Transaksion Thesari 2019- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 3,741 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 920,199,188.00 3,741 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 891 2021-09-24 2021-09-28 95510140012021 Te tjera transferta tek individet Ministria e Drejtesise Kompensim Shpenzim telefoni Gusht 2021 (Denion Ndrenika) detajim limit nr.703 dt.03.02.2021 listepagese dt.24.09.2021 vkm nr.673 dt.02.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Klodjan Verçani Tirane 8,472 2021-09-22 2021-09-28 93710140012021 Kancelari Ministria e Drejtesise Blerje Kancelarie UP nen 100.000 leke nr.1467/2 dt.22.03.2021, UP nen 100.000 nr.1673/1 dt.19.03.2021 pv prok nen 100.000 dt.17.08.2021 pv marr dorez dt.25.08.21 ft.nr.17/2021 dt.25.08.21 fh nr.79 dt.25.08.21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 66,804 2021-09-23 2021-09-28 94810140012021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Ministria e Drejtesise,servis automjet tip Hyndai I30 (TR1562T),kontr.802/4 dt.26.02.2021,PV.konstat. dt.30.08.21,Situacion dt.07.09.2021,Akt kolaudim dt.07.09.21ft.279/2021dt.07.09.21 fh nr.7 dt.07.09.21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 50,350 2021-09-22 2021-09-24 94710140012021 Sherbime telefonike Ministria e Drejtesise Shpenzim Telefoni Gusht 2021 Fature nr.21907/2021 dt.09.09.2021 nr. klienti 310001696716
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) NESSTORR EKSPORT IMPORT Tirane 10,800 2021-09-22 2021-09-24 94510140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthim Sherbim Perkthim Simultan UP nr.3562/2 dt.08.07.2021 pv marrje ne dorezim dt.06.09.2021 fature nr.16/2021 dt.06.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Xhovan Gjini Tirane 53,760 2021-09-22 2021-09-24 94110140012021 Shpenzime te tjera transporti Ministria e Drejtesise Sherbim Larje Automjeteh UP nr.54 dt.04.02.2021 kontr. sherbim nr.650/4 dt.11.02.2021 ft. ofert nr.650/2 dt.04.02.2021 klasif. perf. dt.05.02.2021 ft. nr.52/2021 dt.01.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 52,810 2021-09-22 2021-09-24 95210140012021 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca Ministria e Drejtesise Kryerjen e pageses per Akomodimin e znj.E.Fico per pjesmarrjen ne konferencen e Annual EGPL 2021 ne Athine Greqi Autorizimi nr.4258 dt.30.08.2021 kursi preferencial 1 euro = 122.0 lek
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ONE TELECOMMUNICATIONS Tirane 11,200 2021-09-22 2021-09-24 94410140012021 Sherbime telefonike Ministria e Drejtesise Shpenzim Celulari Gusht 2021 - E.Gjonaj nr. rregj. abonenti 2388316251 ft. nr.15528/2021 dt.03.09.2021 vkm nr.673 dt.02.09.2020 detajim limit nr.703 dt.03.02.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Nikolin Shtjefni Tirane 29,000 2021-09-22 2021-09-24 94210140012021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Ministria e Drejtesise Uniforma per punojeset e pastrimit UP nen 100.000 leke nr.4255/1 dt.31.08.2021 pv marrje ne dorezim dt.01.09.2021 ft. nr.14/2021 dt.01.09.2021 fh nr.80 dt.01.09.2021 pv prokurimi dt.31.08.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Mirela Prifti Tirane 126,100 2021-09-22 2021-09-24 94010140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Janar, Mars 2021 Urdher Ministri nr.339 dt.12.05.2021 ft. nr.03/2021 dt.01.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) NESSTORR EKSPORT IMPORT Tirane 43,030 2021-09-22 2021-09-24 94610140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthim Nentor Dhjetor 2020 (Valentina Nestor) Urdher Ministri nr.109 dt.05.03.2021 Urdher Ministri nr.110 dt.05.03.2021 fature nr.18/2021 dt.06.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 806 2021-09-22 2021-09-24 95010140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejtesise TVSH EURALIUS - Shpenzim Telefoni Kontrate Grant nr.CRIS IPA 2018/395-806 Memo nr.4256/1 dt.15.09.2021 Fature nr.0000000401641207 dt.31.07.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Dega Semos Al Tirane 298,800 2021-09-22 2021-09-24 95110140012021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Ministria e Drejtesise Mirembajte Sistemit High Availability Korrik 2021 Kontr. nr.855/8 dt.26.04.17 raport period. nr.234 dt.29.07.21 ft. nr.19/2021 dt.03.08.21 urdher. nr.8608 dt.03.08.18 pv marrje dorez dt.17.08.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 10,632 2021-09-22 2021-09-24 94910140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejtesise TVSH EURALIUS - Shpenzim Telefoni Kontrate Grant nr.CRIS IPA 2018/395-806 Memo nr.4256/1 dt.15.09.2021 Fature nr.0000000401705168 dt.31.07.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Tours Albania & Balkans Tirane 55,510 2021-09-22 2021-09-24 93910140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthim Shkurt Mars 2021 (Fatbardha Lama) Urdher Ministri nr.339 dt.12.05.2021 Fature nr.03/2021 dt.01.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VILA FERDINAND Tirane 33,120 2021-09-15 2021-09-24 90210140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejtesise TVSH EURALIUS Kontrate Grant nr. CRIS IPA 2018/395 - 806 Memo nr.3971/1 dt.12.08.2021 ft. nr.25 serial 73413429 dt.30.06.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Lulzim Shahinaj Tirane 81,120 2021-09-22 2021-09-24 94310140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Nentor Dhjetor 2020 Urdher Ministri nr.109 dt.05.03.2021 nr.110 dt.05.03.2021 Fature nr.169/2021 dt.03.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 75,030 2021-09-22 2021-09-24 93810140012021 Udhetim jashte shtetit Ministria e Drejtesise Bilete Avioi Autorizim nr.4258 dt.30.08.2021 UP nr.4258/3 dt.31.08.2021 ft per oferte br.4258/4 dt.31.08.2021 klasif. perfund. dt.31.08.2021 ft. nr.29/2021 dt.03.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 47,160 2021-09-20 2021-09-23 93610140012021 Uje Ministria e Drejtesise Shpenzim Uji - Gusht 2021 Kontrate ne vazhdim nr.4-D-159080-1 ft. nr.19914/2021 dt.01.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 116,586 2021-09-17 2021-09-23 92510140012021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Ministria e Drejtesise,servis automjet tip MB S350 (AA320TT),kontr.802/4 dt.26.02.2021,PV.konstat. dt.16.08.21,Situacion dt.03.09.2021,Akt kolaudim dt.03.09.21ft.275/2021dt.03.09.21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KLIMA TEKNIKA TB2 Tirane 209,040 2021-09-17 2021-09-23 92010140012021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Ministria e Drejtesise Sherbim Mirmbajtje Sistem Ngrohje - Ftohje Kontr. nr.132 dt.09.03.21 Urdher nr.132 dt.09.03.21 pv konstatim difekt. dt.01.06.21 pv marr dorezi dt.31.08.21 situacion punim. dt.31.08.21 ft. nr.32/2021 dt.31.08.21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Pëllumb Dervishaj Tirane 5,850 2021-09-20 2021-09-23 93210140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Janar 2021 Urdher Ministri nr.339 dt.12.05.2021 ft nr.01/2021 dt.27.08.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 72,234 2021-09-17 2021-09-23 92210140012021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Ministria e Drejtesise,servis automjet tip BMW X3 (AA543RP),kontr.802/4 dt.26.02.2021,PV.konstat. dt.25.08.21,Situacion dt.07.09.2021,Akt kolaudim dt.07.09.21ft.282/2021dt.07.09.21 fh nr.9 dt.07.09.21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 21,924 2021-09-17 2021-09-23 92410140012021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Ministria e Drejtesise,servis automjet tip HYNDAI I30 (TR1561T),kontr.802/4 dt.26.02.2021,PV.konstat. dt.23.08.21,Situacion dt.03.09.2021,Akt kolaudim dt.03.09.21ft.276/2021dt.03.09.21 fh nr.5 dt.03.09.21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 37,176 2021-09-17 2021-09-23 92310140012021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Ministria e Drejtesise,servis automjet tip TOYOTA RAV4 (AA392PI),kontr.802/4 dt.26.02.2021,PV.konstat. dt.18.08.21,Situacion dt.07.09.2021,Akt kolaudim dt.07.09.21ft.281/2021dt.07.09.21 fh nr.6 dt.07.09.21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SERVIS- AUTO 2000 Tirane 33,426 2021-09-17 2021-09-23 92610140012021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Ministria e Drejtesise,servis automjet tip VW JETTA (TR5466L),kontr.802/4 dt.26.02.2021,PV.konstat. dt.27.08.21,Situacion dt.07.09.2021,Akt kolaudim dt.07.09.21ft.280/2021dt.07.09.21 fh nr.8 dt.07.09.21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 264 2021-09-20 2021-09-23 93510140012021 Posta dhe sherbimi korrier Minisitria e Drejtesise Sherbim Poste Sekrete, Korrik 2021 Fature nr.139/2021 dt.31.08.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Lindita Gjetani Tirane 103,380 2021-09-20 2021-09-23 93110140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthim Janar Mars 2021 Urdher Ministri nr.339 dt.12.05.2021 ft. nr.02/2021 dt.27.08.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 244,584 2021-09-20 2021-09-23 93410140012021 Posta dhe sherbimi korrier Ministria e Drejtesise Sherbim Poste Korrik 2021 Kontrate nr.91/1 dt.05.01.2018 fature nr.771/2021 dt.31.08.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ANDA KAÇI Tirane 23,660 2021-09-20 2021-09-23 93310140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Janar 2021 Urdher Ministri nr.339 dt.12.05.2021 ft. nr.01/2021 dt.30.08.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KLEO-ASHENSOR Tirane 144,480 2021-09-17 2021-09-23 92110140012021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Ministria e Drejtesise Sherbim Mirmbajtje Ashensor Kontr. nr.649/4 dt.17.02.21 pv marr dorez. dt.02.09.21 pv konstatim difekt. dt.11.05.21 situacion punim. dt.02.09.21 ft. nr.31/2021 dt.02.09.21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) We Translate Albania Tirane 117,570 2021-09-20 2021-09-23 93010140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Shkurt - Mars Maj - Qersho Gusht - Dhjetor 2020 Janar - Shkurt 2021 UM nr.109 dt.05.03.21 nr.110 dt.05.03.21 nr.263 dt.30.07.20 nr.358 dt.26.10.20 nr.433 dt.29.12.20 Fature nr.97/2021 dt.26.08.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GRIFIN ALBANIA Tirane 60,000 2021-09-17 2021-09-23 91910140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Dezifenktim ambjenteve te Ministrise COVID-19 Kontrate nr.1110/2 dt.02.03.21 pv marrje ne dorezim dt.08.09.2021 ft. nr,122/2021 dt.08.09.21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Daniela Hasa Tirane 4,850 2021-09-20 2021-09-22 92910140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Prill Qershor 2021 Urdher Ministri nr.518 dt.08.09.2021 Fature nr.13/2021 dt.30.07.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VILA FERDINAND Tirane 2,250 2021-09-15 2021-09-22 90310140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejtesise TVSH EURALIUS Kontrate Grant nr. CRIS IPA 2018/395 - 806 Memo nr.3971/1 dt.12.08.2021 ft. nr.24 serial 73413428 dt.30.06.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VILA FERDINAND Tirane 11,310 2021-09-16 2021-09-22 90610140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejtesise TVSH EURALIUS Kontrate Grant nr. CRIS IPA 2018/395 - 806 Memo nr.3971/1 dt.12.08.2021 ft. nr.02 serial 73413405 dt.31.05.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VILA FERDINAND Tirane 4,680 2021-09-16 2021-09-22 91110140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejtesise TVSH EURALIUS Kontrate Grant nr. CRIS IPA 2018/395 - 806 Memo nr.3971/1 dt.12.08.2021 ft. nr.574 serial 73412626 dt.25.02.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VILA FERDINAND Tirane 46,800 2021-09-16 2021-09-22 91210140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejtesise TVSH EURALIUS Kontrate Grant nr. CRIS IPA 2018/395 - 806 Memo nr.3971/1 dt.12.08.2021 ft. nr.548 serial 73413300 dt.24.02.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VILA FERDINAND Tirane 4,800 2021-09-16 2021-09-22 90510140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejtesise TVSH EURALIUS Kontrate Grant nr. CRIS IPA 2018/395 - 806 Memo nr.3971/1 dt.12.08.2021 ft. nr.578 serial 73412650 dt.31.05.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VILA FERDINAND Tirane 8,970 2021-09-16 2021-09-22 90810140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejtesise TVSH EURALIUS Kontrate Grant nr. CRIS IPA 2018/395 - 806 Memo nr.3971/1 dt.12.08.2021 ft. nr.585 serial 73412637 dt.20.04.2021
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave