Transaksion Thesari 2019- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 3,741 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 920,199,188.00 3,741 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Vjola Goda Tirane 13,910 2021-09-10 2021-09-15 88310140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Janar 2021 Urdher Ministri nr.339 dt.12.05.2021 Fature nr.08/2021 dt.14.06.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 10,565 2021-09-10 2021-09-15 87210140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr. serial 401083834 dt.30.04.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Anxhela Starja Tirane 40,430 2021-09-10 2021-09-15 88810140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Janar Mars 2021 Urdher Ministri nr.339 dt.12.05.2021 Fature nr.01/2021 dt.10.08.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Rezarta Myderizi Tirane 11,700 2021-09-10 2021-09-15 88610140012021 Sherbime te tjera Ministria e Drejtesise Sherbim Perkthimi Gusht 2020 (G.Myrderizi) Urdher Ministri nr.360 dt.26.10.2020 Fature nr.09/2021 dt.30.07.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LANDWAYS INTERNATIONAL Tirane 12,313 2021-09-10 2021-09-15 86110140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr.143 serial 86543343 dt.28.05.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LANDWAYS INTERNATIONAL Tirane 7,881 2021-09-10 2021-09-15 86410140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr.95 serial 86543245 dt.16.04.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 833 2021-09-10 2021-09-15 87110140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr. serial 400987574 dt.30.04.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 10,652 2021-09-10 2021-09-15 86810140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr. serial 401417435 dt.30.06.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 11,558 2021-09-10 2021-09-15 86910140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr. serial 401249387 dt.31.05.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PORSCHE ALBANIA SH.P.K Tirane 29,338 2021-09-10 2021-09-15 87510140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr. serial 261011248 dt.02.06.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 14,067 2021-09-10 2021-09-14 87410140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr. serial 389101583 dt.28.02.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) " PARK PLAZA " Tirane 26,079 2021-09-09 2021-09-13 84610140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr.28 serial 95964228 dt.24.05.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Shtepia Botuese Shtypshkronja Morava Tirane 51,664 2021-09-09 2021-09-13 84810140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr.83 serial 93454083 dt.02.06.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LANDWAYS INTERNATIONAL Tirane 26,948 2021-09-09 2021-09-13 85710140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr.233 serial 86543483 dt.07.07.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Shtepia Botuese Shtypshkronja Morava Tirane 108,706 2021-09-09 2021-09-13 85310140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr.376 serial 93947876 dt.08.02.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LANDWAYS INTERNATIONAL Tirane 7,839 2021-09-09 2021-09-13 85510140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr.235 serial 86543485 dt.13.07.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LANDWAYS INTERNATIONAL Tirane 12,267 2021-09-09 2021-09-13 85810140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr.230 serial 86543480 dt.30.06.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOMPLEKSI TURISTIK BLEART Tirane 45,726 2021-09-09 2021-09-13 84310140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr.31 serial 86135831 dt.07.07.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Shtepia Botuese Shtypshkronja Morava Tirane 147,924 2021-09-09 2021-09-13 85210140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr.53 serial 93454053 dt.30.03.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) " PARK PLAZA " Tirane 51,111 2021-09-09 2021-09-13 84410140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr.31 serial 95964231 dt.13.06.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) " PARK PLAZA " Tirane 84,566 2021-09-09 2021-09-13 84710140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr.27 serial 95964227 dt.24.05.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Shtepia Botuese Shtypshkronja Morava Tirane 7,600 2021-09-09 2021-09-13 85010140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr.70 serial 83454070 dt.12.05.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Shtepia Botuese Shtypshkronja Morava Tirane 38,180 2021-09-09 2021-09-13 85110140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr.100 serial 97333301 dt.31.03.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LANDWAYS INTERNATIONAL Tirane 20,609 2021-09-09 2021-09-13 85910140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr.229 serial 86543479 dt.30.06.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) " PARK PLAZA " Tirane 13,663 2021-09-09 2021-09-13 84510140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr.34 serial 95964234 dt.13.06.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DORIAN LAMKO(L61521013J) Tirane 37,564 2021-09-09 2021-09-13 84110140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr.2 serial 61654552 dt.06.01.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Shtepia Botuese Shtypshkronja Morava Tirane 3,600 2021-09-09 2021-09-13 85410140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr.370 serial 93947870 dt.27.01.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Shtepia Botuese Shtypshkronja Morava Tirane 7,600 2021-09-09 2021-09-13 84910140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr.71 serial 93454071 dt.12.05.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LANDWAYS INTERNATIONAL Tirane 7,880 2021-09-09 2021-09-13 86010140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr.144 serial 86543344 dt.28.05.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOMPLEKSI TURISTIK BLEART Tirane 9,378 2021-09-09 2021-09-13 84210140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr.32 serial 86135832 dt.07.07.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LANDWAYS INTERNATIONAL Tirane 7,349 2021-09-09 2021-09-13 85610140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021,Ft nr.234 serial 86543484 dt.07.07.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 613,000 2021-09-09 2021-09-10 88010140012021 Udhetim jashte shtetit Ministria e Drejtesise Paradhenie per shpenzime dhe dieta jashte vendit autorizim nr.4258 dt.30.08.2021 kursi 1 euro = 122.5 shuma 5000 euro shkrese nr.4415 dt.08.09.2021 shkrese nr.4415/1 dt.08.09.2021
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI Tirane 10,800 2021-09-08 2021-09-10 83610140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejtesise TVSH EURALIUS - Karburant Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806 Memo nr.3971/1 dt.12.08.2021 ft. nr.95699072
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) FOOD TRADE Tirane 2,771 2021-09-08 2021-09-10 83310140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate Grant nr. CRIS IPA 2018/395-806 Memo nr.3971/1 dt.12.08.2021 Fature nr.76349282
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) FOOD TRADE Tirane 4,902 2021-09-08 2021-09-10 83510140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejtesise TVSH EURALIUS, Kontrate Grant nr. CRIS IPA 2018/395-806 Memo nr.3971/1 dt.12.08.2021 Fature nr.76341062
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) LAJTHIZA INVEST Tirane 600 2021-09-08 2021-09-10 83910140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejtesise TVSH EURALIUS - Uje Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806 Memo nr.3971/1 dt.12.08.2021 Ft. nr.329301724
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) InfoSoft Office Tirane 1,632 2021-09-08 2021-09-10 82410140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejtesise TVSH EURALIUS - Materiale Kancelarie Kontrate Kontrate Grant nr. CRIS IPA 2018/395-806 Memo nr.3971/1 dt.12.08.2021 ft. nr.321904342
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) InfoSoft Office Tirane 2,730 2021-09-08 2021-09-10 82710140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejtesise TVSH EURALIUS - Materiale Kancelarie Kontrate Kontrate Grant nr. CRIS IPA 2018/395-806 Memo nr.3971/1 dt.12.08.2021 ft. nr.321897146
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PC STORE Tirane 10,500 2021-09-08 2021-09-10 83110140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021, ft.nr.97366115
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) PC STORE Tirane 3,500 2021-09-08 2021-09-10 83010140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - prime te emisionit ose rimbursimit te huave Ministria e Drejetesise TVSH Euralius, Kontrate Grand nr.CRIS IPA 2018/395-806, Memo 3971/1 dt 12.08.2021, ft.nr.D0757 serial 97366222
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave