarri.Fature nr.126/2021 dt.16.12.2021.Urdh.prok.nr.6172 dt.13.12.2021.Proc.verb.fondi limit.dt.09.12.2021..Form.njoft.fit.dt.14.12.2021.Akt marrje ne dorez.dt.17.12.2021
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 59,780 2021-12-22 2021-12-28 40410030012021 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM.Bileta udhetimi me jashte.Fature nr.352/2021 dt.10.12.2021.Prog.nr.6164 dt.10.12.21.Autor.6164/1 dt.10.12.21.Urdh.pag.dt.10.12.2021.Ftese per oferte dt.10.12.2021.Urdh.prok. nr.6169 dt.10.12.2021.Akt marr.ne dorez.dt.10.12.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,289,027 2021-12-20 2021-12-21 39710030012021 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 600 Aparati i KM. Paguar paga e punonjesve 1-15 dhjetor 2021.Listepagese dhjetor 2021.Bordero 1-15 dhjetor 2021.Nr.i punonjesve ne organike plan.172 fakt.15.Nr. punonjesve mbi organike plan 85 fakt.2.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,443,286 2021-12-20 2021-12-21 39410030012021 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 600 Aparati i KM. Paguar paga e punonjesve 1-15 dhjetor 2021.Listepagese dhjetor 2021.Bordero 1-15 dhjetor 2021.Nr.i punonjesve ne organike plan.172 fakt.51.Nr. punonjesve mbi organike plan 85 fakt.11.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,195,379 2021-12-20 2021-12-21 39610030012021 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 600 Aparati i KM. Paguar paga e punonjesve 1-15 dhjetor 2021.Listepagese dhjetor 2021.Bordero 1-15 dhjetor 2021.Nr.i punonjesve ne organike plan.172 fakt.25.Nr. punonjesve mbi organike plan 85 fakt.9.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,708,641 2021-12-20 2021-12-21 39510030012021 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 600 Aparati i KM. Paguar paga e punonjesve 1-15 dhjetor 2021.Listepagese dhjetor 2021.Bordero 1-15 dhjetor 2021.Nr.i punonjesve ne organike plan.172 fakt.29.Nr. punonjesve mbi organike plan 85 fakt.19.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 57,000 2021-12-20 2021-12-21 39810030012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 600 Aparati i KM. Paguar paga e punonjesve 1-15 dhjetor 2021.Listepagese dhjetor 2021.Bordero 1-15 dhjetor 2021.Nr.i punonjesve ne organike plan.172 fakt.1.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,050 2021-12-15 2021-12-17 39010030012021 Shpenzime per honorare 602 Aparati i KM. Shpenzime komisioni nentor dhjetor 2021. Listepagese dhjetor 2021.Shkresa nr.5689 dt.17.11.2021.Shkrese nr.6125 dt.09.12.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 11,050 2021-12-15 2021-12-17 39110030012021 Shpenzime per honorare 602 Aparati i KM. Shpenzime komisioni nentor dhjetor 2021.Listepagese dhjetor 2021. Shkresa nr.5689 dt.17.11.2021.Shkresa nr.6125 dt.09.12.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2021-12-14 2021-12-17 38010030012021 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM. Shpenzime tel.Linja Ld. nentor 2021.Fature nr.424990/2021 dt.07.12.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EUROPA TRAVEL &TOURS Tirane 365,253 2021-12-14 2021-12-17 38410030012021 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM. Shpenzime akomodimi.Fature permbledhese nr.1206 dt.13.12.2021.Prog.nr.5024 dt.19.10.21.Autor.5024/1 dt.19.10.21.Urdh.pag.dt.19.10.21.Prog.nr.5479 dt.8.11.21.Autor.5479/1 dt.08.11.21.Urdh.pag.dt.08.11.21.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ECS ECO CLIMATE SOLUTION Tirane 1,285,066 2021-12-15 2021-12-17 38710030012021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 602 Aparati i KM. Riparim, mirembajtje sistemi te ngrohje - ftohje ne KM.Fature nr.244/2021 dt.10.12.2021.Procesverbal muaji nentor nr.5961 dt.01.12.2021.Situuacion punimesh nr.01.12.2021.Kontrate ne vazhdim nr.3214 dt.01.07.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 2,233,886 2021-12-14 2021-12-17 38210030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM. Shpenzime pritje percjellje. Fature permbledhes nr.1205 dt.14.12.2021.Urdh.pag.dt.24.11.2021,Progr.dt.24.11.2021.Urdh.pag.dt.25.11.2021,Prog.dt.25.11.2021.Urdh.pag.dt.26.11.2021,Prog.dt.26.11.2021.Urdh.pag.dt.26.11.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALEKSANDER ASIMI Tirane 201,600 2021-12-15 2021-12-17 38810030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM. Shpenzim pritje percjellje. Fature elektronike nr.173/2021 dt.13.12.2021.Programe dt.29.10.2021-26.11.2021.Kontrate sherbimi ne vazhdim nr.27 dt.05.01.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Team DAEdalus Tirane 80,681 2021-12-15 2021-12-17 38610030012021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 602 Aparati i KM. Shpenzime mirembajtje dhe riparim i arkives se automatizuar. Fature nr.27/2021 dt.02.12.2021.Situacion i muajit nentor 2021.Kontrate sherbimi ne vazhdim nr.3760 dt.29.07.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GECO 2003 Tirane 24,000 2021-12-15 2021-12-17 38510030012021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 602 Aparati i KM. Shpenzime mirembajtje ashensori nentor 2021.Kontrate sherbimi ne vazhdim nr.1158 dt.02.03.2021.Sherbim periodik nentor 2021.Fature nr.344/2021 dt.26.11.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 1,530,000 2021-12-14 2021-12-17 38110030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM. Shpenzime pritje percjellje. Fature elektronike nr.288/2021 dt.29.10.2021. Urdherpagese dt.29.10.2021. Programe dt.04.10.2021-28.10.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 74,764 2021-12-14 2021-12-17 37910030012021 Sherbime telefonike 602. Aparati i KM. Shpenzime tel.fix.nentor 2021. Fature 424282/2021. dt.05.12.2021.Nr. i klientit 310001719675.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 33,150 2021-12-15 2021-12-17 38910030012021 Shpenzime per honorare 602 Aparati i KM. Shpenzime komisioni nentor, dhjetor 2021. Listepagese dhjetor 2021.Shkresa nr.5689 dt.17.11.2021. Shkresa nr.6125 dt.09.12.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 300 2021-12-14 2021-12-17 38310030012021 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM. Shpenzime tel.Dr. tetor2021.Fature el.nr.362/2021 dt.09.11.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 493,760 2021-12-07 2021-12-10 37210030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM. Shpenzime pritje percjellje.Fature permbledhese nr.1202 dt.07.12.2021.Programe dt.26.10.2021-26.11.2021.Urdherpagese dt.26.11.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 1,395,000 2021-12-07 2021-12-10 37610030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM. Shpenzime pritje percjellje.Fature elektronike nr.143/2021 dt.30.09.2021.Urdh.pag.dt.28.09.2021.Programe dt.01.09.2021-28.09.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 42,105 2021-12-06 2021-12-10 37010030012021 Posta dhe sherbimi korrier 602 Aparati i KM. Paguar sherbimi postar nentor 2021.Fature nr.2491/2021 dt.02.12.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 135,000 2021-12-07 2021-12-10 37410030012021 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM. Shpenzime udhetimi me jashte . Fature nr.252/2021 dt.12.11.2021.Prog.nr.5482 dt.08.11.21.Autor.5482/1 dt.08.11.2021.Urdh.pag.dt.08.11.21.Urdh.prok.nr.5548 dt.10.11.2021.Akt.marrje ne dorez.dt.15.11.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,589,100 2021-12-06 2021-12-10 36810030012021 Sherbimet bankare 602 Aparati i KM. Dieta me jashte.Porgram nr.5666 dt.16.11.2021 Urdherpagese dt.16.11.2021.Autorizim nr.5666/1 dt.16.11.2021. Autorizim dt.06.12.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CREDINS INVEST-sh.a-Shoqeri administruese e Fondeve te Pensionit dhe Sipermarrjeve te Investimeve Kolektive. Tirane 22,833 2021-12-06 2021-12-10 36910030012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 600 Aparati i KM. Paguar pensioni vullnetar nentor 2021.Fature permbledhese nr.1201 dt.06.12.2021.Kontrate nr.1013003 dt.18.02.2018.Kontrate nr.1014793 dt.10.10.2018
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 1,183,671 2021-12-07 2021-12-10 37810030012021 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM. Shpenzime akomodimi udhetime me jashte.Fature permbledhese nr.1204 dt.07.12.2021.Prog.5089 dt.22.10.21,Autor.5089/1 dt.22.10.21.Urdhpag.dt.22.10.21.Prog.5356 dt.02.11.21.Autor.5356/1 dt.02.11.21.Urdh.pag.dt.02.11.21.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) "P I R R O" Tirane 45,000 2021-12-07 2021-12-10 37110030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM. Shpenzime pritje percjellje.Fature nr.323/2021 dt.10.11.2021.Fletehyrje nr.14 dt.10.11.2021.Proc.verb.dt.10.11.2021,Prog.dt.09.11.2021,Urdh.pag.dt.09.11.2021.Kontrate ne vazhdim nr.28.dt.05.01.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 612,504 2021-12-07 2021-12-10 37710030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM. Shpenzime pritje percjellje.Fature permbledhese nr.1203 dt.07.12.2021.Urdh.pag.dt.18.11.2021,Prog.dt.18.11.2021.Urdh.pag.dt.17.11.2021,Prog.dt.17.11.2021.Urdh.pag.dt.16.11.2021,Prog.dt.16.11.2021.Urdh.pag.dt.23.11.2021,
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ITT - IDEAL TRAVEL & TOURS Tirane 154,950 2021-12-07 2021-12-10 37510030012021 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM. Shpenzime udhetimi me jashte . Fature nr.339/2021 dt.18.11.2021.Prog.5479 dt.8.11.21.Autor.5479/1 dt.8.11.21.Urdh.pag.dt.8.11.21.Urdher prok.nr.5714 dt.17.11.2021.Akt marrje ne dorez.dt.18.11.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 143,000 2021-12-07 2021-12-10 37310030012021 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM. Shpenzime udhetimi me jashte . Fature nr.336/2021 dt.17.11.2021.Prog.nr.5531 dt.10.11.21,Autor.nr.5531/1 dt.10.11.21.Urdh.pag.10.11.21.Urdh.prok.nr.5713 dt.17.11.2021.Akt marrje ne dorez.dt.18.11.21.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 137,925 2021-12-01 2021-12-03 36710030012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 600 Aparati i KM.Paguar paga e punonjesve nentor 2021.Listepagese dhjetor 2021. Nr.i punonjesve te miratuar ne organike plan.172.Nr.faktik.1.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,000 2021-11-24 2021-11-26 36110030012021 Ndihme ekonomike 606 Aparati i KM. Ndihme ekonomike. Listepagese nentor 2021.Shkrese nr.5818 dt.23.11.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,067,875 2021-11-24 2021-11-26 36210030012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 600 Aparati i KM. Paguar pagat e punonjesve nentor 2021. Bordero nentor 2021. Listepagese nentor 2021.Nr.i punonj.ne organike plan.172 fakt.49. Nr.i punonj.mbi organike plan.85 fakt.13
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,859,572 2021-11-24 2021-11-26 36510030012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 600 Aparati i KM. Paguar pagat e punonjesve nentor 2021. Bordero nentor 2021. Listepagese nentor 2021.Nr.i punonj.ne organike plan.172 fakt.15. Nr.i punonj.mbi organike plan.85 fakt.2.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,108,461 2021-11-24 2021-11-26 36410030012021 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 600 Aparati i KM. Paguar pagat e punonjesve nentor 2021. Bordero nentor 2021. Listepagese nentor 2021.Nr.i punonj.ne organike plan.172 fakt.25. Nr.i punonj.mbi organike plan.85 fakt.10
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,523,974 2021-11-24 2021-11-26 36310030012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 600 Aparati i KM. Paguar pagat e punonjesve nentor 2021. Bordero nentor 2021. Listepagese nentor 2021.Nr.i punonj.ne organike plan.172 fakt.29. Nr.i punonj.mbi organike plan.85 fakt.18
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 85,752 2021-11-24 2021-11-26 36610030012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 600 Aparati i KM. Paguar pagat e punonjesve nentor 2021. Bordero nentor 2021. Listepagese nentor 2021.Nr.i punonj.ne organike plan.172 fakt.1.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ECS ECO CLIMATE SOLUTION Tirane 1,285,066 2021-11-23 2021-11-24 36010030012021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 602 Aparati i KM. Riparim mirembajtje sistemi ngrohje - ftohjeve ne Kryeministri.Fature nr.193/2021 dt.11.11.2021.Proc.verb.muaji tetor 5373 dt.02.11.2021.Situacion mirembajtje punimesh dt.02.11.2021.Kontrate ne vazhdim nr.3214 dt.01.07.21
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 96,228 2021-11-17 2021-11-22 34910030012021 Uje 602 Aparati i KM.Shpenzime uji tetor 2021.Fature permbledhese nr.1109 dt.16.11.2021.Kodi i klientit 188777-1,159467-1,159467-2,159466-1.
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave