Transaksion Thesari 2019- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 3,741 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 920,199,188.00 3,741 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Daniela Hasa Tirane 11,960 2021-09-20 2021-09-22 92810140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Prill Qershor 2021 (Julian Ibro) Urdher Ministri nr.518 dt.08.09.2021 Fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Anila Binaj Tirane 51,480 2021-09-16 2021-09-22 91710140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesie Sherbim Perkthimi Janar, Mars 2021 Urdher Ministri nr.339 dt.12.05.2021 ft. nr.02/2021 dt.18.08.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 264,000 2021-09-16 2021-09-22 91610140012021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Ministria e Drejtesise Mirembajtje Sist. Qendr. i marredh. jurid. me jasht dhe brend vend. Korrik 2021 Kontrat. nr.53 dt.06.01.21 ft.nr.2329/2021 dt.16.08.21 pv marrje dorezi dt.19.08.21 raport periodik dt.16.08.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VILA FERDINAND Tirane 21,760 2021-09-15 2021-09-22 90010140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejtesise TVSH EURALIUS Kontrate Grant nr. CRIS IPA 2018/395 - 806 Memo nr.3971/1 dt.12.08.2021 ft. nr.33 serial 73413437 dt.07.07.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VILA FERDINAND Tirane 4,800 2021-09-15 2021-09-22 90410140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejtesise TVSH EURALIUS Kontrate Grant nr. CRIS IPA 2018/395 - 806 Memo nr.3971/1 dt.12.08.2021 ft. nr.06 serial 73413409 dt.04.06.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VILA FERDINAND Tirane 6,080 2021-09-16 2021-09-22 90710140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejtesise TVSH EURALIUS Kontrate Grant nr. CRIS IPA 2018/395 - 806 Memo nr.3971/1 dt.12.08.2021 ft. nr.01 serial 73413404 dt.31.05.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VILA FERDINAND Tirane 7,800 2021-09-16 2021-09-22 91010140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejtesise TVSH EURALIUS Kontrate Grant nr. CRIS IPA 2018/395 - 806 Memo nr.3971/1 dt.12.08.2021 ft. nr.576 serial 73412628 dt.05.03.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Dega Semos Al Tirane 298,800 2021-09-16 2021-09-22 91810140012021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Ministria e Drejtesise Mirembajte Sistemit High Availability Mars 2021 Kontr. nr.855/8 dt.26.04.17 raport period. nr.208 dt.29.03.21 ft. nr.14/2021 dt.18.05.21 urdher. nr.8608 dt.03.08.18 pv marrje dorez dt.05.04.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VILA FERDINAND Tirane 37,440 2021-09-15 2021-09-22 90110140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejtesise TVSH EURALIUS Kontrate Grant nr. CRIS IPA 2018/395 - 806 Memo nr.3971/1 dt.12.08.2021 ft. nr.26 serial 73413430 dt.30.06.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VILA FERDINAND Tirane 8,100 2021-09-16 2021-09-22 91310140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejtesise TVSH EURALIUS Kontrate Grant nr. CRIS IPA 2018/395 - 806 Memo nr.3971/1 dt.12.08.2021 ft. nr.557 serial 73412609 dt.05.01.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VILA FERDINAND Tirane 10,530 2021-09-16 2021-09-22 90910140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejtesise TVSH EURALIUS Kontrate Grant nr. CRIS IPA 2018/395 - 806 Memo nr.3971/1 dt.12.08.2021 ft. nr.583 serial 73412635 dt.17.04.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Evelina Bach Jensen Tirane 21,270 2021-09-20 2021-09-22 92710140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Nentor, Dhjetor 2020 Urdher Ministri nr.109 dt.05.03.2021 nr.110 dt.05.03.2021 Fature nr.03/2021 dt.19.08.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 44,050 2021-09-17 2021-09-22 91410140012021 Te tjera transferta tek individet Ministria e Drejetesise Shperblim i menjehershem (M.Zisi), Urdher Ministri nr.484 dt 06.08.2021 Listepagese dt 14.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alban Foçi Tirane 193,590 2021-09-15 2021-09-21 89510140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejetesise Sherbim perkthimi Dhejtor 2020 Janar, Shkurt, Mars 2021(A.Foci & I.Foci) Urdher Ministri nr.110 dt.05.03.2021 Urdher Ministri nr. 339 dt 05.03.2021, ft nr. 01/2021 dt 17.08.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INSIG SH.A Tirane 90,000 2021-09-15 2021-09-20 89410140012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Minisitria e Drejtesise Sigurim kasko automjeti AA320TT UP nr.488 dt.12.08.21 ft per ofert nr.4067/2 dt.12.08.21 klasif. perfund. dt.13.08.21 pv marrje dorezim dt.17.08.21 ft. nr.517/2021 dt.17.08.21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 18,600 2021-09-15 2021-09-20 89210140012021 Te tjera transferta tek individet Ministria e Drejtesise Kompensim Shpenzim Telefoni Tetor - Dhjetor 2020; Janar - Gusht 2021 (S.Suloti) VKM nr.673 dt.02.09.2020 Detajim Limit nr.703 dt.03.02.2021 Listepagese dt.09.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VILA FERDINAND Tirane 78,000 2021-09-15 2021-09-20 89910140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejtesise TVSH EURALIUS Kontrate Grant nr. CRIS IPA 2018/395 - 806 Memo nr.3971/1 dt.12.08.2021 ft. nr.34 serial 73413438 dt.07.07.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VILA FERDINAND Tirane 12,800 2021-09-15 2021-09-20 89710140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejtesise TVSH EURALIUS Kontrate Grant nr. CRIS IPA 2018/395 - 806 Memo nr.3971/1 dt.12.08.2021 ft. nr.39 serial 73413443 dt.15.07.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 719,253 2021-09-15 2021-09-20 89110140012021 Elektricitet Ministria e Drejtesise Energji Elektrike Korrik 2021 Kontrate nr.C-110816 Fature nr.416834037 dt.31.07.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Ermira Laknori Tirane 31,070 2021-09-15 2021-09-20 89610140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejetesise Sherbim perkthimi Nentor 2020,Urdher nr. 109 dt 05.03.2021, ft nr. 01/2021 dt 10.06.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VILA FERDINAND Tirane 11,700 2021-09-15 2021-09-20 89810140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejtesise TVSH EURALIUS Kontrate Grant nr. CRIS IPA 2018/395 - 806 Memo nr.3971/1 dt.12.08.2021 ft. nr.38 serial 73413442 dt.08.07.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Borana Vangjeli Tirane 7,280 2021-09-15 2021-09-20 89310140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Mars 2021 Urdher Ministri nr.339 dt.12.05.2021 ft. nr.01/2021 dt.16.08.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Gerta Kalamishi Tirane 11,440 2021-09-14 2021-09-16 88110140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Dhjetor 2020 Urdher Ministri nr.110 dt.05.03.2021 ft nr.01/2021 dt.09.08.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Amantia Gjikondi Tirane 2,340 2021-09-13 2021-09-16 88910140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Dhjetor 2020 Urdher Ministri nr.110 dt.05.03.2021 fature nr.02/2021 dt.12.08.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Amantia Gjikondi Tirane 18,850 2021-09-13 2021-09-16 89010140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Mars 2021 Urdher Ministri nr.339 dt.12.05.2021 fature nr.04/2021 dt.12.08.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Rovena Vyshka Tirane 5,000 2021-09-10 2021-09-15 88710140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Simultan UP Nr.3001/2 dt.07.06.2021 PV Porkurimi dt.14.06.2021 pv marrje ne dorezim dt.10.08.2021 ft. nr.05/2021 dt.10.08.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LANDWAYS INTERNATIONAL Tirane 24,604 2021-09-10 2021-09-15 86210140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr.137 serial 86543337 dt.25.05.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LANDWAYS INTERNATIONAL Tirane 7,881 2021-09-10 2021-09-15 86310140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr.93 serial 86543243 dt.15.04.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 833 2021-09-10 2021-09-15 87010140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr. serial 401131595 dt.31.05.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,500 2021-09-13 2021-09-15 87910140012021 Te tjera transferta tek individet Ministria e Drejtesise Kompensim Shpenzim telefoni Maj 2021 Edis Ibrahimi detajim limit nr.703 dt.03.02.2021 listepagese dt.07.09.2021 vkm nr.673 dt.02.09.2020
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) We Translate Albania Tirane 13,520 2021-09-10 2021-09-15 88510140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Maj 2020 (P.Tanku) Urdher Ministri nr.265 dt.30.07.2020 Fature nr.35/2021 dt.06.07.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PORSCHE ALBANIA SH.P.K Tirane 326 2021-09-10 2021-09-15 87810140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr. serial 261007583 dt.08.01.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Brunilda Duraj Tirane 15,900 2021-09-10 2021-09-15 88210140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Shkurt 2021 Urdher Ministri nr.339 dt.12.05.2021 fature nr.02/2021 dt.10.06.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Rezarta Myderizi Tirane 10,100 2021-09-10 2021-09-15 88410140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Nentor Dhjetor 2020 (G.Myrderizi) Urdher Ministri nr.109 dt.05.03.2021 Urdher Ministri nr.110 dt.05.03.2021 Fature nr.06/2021 dt.30.07.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LANDWAYS INTERNATIONAL Tirane 7,911 2021-09-10 2021-09-15 86510140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr.43 serial 86543143 dt.03.03.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 14,067 2021-09-10 2021-09-15 87310140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr. serial 400909300 dt.31.03.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 833 2021-09-10 2021-09-15 8670140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr. serial 401317083 dt.30.06.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PORSCHE ALBANIA SH.P.K Tirane 11,667 2021-09-10 2021-09-15 87610140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr. serial 261010887 dt.19.05.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PORSCHE ALBANIA SH.P.K Tirane 1,023 2021-09-10 2021-09-15 87710140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr. serial 261010658 dt.07.05.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LANDWAYS INTERNATIONAL Tirane 7,915 2021-09-10 2021-09-15 86610140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr.39 serial 86543139 dt.25.02.2021
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave