Transaksion Thesari 2019- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 3,741 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 920,199,188.00 3,741 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Ilir Qorri Tirane 131,400 2021-10-07 2021-10-12 99810140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Prill, Maj 2021 Urdher Ministri nr.518 dt.08.09.2021 Fature nr.03/2021 dt.22.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Amarilda Ruçi Tirane 12,220 2021-10-07 2021-10-12 100110140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Maj 2021 Urdher Ministri nr.518 dt.08.09.2021 Fature nr.13/2021 dt.22.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alda Hoxha Tirane 2,900 2021-10-07 2021-10-12 100010140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Qershor 2021 Urdher Ministri nr.518 dt.08.09.2021 Fature nr.05/2021 dt.22.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Elvis Bramo Tirane 111,130 2021-10-07 2021-10-12 99210140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Prill, Maj, Qershor 2021 Urdher Ministri nr.518 dt.08.09.2021 Fature nr.04/2021 dt.22.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Lindita Sema Tirane 36,400 2021-10-07 2021-10-12 99310140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Prill 2021 Urdher Ministri nr.518 dt.08.09.2021 ft. nr.05/2021 dt.22.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 10,667 2021-10-07 2021-10-12 98610140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 4673/1 dt 01.10.2021,Ft nr.0000000424143399 dt.31.08.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PORSCHE ALBANIA SH.P.K Tirane 16,934 2021-10-07 2021-10-12 98710140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 4673/1 dt 01.10.2021,Ft nr.80/2021 seria 214200079 dt.03.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Rezarta Gjyla Tirane 5,980 2021-10-07 2021-10-12 99910140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Maj 2021 Urdher Ministri nr.518 dt.08.09.2021 fature nr.17/2021 dt.22.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Lindita Sema Tirane 10,140 2021-10-07 2021-10-12 99410140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Qershor 2021 Urdher Ministri nr.518 dt.08.09.2021 fature nr.04/2021 dt.22.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Rudina Mala Tirane 4,530 2021-10-05 2021-10-11 98510140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim perkthimi Prill 2021 Urdher Min. nr 518 dt 08.09.2021 Fature nr 81/2021 dt 22.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 40,360 2021-10-05 2021-10-11 97810140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim perkthimi Prill, Qershor 2021 Urdher Min. nr 518 dt 08.09.2021 Fature nr 5/2021 dt 22.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 36,600 2021-10-05 2021-10-11 97910140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim perkthimi Prill, Qershor 2021 (Rudina Nervaj) Urdher Min. nr 518 dt 08.09.2021 fature nr 6/2021 dt 23.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Borana Vangjeli Tirane 26,190 2021-10-05 2021-10-11 97410140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Prill Maj 2021 Urdher Ministri nr.518 dt.08.09.2021 Fature nr.02/2021 dt.22.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Rovena Vyshka Tirane 32,190 2021-10-05 2021-10-11 97510140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim perkthimi Prill, Maj 2021 (Anila Ismailaj Papa) Urdher Min. nr 518 dt 08.09.2021 Fature nr 11/2021 dt 22.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2021-10-05 2021-10-11 96210140012021 Te tjera transferta tek individet Ministria e Drejetesise Kompesim shpenz. transporti Shtator 2021 K.Karameta, Ligji nr.10160 dt 15.10.2009 ndryshuar , Listepagese dt 04.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) NESSTORR EKSPORT IMPORT Tirane 70,070 2021-10-05 2021-10-11 96710140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim perkthimi Janar, Shkurt, Mars 2021 (v.Nestor) Urdher Min. 339 dt 12.05.2021 Fature nr 20/2021 dt 06.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 198,790 2021-10-05 2021-10-11 97710140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim perkthimi Maj, Qershor 2021 (Adriana Gjika) Urdher Min. nr 518 dt 08.09.2021 Fature nr 3/2021 dt 22.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Ahmet Gjinishi Tirane 15,470 2021-10-05 2021-10-11 98110140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim perkthimi Qershor 2021 (Xheladin Hajrullai) Urdher Min. nr 518 dt 08.09.2021 Fature nr 57/2021 dt 22.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) NESSTORR EKSPORT IMPORT Tirane 252,000 2021-10-05 2021-10-11 96610140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim perkthimi Janar, Shkurt, Mars 2021 (V.Nestor) Urdher Min. 339 dt 12.05.2021 Fature nr 21/2021 dt 06.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ENTELA FEKA Tirane 122,350 2021-10-05 2021-10-11 97310140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim perkthimi Prill, Maj 2021 Urdher Min. nr 518 dt 08.09.2021 Fature nr 8/2021 dt 22.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Arjeta Dibra Tirane 32,240 2021-10-05 2021-10-11 98410140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim perkthimi Prill, Qershor 2021 Urdher Min. nr 518 dt 08.09.2021 Fature nr 3/2021 dt 22.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Lindita Dashi Tirane 47,860 2021-10-05 2021-10-11 98210140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim perkthimi Prill, Maj, Qershor 2021 Urdher Min. nr 518 dt 08.09.2021 Fature nr 3/2021 dt 22.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Brunilda Duraj Tirane 31,400 2021-10-05 2021-10-11 98010140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim perkthimi Qershor 2021. Urdher Min. nr 518 dt 08.09.2021 Fature nr 7/2021 dt 22.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Miranda Gjana Tirane 7,020 2021-10-05 2021-10-11 97010140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Shkurt 2021 Urdher Ministri nr.339 dt.12.05.2021 ft. nr.14/2021 dt.20.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Spartak Sokoli Tirane 39,300 2021-10-05 2021-10-11 97210140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Qershor 2021 Urdher Ministri nr.518 dt.08.09.2021 fature nr.04/2021 dt.22.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) NESSTORR EKSPORT IMPORT Tirane 35,300 2021-10-05 2021-10-11 96810140012021 Sherbime te tjera Minitria e Drejtesise Sherbim perkthimi Nentor, Dhjetor 2020 (V.Nestor) Urdher Min. nr 109,nr 110 dt 05.03.2021 Fature nr 19/2021 dt 06.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Xhuljeta Kasmollari Tirane 27,140 2021-10-05 2021-10-11 98310140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtsise Sherbim perkthimi Prill, Maj, Qershor 2021 Urdher Min. nr 518 dt 08.09.2021 Fature nr 3/2021 dt 22.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) EJA TRANSLATION & CONSULTING Tirane 16,900 2021-10-05 2021-10-11 96910140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Shkurt 2021 (Juljana Sokoli) Urdher Ministri nr,339 dt.12.05.2021 ft. nr.10/2021 dt.15.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Rovena Vyshka Tirane 132,170 2021-10-05 2021-10-11 97610140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim perkthimi Prill, Maj, Qershor 2021 Urdher Min. nr 518 dt 08.09.2021 Fature nr 10/2021 dt 22.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AlbaLanguage Tirane 7,800 2021-10-05 2021-10-11 97110140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Maj 2021 (Migena Kondo) Urdher Ministri nr.518 dt.08.09.2021 Fature nr.01/2021 dt.22.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 15,000 2021-10-05 2021-10-08 96310140012021 Te tjera transferta tek individet Ministria e Drejetesise Kompesim shpenz. transporti Shtator 2021 A.Pirdeni, Ligji nr.10160 dt 15.10.2009 ndryshuar , Listepagese dt 04.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sherbimi Permbarimor "ASTREA" Tirane 4,584 2021-10-05 2021-10-08 96410140012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Ministria e Drejtesise Kalim shume ndalese ne page H.Tola. Urdher ekzekutimi nr.1797 dt 26.02.2018,Urdher sekuestro 4729 dt 15.11.2018, bordero paga Shtator 2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) 3H Tirane 10,000 2021-10-05 2021-10-08 96510140012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Ministria e Drejetesise Kalim shume ndalese ne page H.Tola. Vendim Gjykate nr.9333 dt 13.11.2018, Urdher ndalimi page nr.460/10 dt 12.04.2019, PV veprim.permbarimi dt 8.5.2019, bordero paga Shtator 2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,598,375 2021-10-04 2021-10-05 95810140012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Ministria e Drejetesise Paga muaji Shtator 2021, Punonjes Plan 149 / Fakt 35, Punonjes mbi organiken Plan 34 / Fakt 10 Listepagese Shtator 2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,570,164 2021-10-04 2021-10-05 95610140012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Ministria e Drejetesise Paga Shtator 2021, Listepagese Shtator 2021, Punonjes plan 149 fakt 33, Punonjes mbi numrin organik plan 34 fakt 9
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Banka OTP Albania Tirane 14,452 2021-10-04 2021-10-05 96010140012021 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik Ministria e Drejetesise Paga Shtator 2021, Listepagese Shtator 2021, Punonjes plan 34 fakt 1 VKM nr.1151 dt.24.12.2020 VKM nr.395 dt.29.04.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,468,064 2021-10-04 2021-10-05 95710140012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Ministria e Drejetesise Paga muaji Shtator 2021, Punonjes Plan 149 / Fakt 53, Nr. Punonjesve mbi organike Plan 34 / Fakt 13 Listepagese Shtator 2021, VKM nr.1151 dt 24.12.2020, VKM nr.395 dt 29.04.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 401,679 2021-10-04 2021-10-05 95910140012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Ministria e Drejetesise Paga Shtator 2021, Listepagese Shtator 2021, Punonjes plan 149 fakt 6
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 32,349 2021-09-24 2021-09-28 95310140012021 Udhetim jashte shtetit Ministria e Drejtesise,Bileta Avioni,autorizim 4418/1 dt.09.09.2021,UP. nr.4418/3,dt.10.09.2021,ftese oferte 4418/4 dt.10.09.2021,fature 233/2021 dt.22.09.2021,klasifikim perfundimtar 10.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PL-97 GROUP Tirane 297,600 2021-09-24 2021-09-28 95410140012021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Ministria e Drejtesise Blerje Materiale Pastrimi UP nr.4276/1 dt.01.09.2021 ftese per oferte nr.4273/2 dt.01.09.2021 klasifikim perfund. dt.02.09.2021 pv marr dorez. dt.17.09.21 ft nr.12/2021 dt.17.09.21 fh nr.84,84/1 dt.17.09.21
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave