Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All INFRATECH All 111,732,213.00 99 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 582,000 2019-07-02 2019-07-04 11810560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft kolaudim pun, kontr GOA 2019/sh -13 dt 05.04.2019, seri 68420893 dt 20.06.2019, aktkolaud
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 268,570 2019-06-25 2019-06-28 231821010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Lik 60% studim proj ndertim i trotuareve rrg.kasem Shima dhe Skenderbe Mezez Koder Pjesor Shk.8913 22.02.19 kont 14329/128 12.06.18 fat.68420860 30.10.18 PV 24.08.18
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 1,087,200 2019-06-25 2019-06-28 227421010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Likuidim 60% studim Projektim Rr.Kel Kodheli Skender Shtylla Shk.8062/1 20.02.19 kont 14329/125 11.06.18 fat.68420861 30.10.18PV 11.09.18
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 395,830 2019-06-25 2019-06-28 227721010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Likuidim 60% studim proj obj Rikost ne fshatin Peze Hemes Peze e Madhe E vogel Shk.14579/1 07.05.19 kont 25809/43 23.07.18 fat.68420884 03.04.19 PV 23.01.19
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 672,720 2019-06-24 2019-06-26 227221010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Likuidim 60%studim proj obj rrg Jusuf Grevella shk.14578/1 07.05.19 kont 31784/17 24.08.18 fat.68420883 03.04.19 PV 15.01.19
  Bashkia Rogozhine (3513) INFRATECH Kavaje 1,000,000 2019-05-22 2019-05-23 46421190012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BASHKIA RROGOZHINE LIK PJESOR I FAT NR 81 SERI 68420881 DT 04.03.2019 TE KONTR NR 1914 DT 03.08.2016 PER STUDIM PROJEK I RRJETIT TE BREN TE UJS RROG TE UP NR 45 DT 26.04.2016
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 78,000 2019-05-15 2019-05-16 6910560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft kolaudim , kontr ne vazhd GOA 2018, SH-16 dt 27.08.2018, seri 68420887 dt 23.04.2019
  Bashkia Maliq (1515) INFRATECH Korçe 6,000 2019-04-25 2019-04-26 21821680012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2168001 BASHKIA MALIQ MBIKQYRJE OBJEKTI"SIST.ASF.KRYQEZIM RRUGA KUC-ORMAN" U.PROKURIMI NR 25 DT 09.02.2017;F.OFERTE DT.09.02.2017;22.02.2017;P.VERBAL DT 10;13;14;17;21.02.2017;FAT NR.56 DT 14.09.2018;DOK.SISTEMI;UB 35885
  Bashkia Maliq (1515) INFRATECH Korçe 6,000 2019-04-25 2019-04-26 21821680012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2168001 BASHKIA MALIQ MBIKQYRJE OBJEKTI"SIST.ASF.KRYQEZIM RRUGA KUC-ORMAN" U.PROKURIMI NR 25 DT 09.02.2017;F.OFERTE DT.09.02.2017;22.02.2017;P.VERBAL DT 10;13;14;17;21.02.2017;FAT NR.56 DT 14.09.2018;DOK.SISTEMI;UB 35885
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 1,607,150 2019-03-27 2019-03-29 3810560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft supervizioni, kontr GOA 2017/SH-16 dt 12.07.2017,seri 30212387 dt 21.04.2018
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 63,962 2019-03-27 2019-03-29 3910560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft supervizioni, kontr GOA 2017/SH-14 dt 29.05.2017,seri 30212387 dt 15.12.2017
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 122,400 2019-03-25 2019-03-27 84921010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane likuidim Mbikqyrje punime rikualifikim urban blloku M.Gjollesha-M.Shyri-rrg.Kavajes-NJA10 UP.13123/1 06.04.17 rap.permb 13123/4 13.04.17 kont.13123/6 13.04.17 fat.30212376 05.02.18
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 60,000 2019-03-12 2019-03-15 210560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft kolaudim supervizion punimesh kontr GOA 2018/sh -22 dt 16.10.2018, seri 68420859 dt 30.10.2018, kol dt 25.10.2018
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFRATECH Tirane 33,734 2019-01-10 2019-03-11 78910140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min Drejtesise kolaudim punimesh "Pershtatje emergjente e ambjenteve te MD". UP 4468/24 dt.24.12.18, ftese per oferte 4668/25 dt.24.12.18,kontr.4468/28 dt.27.12.18,fat.73 dt.28.12.18 serial 68420873
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 600,000 2019-03-06 2019-03-08 68621010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Mbikqyrje Punimesh blloku Konf Pezes-3 Deshmoret -Ali Jegeni shk.2501 17.01.19 kont 22467 06.06.17 fat.68420864 30.11.18 praktika 669 04.03.2019
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INFRATECH Tirane 33,734 2019-01-10 2019-01-15 78910140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min Drejtesise kolaudim punimesh "Pershtatje emergjente e ambjenteve te MD". UP 4468/24 dt.24.12.18, ftese per oferte 4668/25 dt.24.12.18,kontr.4468/28 dt.27.12.18,fat.73 dt.28.12.18 serial 68420873
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) INFRATECH Tirane 2,337,172 2019-01-10 2019-01-15 44010060472018 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime AKUK 1006047 ,Sa lik kont ne vazhdim nr 30 40 dt 03.11.2016 ft nr 40 dt 01.06.2018 sr nr 30212390
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 478,800 2018-12-28 2019-01-09 27510560012018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve F Zh Sh , lik ft kolaudimi seri 30212399 dt 29.08.2018, kontr GOA 2018/SH-14, kolaud dt 12.07.2018
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 660,000 2018-12-28 2019-01-09 27410560012018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve F Zh Sh , lik ft kolaudimi seri 68420868 dt 13.12.2018, kontr GOA 2018/SH-27, kolaud dt 30.11.2018