Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All INFRATECH All 111,732,213.00 99 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 1,252,534 2022-03-23 2022-03-29 80621010012022 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane lik mbikq ndert kop dhe cerdhe nr.42 UP 43923 dt.14.12.20 urdh kom vlrs of 43983/1 dt.14.12.20 aut 732 dt.23.08.21 ftes of 4406/2 dt.28.01.21 fnjf 4406/10 dt.08.02.21 kontr mbikq 4406/6 dt12.02.21 fat 13/22 dt16.02.22
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 372,400 2022-03-11 2022-03-23 68621010012022 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Rindertim banesa indiv NJA Farke 8 shtepi praktika 2923/2020 kont mbikq 35170/8 dt.12.11.20 fat 4/2022 dt.17.01.22
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 277,100 2022-03-11 2022-03-23 68521010012022 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Rindertim i banesave individuale NJA Krrabe 9 shtepi praktika 2923/2020 FOF 27738 dt.20.08.20 FNJF 27738/2 dt.24.08.2020 kont mbikq 27738/3 dt.27.08.20 autorizim 221 dt.13.11.20 fat 9/2022 dt.17.01.22
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 33,270 2022-03-11 2022-03-23 68821010012022 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane mbikqyrje rindertim banesa indiv NJA Krrabe 2 Shtepi praktika 2923/2022 kont mbik 35169/8 dt.12.11.20 fat 8/2022 dt.17.01.22
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 484,840 2022-03-11 2022-03-23 68921010012022 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Mbikqyrje rindertim banesa individuale NJA Petrele 18 Shtepi prak 2923/2020 kont mbikq 42227/3 dt.14.12.20 fat 5/2022 dt.17.01.2022
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 1,040,598 2021-12-29 2022-01-05 77110560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft supervizion, kontr GOA 2019/p-58 dt 20.11.2019, ft nr 26/2021 dt 02.12.2021, sup nr 3 dt 16.11.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 141,285 2021-12-06 2021-12-10 131910060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Punimesh Rehabilitimi I Segmentit Rrugor "Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 3 Shkresa Nr.6665/2 dt 03.12.21 Dif Sit 2 Fat Nr.7/2021 Dt 12.07.2021 Kontrata Nr. 7918/8 dt 17.12.2018
  Bashkia Durres (0707) INFRATECH Durres 1,283,725 2021-10-08 2021-10-11 167321070012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBIKQYRJE RIK OSE RIP I AMBJENTEVE TE PERBASHKETA ,KONTR. 10664/30 DT 22.10.20 LIK FAT 15/2021 DT 6.9.21,AKT KOLAUDIM DT 18.5.21 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Kavaja (3513) INFRATECH Kavaje 11,760,000 2021-10-08 2021-10-11 192121180012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BASHKIA KAVAJE LIKUJDIM FATURE NR 12 DT 27.08.2021 KONTRATE 540/4 DT 14.04.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 705,280 2021-10-06 2021-10-08 54310560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft sup, kontr GOA 2020/sh-174 dt 16.11.2020, ft nr 16/2021 dt 16.09.2021
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 268,560 2021-09-30 2021-10-08 319321010012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Studim proj 60% rehabilitim i sheshit willson kont 1414/31 dt.04.02.2021 fat 14/2021 dt 01.09.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 1,510,350 2021-10-05 2021-10-07 53110560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft superv, kontr GOA 2020/sh-179 dt 16.12.2020, nr ft 17/2021 dt 27.09.2021, sup nr 2
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 588,960 2021-09-27 2021-09-30 317921010012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Likujd studim projekt 60% Nderhyrja ne Rr Kont Urani dhe Mihal Duri, prak 3029, dt 2021, Njof fit 1414/14, dt 20.01.2021, Kontr 1414/31, dt 29.04.2021, PV dt 04.06.2021, fat 13/2021, dt 01.09.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 934,233 2021-08-20 2021-08-24 98610060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Punimesh Rehabilitimi I Segmentit Rrugor "Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 3 Pag Pjes Sit 2 Fat Nr.7/2021 Dt 12.07.2021 Kontrata Nr. 7918/8 dt 17.12.2018
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 733,271 2021-08-12 2021-08-16 38210560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH,lik ft mbikqyrjem kol, kontr ne vazhd GOA 2020/sh-174 dt 16.11.2020, ft nr 8/2021 dt 29.07.2021,
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 1,372,510 2021-06-08 2021-06-11 180221010012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Lik studim prj 60% Rik Rr.i Cullhaj UP 13729 dt 28.03.19 Rap permb 13729/8 dt 25.06.19 Kont 13729/1 dt 10.07.19 Pv dorz 09.10.19 Fat 68420916 dt 20.11.19
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 8,357,494 2021-04-02 2021-04-07 8110560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021, lik ft projekti, kontr GOA 2020/sh-200 dt 25.11.2020, nr ft 1/2021 dt 23.03.2021, aktdorz dt 01.04.2021
  Bashkia Rogozhine (3513) INFRATECH Kavaje 1,154,000 2021-03-10 2021-03-11 20921190012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BASHKIA RROGOZHINE LIK I PJESES SE MBETUR TE FAT NR 81 DT 04.03.2019 SERI 68420881 STUDIM PROJEKTIM TE RRJETIT TE BRENSHEM TE UJES RROG KONT 1914 DT 03.08.2016 TE UP NR 45 DT 26.04.2016
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 65,767 2021-02-05 2021-02-10 3210060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Punimesh Rehabilitimi I Segmentit Rrugor "Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 3 Dif Sit 1 Fat Nr.30 Dt 18.12.2020 Ser 90965381 Kontrata Nr. 7918/8 dt 17.12.2018
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 1,951,638 2021-01-20 2021-01-22 421521010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Mbikqyrje rehabilitim PArku Rinia praktika 541 dt.20.02.20 kont 21915/12 dt.27.06.19 fat.90965379 dt.15.12.20