Transaksion Thesari 2019- Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) (Mbi 1,412 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,152,706,104.00 1,412 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) U.N.D.P. Tirane 36,926,719 2022-04-11 2022-04-14 9310030012022 Transferime korrente - Kombet e Bashkuara 605 Aparati i KM. Kontributi i qeverise Shqiptare .Fatura dt.21.02.2022,Annex 1. Memo dt.28.02.2022.Urdherpagese dt.22.03.2022.Vkm 492 dt.30.07.2021.Kuadri i bashkepunimit me OKB-ne 2022-2026.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 610,580 2022-04-12 2022-04-14 9410030012022 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM. Shpenzime pritje percjellje.Fature permbledhese nr.0405 dt.12.04.2022.Urdherpagese dt.30.03.2022, Programe dt.28.02.2022 - 29.03.2022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2022-04-11 2022-04-14 9210030012022 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM. Shpenzime tel.linja LD mars 2022.Fature nr. 647082 /2022 dt.07.04.2022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 73,435 2022-04-11 2022-04-14 9110030012022 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM. Shpenzime tel.fix.mars 2022.Fature nr.636336/2022 dt.05.04.2022.Nr.i klientit 310001719675.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CREDINS INVEST-sh.a-Shoqeri administruese e Fondeve te Pensionit dhe Sipermarrjeve te Investimeve Kolektive. Tirane 22,833 2022-04-05 2022-04-07 8110030012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 600 Aparati i KM. Derdhur pensioni vullnetar mars 2022.Fature permbledhese nr.0401 dt.04.04.2022.Kontrate nr.1013003 dt.18.02.2018,Kontrate nr.1014793 dt.10.10.2018.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 431,751 2022-04-05 2022-04-07 8810030012022 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM. Shpenzime udhetimi me jashte.Fature permbledhese nr.0404 dt.05.04.2022.Prog.1718 dt.23.3.22,Autor.1718/1 dt.23.3.22.Urdhpag.dt.23.3.22.Prog.nr.1054 dt.17.02.22.Autor.1054/1dt.17.2.22.Urdh.pag.dt.17.02.22.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 2,285,512 2022-04-05 2022-04-07 8410030012022 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM. Shpenzime pritje percjellje.Fature elektronike nr/82/2022 dt.20.01.2022.Urdherpagese dt.14.01.2022,program dt.14.01.2022.Vkm.nr.258 dt.03.06.1999.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 497,000 2022-04-05 2022-04-07 8710030012022 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM. Shpenzim pritje percjellje.Fature permbledhes nr.0402 dt.05.04.2022.Vkm.nr.258 dt.03.06.1999.Urdherpagese dt.10.01.2022,program dt.10.01.2022.Urdherpagese dt.11.01.2022,program dt.11.01.2022.Urdherpagese dt.12.01.2022
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 41,100 2022-04-05 2022-04-07 8510030012022 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM. Shpenzime bileta udhetimi me jashte.Fature nr.271/2022 dt.16.03.2022.Prog.nr.1513 dt.15.03.2022.Autor.1513/1 dt.15.03.2022.Urdh.pag. dt.15.03.2022.Urdh.prok.nr.7 dt.15.03.2022.Akt.marrje ne dorez dt.18.03.2022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 31,290 2022-04-05 2022-04-07 8910030012022 Posta dhe sherbimi korrier 602 Aparati i KM. Sherbimi postar mars 2022.Fature nr.1289/2022 dt.30.03.2022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 300 2022-04-05 2022-04-07 8310030012022 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM. Shpenzime tel.vila.Dr. mars 2022.Fature nr.355/2022 dt.23.03.2022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 843,552 2022-04-05 2022-04-07 8610030012022 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM. Shpenzim pritje percjellje.Fature permbledhes nr.0403 dt.05.04.2022.Vkm.nr.258 dt.03.06.1999.Urdherpagese dt.10.03.2022,program dt.10.03.2022.Urdherpagese dt.14.03.2022,program dt.14.03.2022.Urdherpagese dt.15.03.2022
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALEKSANDER ASIMI Tirane 380,400 2022-04-05 2022-04-07 8210030012022 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM. Shpenzime pritje percjellje.Fature elektronike nr.62/2022 dt.28.02.2022.Programe dt.31.01.2022-25.02.2022.Kontrante ne vazhdim nr.52 dt.06.01.2022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 85,752 2022-03-29 2022-03-30 8010030012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 600 Aparati i KM. Paguar paga e punonjesve mars 2022.Listepagese mars.2022.Bordero mars 2022.Nr.i punonjesve ne oraganike plan.172 fakt.1.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,244,694 2022-03-29 2022-03-30 7610030012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 600 Aparati i KM. Paguar paga e punonjesve mars 2022.Listepagese mars.2022.Bordero mars 2022.Nr.i punonjesve ne oraganike plan.172 fakt.53.Nr i punonjesve mbi organike plan.67 fakt.15.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,658,635 2022-03-29 2022-03-30 7910030012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 600 Aparati i KM. Paguar paga e punonjesve mars 2022.Listepagese mars.2022.Bordero mars 2022.Nr.i punonjesve ne oraganike plan.172 fakt.13.Nr i punonjesve mbi organike plan.67 fakt.2.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,219,141 2022-03-29 2022-03-30 7810030012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 600 Aparati i KM. Paguar paga e punonjesve mars 2022.Listepagese mars.2022.Bordero mars 2022.Nr.i punonjesve ne oraganike plan.172 fakt.25.Nr i punonjesve mbi organike plan.67 fakt.10.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,961,317 2022-03-29 2022-03-30 7710030012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 600 Aparati i KM. Paguar paga e punonjesve mars 2022.Listepagese mars.2022.Bordero mars 2022.Nr.i punonjesve ne oraganike plan.172 fakt.35.Nr i punonjesve mbi organike plan.67 fakt.20.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) "P I R R O" Tirane 121,000 2022-03-25 2022-03-29 7110030012022 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM. Shpenzime pritje percjellje.Kontrate ne vazhdim nr.53 dt.06.01.2022.Fature permbledhese nr.0314 dt.24.03.2022.Urdherprok.nr.6641 dt.31.12.2021.Proc.verb.fond limit dt.31.12.2021.Flete hyrje nr.3, nr.2,nr.1.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,525 2022-03-25 2022-03-29 7510030012022 Shpenzime per honorare 602 Aparati i KM. Shpenzime komisioni mars 2022.Shkrese nr.prot.1631 dt.18.03.2022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 68,231 2022-03-25 2022-03-29 7210030012022 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM. Shpenzime pritje percjellje, telefon, komision mars 2022.Listepagese mars 2022.Program nr.1092 dt.21.02.2022.Urdherpagese dt.21.02.2022.Shkrese nr.1631 dt.18.03.2022. Fat.permb.nr.0315 dt.25.03.2022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 14,270 2022-03-25 2022-03-29 7310030012022 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM. Shpenzime telefon. Fature permbledhese nr.0316 dt.25.03.2022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,525 2022-03-25 2022-03-29 7410030012022 Shpenzime per honorare 602 Aparati i KM. Shpenzime komisioni mars 2022.Shkrese nr.prot.1631 dt.18.03.2022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 350,524 2022-03-23 2022-03-25 7010030012022 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM. Shpenzime pritje percjellje.Vkm.nr.258 dt.03.06.1999.Urdhpagg dt.23.02.2022,Prog.dt.23.02.2022.Urdhpag.dt.16.02.2022,Program dt.16.02.2022.Urdhpag.dt.18.02.2022.Progr.dt.24.02.2022.Urdhpag.dt.24.02.2022.Program dt.24.02.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 310,579 2022-03-23 2022-03-25 6910030012022 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM. Shpenzime bileta udhetimi me jashte.Fature el.nr.571/2022.Prog.1230/3 dt.25.02.2022.Autor.1230/4 dt.25.02.22.Urdhpag.dt.25.02.22.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 941,092 2022-03-23 2022-03-25 6810030012022 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM. Shpenzime pritje percjellje.Fature permbledhese nr.0313 dt.23.03.2022.Vkm.nr.258 dt.03.06.1999.Urdherpagese dt.10.02.20222,Program dt.10.02.2022.Urdherpagese dt.08.02.2022,Programe dt.08.02.2022.Urdherpagese dt.01.02.2022
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 847,030 2022-03-16 2022-03-23 6410030012022 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM. Shpenzime bileta udhetimi. Fature elektronike nr.657/2022 dt.15.03.2022. Prog.nr.927 dt.11.02.2022.Autor.927/1 dt.11.02.2022.Urdh.pag.dt.11.02.2022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) KELVIN TRAVEL Tirane 165,000 2022-03-16 2022-03-23 6510030012022 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM. Shpenzime bileta udhetimi me jashte. Fature nr.170/2022 dt.28.02.2022.Progr.1209 dt.24.02.22.Autor.1209/1 dt.24.02.22.Urdh.pag.dt.24.02.22.Ftese per oferte nr.prot.1209/2 dt.25.02.2022.Urdher prok. nr.1209/1 dt.25.02.2022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 2,647,758 2022-03-16 2022-03-23 6310030012022 Elektricitet 602 Aparati i KM. Shpenzime energji elektrike shkurt 2022. Fature permbledhese nr.0311 dt.16.03.2022. Kontrate B 110040, B 110039, B 207590, B 207591, B 110037, B 105874.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 35,550 2022-03-09 2022-03-16 5710030012022 Posta dhe sherbimi korrier 602 Aparati i KM. Shpenzime sherbimi postar shkurt 2022.Fature nr.825/2022 dt.03.03.2022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 14,025 2022-03-09 2022-03-16 6210030012022 Shpenzime per honorare 602 Aparati i KM. Shpenzime dieta brenda vendit, komision shkurt 2022, Dif.akomodimi. Listepagese mars 2022.Program dt.25.11.2021, Autorizim dt.25.11.2021.Shkrese nr.prot.1280 dt.01.03.2022.Dif.akomodim nr.434 dt.29.12.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 28,550 2022-03-09 2022-03-16 6010030012022 Udhetim i brendshem 602 Aparati i KM. Shpenzime dieta brenda vendit, komision shkurt 2022, Dif.akomodimi. Listepagese mars 2022.Program dt.25.11.2021, Autorizim dt.25.11.2021.Shkrese nr.prot.1280 dt.01.03.2022.Dif.akomodim nr.434 dt.29.12.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 25,525 2022-03-09 2022-03-16 6110030012022 Shpenzime per honorare 602 Aparati i KM. Shpenzime dieta brenda vendit, komision shkurt 2022, Dif.akomodimi. Listepagese mars 2022.Program dt.25.11.2021, Autorizim dt.25.11.2021.Shkrese nr.prot.1280 dt.01.03.2022.Dif.akomodim nr.434 dt.29.12.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 600 2022-03-09 2022-03-16 5610030012022 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM. Shpenzime tel.vila Dr.Janar shkurt 2022.Fature nr.0309 dt.09.03.2022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 1,618,571 2022-03-09 2022-03-16 5410030012022 Elektricitet 602 Aparati i KM. Shpenzime energji elektrike janar 2022.Fature permbledhese nr.0307 dt.09.03.2022.Kontrate B 110040,B 110039,B 207590, B 207591, B 110037, B 105874
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 109,692 2022-03-09 2022-03-16 5810030012022 Uje 602 Aparati i KM. Shpenzime uji shkurt 2022.Fature permbledhese nr.0310 dt.09.03.2022.Kodi i klientit: 188777-1,159467-1,159467.2,159466-1.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 9,600 2022-03-09 2022-03-16 5510030012022 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM. Shpenzime tel.linja LD.janar, shkurt 2022. Fature nr.0308 dt.09.03.2022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 74,755 2022-03-09 2022-03-16 5910030012022 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM. Shpenzime tel.shkurt 2022.Fature nr.485704/2022 dt.05.03.2022.Nr.i klientit: 310001719675
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 17,581 2022-03-01 2022-03-07 5010030012022 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM. Shpenzime tel.Fature nr.0304 dt.01.03.2022.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CREDINS INVEST-sh.a-Shoqeri administruese e Fondeve te Pensionit dhe Sipermarrjeve te Investimeve Kolektive. Tirane 22,833 2022-03-01 2022-03-07 4610030012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 600 Aparati i KM. Paguar pensioni vullnetar shkurt 2022.Fat.permbl.nr.0301 dt.01.03.2022.Kontr.nr.1013003 dt.18.02.2018.Kontr.nr.1014793 dt.10.10.2018.
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave