Transaksion Thesari 2019- Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) (Mbi 1,412 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 2,152,706,104.00 1,412 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 73,797 2021-11-17 2021-11-22 35310030012021 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM.Shpenzime tel.fix. tetor 2021. Fature 224617/2021 dt.04.11.2021.Numri i klientit 310001719675.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) SPEEDECO Tirane 113,406 2021-11-18 2021-11-22 35610030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM.Shpenzime poste me jashte. Fature nr.87/2021 dt.08.11.2021.Progr.dt.05.08.2021,Urdhpag.dt.05.08.2021.Prog.dt.24.08.2021,Urdhpag.dt.24.08.2021.Prog.dt.27.08.2021.Urdhpag.dt.27.08.2021. Prog.09.09.2021.Urdhpag.dt.09.09.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2021-11-17 2021-11-22 35210030012021 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM.Shpenzime tel.linja LD tetor 2021.Fature nr.233365/2021 dt.08.11.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 566,440 2021-11-18 2021-11-22 35710030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM. Shpenzime pritje percjellje. Fature nr.344/2021 dt.08.11.2021. Program dt.04.11.2021.Autorizim dt.04.11.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 1,968,681 2021-11-17 2021-11-22 35010030012021 Elektricitet 602 Aparai i KM.Shpenzime energji elektrike tetor 2021.Fature permbledhese nr.1110 dt.16.11.2021.Kontrate: D 110040,B 110039,B 207590,B 207591,B 110037,B105874.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 410,071 2021-11-17 2021-11-22 34810030012021 Posta dhe sherbimi korrier 602 Aparati i KM.Abonim shtypi vendas dhe huaj korrik, gusht,shtator 2021.Kontrate sherbimin e vazhdim nr.29 dt.05.01.2021.Fature permbledhese nr.1108 dt.16.11.2021.Proc.verb. i marrjes ne dorez.dt.01.08.2021,01.09.2021,01.10.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 936,000 2021-11-19 2021-11-22 35810030012021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe shpenzimet instaluese te telekomunikacionit 231 Aparati i KM. Blerje pajisje hardware TIK.fATURE NR.68/2021 DT.21.09.2021.Flete hyrje nr.2 dt.21.09.2021.Urdh.prok.nr.3846 dt.02.08.2021.Akt. marrje ne dorez.dt.06.08.2021.Proc.verb.fondi limit dt.29.07.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 328,597 2021-11-18 2021-11-22 35810030012021 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM. Shpenzime akomodimi. Fature permbledhese nr.1112 dt.18.11.2021.Prog.4628 dt.01.10.21.Autor.4628/1 dt.01.10.21.Urdhpag.01.10.21.Prog.dt.4856 dt.11.10.21.Autor.4856/1dt.11.10.21.Urdhpag.dt.11.10.21.Prog.5088 dt.21.10.21.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 737,808 2021-11-17 2021-11-22 35110030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM.Shpenzime pritje percjellje.Fature permbledhese nr.1111 dt.16.11.2021.Programe dt.02.11.2021-09.11.2021.Urdherpagese dt.09.11.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,480 2021-11-10 2021-11-15 34510030012021 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM. Shpenzime tel.,dieta brenda vendit.Listepagese nentor 2021.Fature permbl.nr.1106 dt.10.11.2021.Prog.dt.14.10.2021,Autor.dt.14.10.2021.Prog.dt.20.09.2021.Autor.dt.20.09.2021.Prog.dt.14.09.21.Autor.dt.14.09
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) Team DAEdalus Tirane 80,681 2021-11-10 2021-11-15 33510030012021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 602 Aparati i KM. Mirembajtje dhe riparim i arkives se automatizuar. Fature nr.20/2021 dt.01.11.2021.Kontrate sherbimi ne vazhdim nr.3760 dt.29.07.2021.Sherbimi periodik tetor 2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 26,200 2021-11-10 2021-11-15 34410030012021 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM. Shpenzime tel.,dieta brenda vendit.Listepagese nentor 2021.Fature permbl.nr.1106 dt.10.11.2021.Prog.dt.14.10.2021,Autor.dt.14.10.2021.Prog.dt.20.09.2021.Autor.dt.20.09.2021.Prog.dt.14.09.21.Autor.dt.14.09
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 202,130 2021-11-11 2021-11-15 34710030012021 Sigurim suplementar shteteror per ishfunksionaret 606 Aparati i KM. Pagese kalimtare. Listepagese nentor 2021.Shkrese nr.5415 dt.04.11.2021.Shkresa MF.nr.18341/1 dt.03.11.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 39,500 2021-11-10 2021-11-15 34310030012021 Sherbime telefonike 602 Aparati i KM. Shpenzime tel.,dieta brenda vendit,pritje percjellje.Listepagese nentor 2021.Fature permbl.nr.1106 dt.10.11.2021.Prog.dt.14.10.2021,Autor.dt.14.10.2021.Prog.dt.20.09.2021.Autor.dt.20.09.2021.Prog.dt.14.09.21.Autor.dt.14.09
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 294,048 2021-11-10 2021-11-15 40110030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Shpenzime pritje percjellje.Fature permbledhese nr.1107 dt.10.11.2021.Program dt.26.10.2021.Urdherpagese dt.26.10.2021.Program dt.25.10.2021.Urdhpag.dt.25.10.2021.Progr.dt.28.10.2021.Urdh.pag.dt.28.10.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EUROPA TRAVEL &TOURS Tirane 268,766 2021-11-10 2021-11-15 33910030012021 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM.Shpenzime akomodimi.Fature permbledhese nr.1105 dt.10.11.2021.Progr.nr.4694 dt.04.10.2021.Autor.4694/1 dt.04.10.2021.Urdh.pag.dt.04.10.2021.Progr.nr.4465 dt.22.09.21.Autor.nr.4465/1 dt.22.09.21.Urdh.pag.dt.22.09.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ALEKSANDER ASIMI Tirane 122,400 2021-11-10 2021-11-15 33710030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM.Shpenzime pritje percjellje.Fature elektronike nr.125/2021 dt.09.11.2021.Programe dt.30.09.2021-28.10.2021.Kontrate ne vahzdim nr.27.dt.05.01.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) REZART GJETJA Tirane 75,000 2021-11-10 2021-11-15 40010030012021 Sherbime te tjera 602 Aparati i KM. Shpenzim Vleresim pasurie truall dhe ndertese per kryeministrine.Urdhen nr.4315 dt.15.09.2021.Proc.verb.fondi limit dt.16.09.2021.Memo dt.14.09.2021.Akt marrje ne dorez.dt.29.09.2021.Fature nr.9/2021 dt.11.10.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) "P I R R O" Tirane 35,500 2021-11-10 2021-11-15 33610030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM. Shpenzime pritje percjellje. Fature nr.300/2021 dt.29.10.2021.Procesverb.dt.29.10.2021,Program dt.28.10.2021.Urdherpagese dt.28.10.2021.Kontrate ne vazhdim nr.28 dt.05.01.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 145,670 2021-11-10 2021-11-15 40210030012021 Udhetim jashte shtetit 602 Shpenzime bileta udhetimi jashte.Fature nr.286/2021 dt.22.10.2021.Prog.5024 dt.19.10.21.Autor.5024/1 dt.19.10.21.Urdh.pag.dt.19.10.2021.Ftese per oferte 22.10.21.Urdh.prok.nr.5090 dt.22.10.21.Akt.marrje.ne dorez.dt.25.10.21.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 10,700 2021-11-10 2021-11-15 34610030012021 Udhetim i brendshem 602 Aparati i KM. Shpenzime tel.,dieta brenda vendit.Listepagese nentor 2021.Fature permbl.nr.1106 dt.10.11.2021.Prog.dt.14.10.2021,Autor.dt.14.10.2021.Prog.dt.20.09.2021.Autor.dt.20.09.2021.Prog.dt.14.09.21.Autor.dt.14.09
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 332,342 2021-11-08 2021-11-10 33310030012021 Sigurim suplementar shteteror per ishfunksionaret 606 Aparati i KM. Pagese kalimtare. Listepagese nentor 2021.Shkrese nr.5415 dt.04.11.2021.Shkresa MF.nr.18341/1 dt.03.11.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 200,770 2021-11-08 2021-11-10 33410030012021 Sigurim suplementar shteteror per ishfunksionaret 606 Aparati i KM. Pagese kalimtare. Listepagese nentor 2021.Shkrese nr.5415 dt.04.11.2021.Shkresa MF.nr.18341/1 dt.03.11.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) GECO 2003 Tirane 24,000 2021-11-04 2021-11-10 32910030012021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 602 Aparati i KM. Shpenzime mirembajtje ashensori tetor 2021. Fature nr.287/2021 dt.28.10.2021.Kontrate sherbimi ne vazhdim nr.1158 dt.02.03.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 44,181 2021-11-04 2021-11-10 32810030012021 Posta dhe sherbimi korrier 602 Aparati i KM. Shpenzime sherbimi postar tetor 2021.Fature nr.1989/2021 dt.28.10.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) "P I R R O" Tirane 198,000 2021-11-04 2021-11-10 33010030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM. Shpenzime pritje percjellje. Kontrate ne vazhdim nr.28 dt.05.01.2021.Fature permbledhese nr.1104 dt.04.11.2021.Proc.verb.dt.23-24.10.2021.Prog.dt.22.10.2021,Urdherpagese dt.22.10.2021.Procesverbal dt.25-26.10.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 494,225 2021-11-04 2021-11-10 32610030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM. Shpenzime pritje percjellje. Fature permbledhese nr.1104 dt.02.11.2021.Urdherpagese dt.29.10.2021.Programe dt.30.09.2021-29.10.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 220,660 2021-11-08 2021-11-10 33110030012021 Sigurim suplementar shteteror per ishfunksionaret 606 Aparati i KM. Pagese kalimtare. Listepagese nentor 2021.Shkrese nr.5415 dt.04.11.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 353,520 2021-11-04 2021-11-10 32510030012021 Shpenzime per pritje e percjellje 602 Aparati i KM. Shpenzime pritje percjellje. Fature permbledhese nr.1103 dt.02.11.2021.Urdherpagese dt.19.10.2021.Programe dt.19.10.2021.Urdherpagese dt.18.10.2021,Program dt.18.10.2021.Urdherpagese dt.21.10.2021, Program dt.21.10.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 58,480 2021-11-08 2021-11-10 33210030012021 Sigurim suplementar shteteror per ishfunksionaret 606 Aparati i KM. Pagese kalimtare. Listepagese nentor 2021.Shkrese nr.5415 dt.04.11.2021.Shkresa MF.nr.18341/1 dt.03.11.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) EUROPA TRAVEL &TOURS Tirane 187,745 2021-11-04 2021-11-10 32710030012021 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM. Shpenzime akomodimi. Fature permbledhese nr.1102 dt.02.11.2021.Prog.nr.2409 dt.17.05.2021.Autor.2409/1 dt.17.05.2021.Urdherpag.dt.17.05.2021.Progr.nr.3728 dt.28.07.2021.Autor.3827/1 dt.28.07.2021.Urdhpag.dt.28.07.2021.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) CREDINS INVEST-sh.a-Shoqeri administruese e Fondeve te Pensionit dhe Sipermarrjeve te Investimeve Kolektive. Tirane 39,499 2021-11-01 2021-11-03 32410030012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 600 Aparati i KM. Paguar pensioni vullnetar. tetor 2021.Fature permbledhese nr.1101 dt.01.11.2021.Kontr.nr.1013003,nr. 1013404, nr. 1014793.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 138,654 2021-11-01 2021-11-02 32310030012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 600 Aparati i KM. Paguar paga e punonjesve tetor 2021.Listepagese tetor 2021.Bordero tetor 2021.Nr. punonjesve ne org. plan.177 fakt.1
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 85,752 2021-10-27 2021-10-29 32110030012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 600 Aparati i KM. Paguar paga e punonjesve tetor 2021.Listepagese tetor 2021. Bordero tetor 2021.Nr.punonjesve plan ne org.177 fakt.1.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,132,821 2021-10-27 2021-10-29 31710030012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 600 Aparati i KM. Paguar paga e punonjesve tetor 2021.Listepagese tetor 2021.Nr.punonjesve plan ne org.177 fakt.51. Nr.punonjesve mbi org.plan.85 fakt.14.Leje vjetore.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,451,974 2021-10-27 2021-10-29 31810030012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 600 Aparati i KM. Paguar paga e punonjesve tetor 2021.Listepagese tetor 2021.Nr.punonjesve plan ne org.177 fakt.29. Nr.punonjesve mbi org.plan.85 fakt.16.Leje vjetore.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA E TIRANES Tirane 64,491 2021-10-27 2021-10-29 32210030012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 600 Aparati i KM. Paguar leje vjetore.Listepagese tetor 2021. Bordero tetor 2021.Nr.punonjesve plan ne org.177 fakt.1.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,062,858 2021-10-27 2021-10-29 31910030012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 600 Aparati i KM. Paguar paga e punonjesve tetor 2021.Listepagese tetor 2021.Nr.punonjesve plan ne org.177 fakt.24. Nr.punonjesve mbi org.plan.85 fakt.9.Leje vjetore.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,776,033 2021-10-27 2021-10-29 32010030012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 600 Aparati i KM. Paguar paga e punonjesve tetor 2021.Listepagese tetor 2021.Nr.punonjesve plan ne org.177 fakt.15. Nr.punonjesve mbi org.plan.85 fakt.2.
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 2,605,818 2021-10-22 2021-10-28 31510030012021 Udhetim jashte shtetit 602 Aparati i KM. Shpenzime bileta me jashte & akomodim. Fature permbledhese nr.1012 dt.22.10.2021.Prog.4361 dt.17.09.2021.Autor.4361/1 dt.17.09.2021.Urdherpagese dt.17.09.2021.
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave