Transaksion Thesari 2019- Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) (Mbi 1,412 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,152,706,104.00 1,412 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 1,170,260 2021-09-21 2021-09-24 27310030012021 Elektricitet 602 Aparati i KM. Shpenzime energji elektrike gusht 2021.Fature permbledhese nr.0914 dt.20.09.2021.Kontrate B 110040, B110039, B 207590, B 207591, B 110037, B 105874.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ONE TELECOMMUNICATIONS Tirane 193,044 2021-09-17 2021-09-24 27210030012021 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM. Shpenzime tel.aparati gusht 2021.Kodi 546022. Fature nr.15511/2021 dt.03.09.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 1,794,288 2021-09-13 2021-09-22 25910030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM. Shpenzime pritje percjellje.Fature permbledhese nr.0910 dt.09.09.2021.Urdherpagese dt.02.07.2021,programe dt.02.07.2021.Urdherpagese dt.28.06.2021,Programe dt.28.06.2021.Urdherpagese dt.27.07.2021,programe dt.27.07.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 137,640 2021-09-13 2021-09-22 26510030012021 Uje 602 Aparati i KM.Shpenzime uji gusht 2021.Fature permbledhese nr.0911 dt.13.09.2021.Kodi i klientit 188777-1,159467-1,159467-2,159466-1.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 17,980 2021-09-13 2021-09-22 26410030012021 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM.Shpenzime tel.Bordero shtator 2021.Fat.permbl.nr.0908 dt.09.09.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 80,361 2021-09-17 2021-09-22 26910030012021 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM. Shpenzime udhetimi me jashte, akomodim.Fature nr.183/2021 dt.10.09.2021.Prog.3871/1dt.30.07.2021,Autor.3817/2 dt.30.07.2021.Urdh.pag.dt.30.7.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 23,625 2021-09-13 2021-09-22 26310030012021 Shpenzime per honorare 602 Aparati i KM.Shpenzime komision shtator 2021,dieta brenda vendit, shpenzime tel.Bordero shtator 2021.Shkrese nr.4228 dt.09.09.2021.Program dt.16.07.2021,autorizim dt.16..07.2021.Fat.permbl.nr.0908 dt.09.09.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALEKSANDER ASIMI Tirane 91,200 2021-09-13 2021-09-22 26010030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM. Shpenzime pritje percjellje.Fature nr.22/2021 dt.31.08.2021.Programe dt.02.08.2021-27.08.2021.Kontr.sherbimi ne vazhdim nr.27 dt.05.01.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 300 2021-09-17 2021-09-22 27010030012021 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM. Shpenzime tel.vila Dr. gusht 2021.Fature elektronike nr.37/2021 dt.13.09.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 35,425 2021-09-13 2021-09-22 26210030012021 Udhetim i brendshem 602 Aparati i KM.Shpenzime komision shtator 2021,dieta brenda vendit, shpenzime tel.Bordero shtator 2021.Shkrese nr.4228 dt.09.09.2021.Program dt.16.07.2021,autorizim dt.16..07.2021.Fat.permbl.nr.0908 dt.09.09.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) A V E CONSULTING Tirane 1,348,672 2021-09-13 2021-09-22 25610030012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 231 Aparati i KM.Per sa paguar mbikqyrsin e punimeve.Konfidenciale.Kontrate nr.397 dt.30.07.2020.Urdherpagesa dt.13.09.2021.Fatura nr.10/2021 dt.23.08.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 74,479 2021-09-13 2021-09-22 25810030012021 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM.Shpenzime Telefon fix gusht 2021,fature nr.22023/2021 dt.09.09.2021, nr.klienti 310001719675
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2021-09-17 2021-09-22 27110030012021 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM. Shpenzime linja LD.gusht 2021.Fature nr.20924/2021 dt.08.09.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 92,450 2021-09-13 2021-09-22 26110030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM.Shpenzime komision shtator 2021,dieta brenda vendit,pritje percjellje, shpenzime tel.Bordero shtator 2021.Shkrese nr.4228 dt.09.09.2021.Program dt.16.08.2021,urdherpagese dt.16.08.2021.Program dt.16.07.2021,autorizim dt.16.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 141,333 2021-09-13 2021-09-22 25710030012021 Posta dhe sherbimi korrier 602 Aparati i KM. Shpenzime abonimi shtypi vendas & huaj muaji qershor 2021.Fature permbledhese nr.0907 dt.07.09.2021.Kontrate sherbimi ne vazhdim nr.29 dt.05.01.2021.Procverb.i marrjes ne dorezim. dt.01.07.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EUROPA TRAVEL &TOURS Tirane 63,490 2021-09-17 2021-09-22 26810030012021 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM. Shpenzime udhetimi me jashte, akomodim.Fature permbledhese nr.0913 dt.17.09.2021.Prog.2409 dt.17.05.2021.Autor.2409/1dt.17.05.2021.Urdh.pag.dt.17.05.2021.Prog.1430/1 dt.16.03.21,Autor.1430/2 dt.16.03.21.Urdh.pag.dt.16.03.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 666,000 2021-09-03 2021-09-08 24910030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM.Shpenzime pritje percjellje.Fature permbledhese nr.0905 dt.03.09.2021.Urdherpagese dt.31.03.2021.Programe dt.01.03.2021-25.03.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 1,008,000 2021-09-03 2021-09-08 25010030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM.Shpenzime pritje percjellje.Fature elektronike nr.81/2021 dt.26.02.2021.Urdherpagese dt.26.02.2021.Programe dt.01.02.2021-26.02.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 189,765 2021-09-03 2021-09-08 25210030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM.Shpenzime pritje percjellje.Fature permbledhese nr.0906 dt.03.09.2021.Urdherpagese dt.30.08.2021,Programe dt.30.07.-30.08.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 1,255,500 2021-09-03 2021-09-08 25510030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM.Shpenzime pritje percjellje.Fature elektronike nr.327/2021 dt.30.07.2021.Urdherpagese dt.30.07.2021, Programe dt.30.06.-29.07.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GECO 2003 Tirane 24,000 2021-09-01 2021-09-08 24410030012021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 602 Aparati i KM.Shpenzime mirembajtje ashensori gusht 2021. Fature nr.94/2021 dt.18.08.2021.Kontrate sherbimi ne vazhdim nr.1158 date 02.03.2021.Sherbimi periodik gusht 2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 96,380 2021-09-01 2021-09-08 24610030012021 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM.Shpenzime udhetimi, bileta me jashte.Fature nr.36/2021 dt.06.08.2021.Prog.3728/1 dt.28.07.21.Autor.3728/2 dt.28.07.21,Urdh.pag.dt.28.07.21.Urdher prok.nr.3893 dt.05.08.2021.Akt.marrje.ne dorez.06.08.2021
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 228,000 2021-09-01 2021-09-08 24710030012021 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM.Shpenzime udhetimi, bileta me jashte.Fature nr.144/2021 dt.16.07.2021.Prog.3313 dt.16.07.21.Autor.3313/1 dt.06.07.21,Urdh.pag.dt.06.07.21.Urdher prok.nr.3439 dt.13.07.2021.Akt.marrje.ne dorez.16.07.2021
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 422,150 2021-09-01 2021-09-08 24210030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM.Shpenzime pritje percjellje.Fature permbledhese nr.0903 dt.01.09.2021. Urdherpagese dt.29.07.2021, programe dt.30.06.2021-29.07.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 781,320 2021-09-01 2021-09-08 24110030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM.Shpenzime pritje percjellje.Fature permbledhese nr.0902 dt.01.09.2021.Urdherpagese dt.23.07.2021,prog.dt.23.07.2021.Urdherpagese dt.21.07.2021,prog.dt.21.07.2021.Urdherpagese dt.22.07.2021,prog.dt.22.07.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 300 2021-09-01 2021-09-08 24310030012021 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM.Shpenzime tel.vila Dr. korrik 2021.Fature elektronike nr.354/2021 dt.26.08.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 917,900 2021-09-03 2021-09-08 25310030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM.Shpenzime pritje percjellje.Fature elektronike nr.217/2021 dt.31.05.2021.Urdherpagese dt.31.05.2021,Programe dt.02.05.-28.05.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 855,000 2021-09-03 2021-09-08 25410030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM.Shpenzime pritje percjellje.Fature elektronike nr.270/2021 dt.30.06.2021.Urdherpagese dt.30.06.2021,Programe dt.01.06.-30.06.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 54,120 2021-09-01 2021-09-08 24810030012021 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM.Shpenzime udhetimi, bileta me jashte.Fature nr.158/2021 dt.03.08.2021.Prog.3312/2 dt.26.07.21.Autor.3312/3 dt.26.07.21,Urdh.pag.dt.26.07.21.Urdher prok.nr.3850 dt.02.08.2021.Akt.marrje.ne dorez.03.08.2021
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 324,000 2021-09-03 2021-09-08 25110030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM.Shpenzime pritje percjellje.Fature elektronike nr.175/2021 dt.30.04.2021.Urdherpagese dt.30.04.2021.Programe dt.12.04.2021-30.04.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CREDINS INVEST-sh.a-Shoqeri administruese e Fondeve te Pensionit dhe Sipermarrjeve te Investimeve Kolektive. Tirane 43,499 2021-09-01 2021-09-08 24010030012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 600 Aparati i KM. Paguar pension vullnetar gusht 2021.Fature permbledhese nr.0901 dt.01.09.2021.Kontrate nr.1013003 dt.18.02.2018, nr.1013404 dt.25.04.2018, 1014004 dt.19.07.2018, nr.1014793 dt.10.10.2018.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CREDINS INVEST-sh.a-Shoqeri administruese e Fondeve te Pensionit dhe Sipermarrjeve te Investimeve Kolektive. Tirane 43,499 2021-09-01 2021-09-08 23910030012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 600 Aparati i KM. Paguar pension vullnetar qershor 2021.Fature permbledhese nr.0701 dt.05.07.2021.Kontrate nr.1013003 dt.18.02.2018, nr.1013404 dt.25.04.2018, 1014004 dt.19.07.2018, nr.1014793 dt.10.10.2018.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 939,436 2021-09-01 2021-09-08 24510030012021 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM.Shpenzime bileta me jashte, akomodim.Fature permbledhese nr.0904 dt.01.09.2021.Prog.2406 dt.17.06.21,Autor.nr.2406/1 dt.17.6.21,Urdh.pag.dt.17.6.21.Prog.nr.3685 dt.27.7.21.Autor.2692/1 dt.27.7.21.Urdh.pag.dt.27.7.21.Prog.dt
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 114,461 2021-08-26 2021-08-27 23510030012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 600 1003001 Aparati i KM.Paguar paga e punonjesve gusht 2021. Listepagese gusht 2021.Bordero gusht 2021.Nr.i punonjesve plan. 174, fakt.2.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,927,856 2021-08-26 2021-08-27 23310030012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 600 1003001 Aparati i KM.Paguar paga e punonjesve gusht 2021. Listepagese gusht 2021.Bordero gusht 2021.Nr.i punonjesve plan. 174, fakt.39.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALEKSANDER ASIMI Tirane 366,600 2021-08-26 2021-08-27 23810030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM.Shpenzime pritje percjellje.Fature elektronike nr.14/2021 dt.30.07.2021.Programe dt.01.07.2021-30.07.2021.Kontrate sherbimi ne vazhdim nr.27 dt.05.01.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,347,548 2021-08-26 2021-08-27 23410030012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 600 1003001 Aparati i KM.Paguar paga e punonjesve gusht 2021. Listepagese gusht 2021.Bordero gusht 2021.Nr.i punonjesve plan. 174, fakt.13.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 86,566 2021-08-26 2021-08-27 23710030012021 Ndihme ekonomike 606 Aparati i KM.Ndihme ekonomike. Listepagese gusht 2021.Shkrese nr.4045 dt.25.08.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,114,621 2021-08-26 2021-08-27 23210030012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 600 1003001 Aparati i KM.Paguar paga e punonjesve gusht 2021. Listepagese gusht 2021.Bordero gusht 2021.Nr.i punonjesve plan. 174, fakt.42.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,031,298 2021-08-26 2021-08-27 23110030012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 600 1003001 Aparati i KM.Paguar paga e punonjesve gusht 2021. Listepagese gusht 2021.Bordero gusht 2021.Nr.i punonjesve plan. 174, fakt.60.
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave