Transaksion Thesari 2019- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 3,741 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 920,199,188.00 3,741 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INSTITUTI I NDERTIMIT ( I N ) Tirane 1,408,983 2021-10-26 2021-10-29 117410140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Ministria e Drejtesise Oponence Teknike "Hartim Projekti per Ndertimin e Institucionit per Edukimin dhe Rehabilitimin e te Miturve ne Mezez Tirane" Marrev. nr.3305/2 dt.01.07.21 memo nr.3305/4 dt.15.07.21 fatur nr.274/2021 dt.08.07.21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Elsa Kera Tirane 40,400 2021-10-27 2021-10-29 115710140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Prill 2021 Urdher Ministri nr.518 dt.08.09.2021 Fature nr.02/2021 dt.04.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alma Çaushi Tirane 7,700 2021-10-26 2021-10-29 115810140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Shkurt 2021 (Ervis Karaj) Urdher Ministri nr.339 dt.12.05.2021 Fature nr.01/2021 dt.04.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ONE TELECOMMUNICATIONS Tirane 11,200 2021-10-26 2021-10-29 114810140012021 Sherbime telefonike Ministria e Drejtesise Shpenzim Celulari Shtator 2021 - E.Gjonaj nr. rregj. abonenti 2388316251 ft. nr.18886/2021 dt.03.10.2021 vkm nr.673 dt.02.09.2020 detajim limit nr.703 dt.03.02.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) We Translate Albania Tirane 11,700 2021-10-26 2021-10-29 116810140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Maj 2021 (Ilira Elbasani) Urdher Ministri nr.518 dt.08.09.2021 Fature nr.130/2021 dt.06.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) We Translate Albania Tirane 74,330 2021-10-26 2021-10-29 117110140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Prill, Qershor 2021 (Edlira Lloha) Urdher Ministri nr.518 dt.08.09.2021 Fature nr.132/2021 dt.06.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AKL ALBANIA Tirane 3,600 2021-10-26 2021-10-29 116510140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Qershor 2021 (Ilir Shuraja) Urdher Ministri nr.518 dt.08.09.2021 Fature nr.23/2021 dt.04.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Entela Eleni Merxhani Tirane 16,120 2021-10-26 2021-10-29 116910140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Prill 2021 Urdher Ministri nr.518 dt.08.09.2021 Fature nr.06/2021 dt.06.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AKL ALBANIA Tirane 8,970 2021-10-26 2021-10-29 116010140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Dhjetor 2020 (Ilir Shuraja) Urdher ministri nr.110 dt.05.03.2021 Fature nr.18/2021 dt.04.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 47,160 2021-10-26 2021-10-29 115610140012021 Uje Ministria e Drejtesise Shpenzim uji-Shtator 2021, Kontrate ne vazhdim nr.4-D-159080-1, Fature nr.247997/2021 dt. 15.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 50,610 2021-10-26 2021-10-29 115410140012021 Sherbime telefonike Ministria e Drejtesise, Shpenzim telefoni Shtator 2021, Fature nr. 38130/2021 dt. 04.10.2021, Nr. Klienti 310001696716
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) We Translate Albania Tirane 35,230 2021-10-26 2021-10-29 117010140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Prill, Qershor 2021 (Angjelina Prenga) Urdher Ministri nr.518 dt.08.09.2021 Fature nr.131/2021 dt.06.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,100 2021-10-26 2021-10-29 115110140012021 Te tjera transferta tek individet Ministria e Drejtesise, Kompesim Shp. Telefoni Shtator 2021, VKM nr. 673 dt. 02.09.2020, Detajim limiti nr. 703 prot, dt. 03.02.2021, Listepagese dt. 22.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AKL ALBANIA Tirane 8,500 2021-10-26 2021-10-29 116110140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Dhjetor 2020 (Ilir Shuraja) Urdher Ministri nr.110 dt.05.03.2021 Fature nr.19/2021 dt.04.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AKL ALBANIA Tirane 2,730 2021-10-26 2021-10-29 116310140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Prill 2021 (Ilir Shuraja) Urdher Ministri nr.518 dt.08.09.2021 Fature nr.21/2021 dt.04.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Edlira Xhaferi Tirane 8,400 2021-10-26 2021-10-29 117210140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Mars 2021 Urdher Ministri nr.339 dt.12.05.2021 Fature nr.01/2021 dt.27.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Edlira Xhaferi Tirane 188,810 2021-10-26 2021-10-29 117310140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Prill, Maj, Qershor 2021 (Xhevaire Xhaferi) Urdher ministri nr.518 dt.08.09.2021 Fature nr.03/2021 dt.27.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AKL ALBANIA Tirane 14,700 2021-10-26 2021-10-29 115910140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Nentor 2021 (Ilir Shuraja) Urdher Ministri nr.109 dt.05.03.2021 Fature nr.17/2021 dt.04.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAURETA BORRI Tirane 10,000 2021-10-26 2021-10-29 114910140012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Ministria e Drejtesise Kurore me lule natyrale UP nr.4789/2 dt.29.09.2021 PV prokurimi dt.29.09.2021 pv marr dorezim dt.01.10.2021 fature nr.29/2021 dt.01.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Valbona Veliu (M06426203S) Tirane 133,900 2021-10-26 2021-10-29 116610140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Maj 2021 Urdher ministri nr.518 dt.08.09.2021 Fature nr.02/2021 dt.05.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VALENTINA VOKRRI Tirane 17,550 2021-10-26 2021-10-29 116710140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Shkurt, Prill, Qershor 2021 Urdher Ministri nr.339 dt.12.05.2021 nr.518 dt.08.09.2021 Fature nr.02/2021 dt.05.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AKL ALBANIA Tirane 5,000 2021-10-26 2021-10-29 116210140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Maj 2021 (Ilir Shuraja) Urdher Ministri nr.518 dt.08.09.2021 Fature nr.20/2021 dt.04.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 77,714 2021-10-26 2021-10-29 115510140012021 Udhetim jashte shtetit Ministria e Drejtesise,Bileta Avioni,autorizim nr.4703/1 dt.30.9.21,UP nr.4703/4 dt.1.10.21,Ft per ofert nr.4703/5 dt.1.10.21,Klas.Perf. dt.1.10.21, Ft nr.319 dt.11.10.21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AKL ALBANIA Tirane 14,100 2021-10-26 2021-10-29 116410140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Prill (Ilir Shuraja) Urdher Ministri nr.518 dt.08.09.2021 Fature nr.22/2021 dt.04.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DRICONS Tirane 21,600 2021-10-25 2021-10-28 115210140012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Ministria e Drejtesise Kolaudim punimesh per objekt. "Reh. emergj. godi. MD" kontr. nr.1444/1 dt.10.3.21 up nr.6165/5 dt.25.02.21 pv prok. dt.04.03.21 pv akt. kol. dt.12.03.21 rapt. perf. dt.12.03.21 ft. nr.67/2021 dt.28.09.21
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Idlir Shkurti Tirane 15,220 2021-10-19 2021-10-26 111410140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim Perkthimi Janar Mars 2021, Urdher Min nr 339 dt 12.05.2021, Fature nr 2/2021 dt 28.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Idlir Shkurti Tirane 4,300 2021-10-19 2021-10-26 111510140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim Perkthimi Prill 2021, Urdher Min nr 518 dt 08.09.2021, Fature nr 3/2021 dt 28.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Lejbjana Hyseni Tirane 5,330 2021-10-20 2021-10-26 111210140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Prill 2021 Urdher Ministri nr.518 dt.08.09.2021 Fature nr.03/2021 dt.28.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) REFIK ALIKO Tirane 26,000 2021-10-21 2021-10-26 114410140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Prill 2021 (Orfea Beci), Urdher Min nr 518 dt 08.09.2021, Fature nr 2/2021 dt 24.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Ina Kajtazi Tirane 11,830 2021-10-20 2021-10-26 114310140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim perkthimi Qershor 2021, Urdher Min nr 518 dt 08.09.2021, Fature nr 14/2021 dt 01.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GAZMIR MAKSUTI Tirane 15,000 2021-10-21 2021-10-26 112910140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Maj 2021 Urdher Ministri nr.518 dt.08.09.2021 Fature nr.05/2021 dt.30.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Entela Cani Tirane 112,000 2021-10-21 2021-10-26 112410140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Maj 2021 Urdher Ministri nr.518 dt.08.09.2021 Fature nr.01/2021 dt.29.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Vjola Goda Tirane 13,250 2021-10-19 2021-10-26 110710140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim Perkthimi Prill Qershor 2021. Urdher Min nr 518 dt 08.09.2021, Fature nr 18/2021 dt 27.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) YLLI GORKA Tirane 4,680 2021-10-21 2021-10-26 112610140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Prill, Maj 2021 (Kristina Sheperi) Urdher Ministri nr.518 dt.08.09.2021 Fature nr.10/2021 dt.30.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MUCA Tirane 15,600 2021-10-21 2021-10-26 115010140012021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme Ministria e Drejtesise Blerje Dollap per Celesa UP nr.4665/1 dt.24.09.2021 pv marrje ne dorezim dt.04.10.2021 ft. nr.2180/2021 dt.04.10.2021 fh nr.87 dt.04.10.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ETLEVA PUSHI Tirane 4,940 2021-10-19 2021-10-26 110610140012021 Sherbime te tjera Ministria Drejtesise, Sherbim Perkthimi Maj 202, Urdher Min. nr 518 dt 08.09.2021, Fature nr 29/2021 dt 27.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Andiola Bano Tirane 62,810 2021-10-20 2021-10-26 113610140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim Perkthimi Dhjetor 2020, Shkurt Prill Qershor 2021, Urdher Min. nr 110 dt 05.03.2021, Urdher Min nr 339 dt 12.05.2021 Urdher Min nr 518 dt 08.09.2021, Fature nr 1/2021 dt 30.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALEKSANDRA GJONI / TIRANE Tirane 16,510 2021-10-21 2021-10-26 112310140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Janar Shkurt Mars 2021 Urdher Ministri nr.339 dt.12.05.2021 Fature nr.59/2021 dt.29.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HAXHI KARABOJA Tirane 4,600 2021-10-19 2021-10-26 110110140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Dhjetor 2020 (Julinda Karaboja) Urdher Ministri nr.110 dt.05.03.2021 Fature nr.37/2021 dt.19.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Aishe Shyti Tirane 30,940 2021-10-19 2021-10-26 112210140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise, Sherbim Perkthimi Prill Maj Qershor 2021, Urdher Min. nr 518 dt 08.09.2021, Fature nr 4/2021 dt 29.09.2021
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave