Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All INFRATECH All 111,732,213.00 99 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 372,433 2020-10-30 2020-11-02 314105600120201 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft kolaudim pumimesh, kontr GOA 2020/p-37 dt 10.06.2020, seri 90965370 dt 11.10.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 1,218,000 2020-10-27 2020-10-29 30010560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft superv seri 90965369 dt 10.10.2020, kontr ne vazhd GOA 20108/p-58 dt 20.11.2019, superv nr 2
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 910,510 2020-10-26 2020-10-27 301921010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Mbikq Ndertim i mikrohapesirave Kont 2074/24 dt 24.01.2019 fat 90965359 dt 21.08.2020 shkresa 28924/1 dt 28.09.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 341,702 2020-10-23 2020-10-26 28310560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft superv, seri 90965366 dt 02.10.2020, kontr GOA 20108/sh -33 dt 28.12.2018
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 742,315 2020-10-13 2020-10-16 291921010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 2101001 Bashkia Tirane mbik per Sis dhe reh Qendres Nja Zall-Bastar Kont mbi 2074/26 dt 24.01.2019 fat 68420945 dt 25.06.2020
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 1,345,440 2020-09-22 2020-09-24 264821010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane 40% kontrates 31784/17 dt 24.08.2018 PV date 15.01.2019 fat 68420883 date 03.04.2019
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) INFRATECH Tirane 460,800 2020-08-19 2020-08-20 58610170512020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1017051 reparti 4001 , mbikqyrje punimesh, up 756 dt 31.7.17, UMM 828 dt 28.8.17, kont. 462 dt 18.10.17(e kufizuar), ft 68420934 dt 5.3.20, shk KM 3293 dt 23.6.20
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) INFRATECH Tirane 57,806 2020-08-19 2020-08-20 58710170512020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1017051 reparti 4001 , mbikqyrje punimesh, UMM 35 dt 3.9.19, kont. 378 dt 18.9.19(e kufizuar), ft 68420935 dt 5.3.20, shk KM 3293 dt 23.6.20
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 730,800 2020-08-19 2020-08-20 15410560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, supervizion kont vazh nr GOA 2019 /P-58 dt 20.11.2019 fat nr 90965355 dt 03.08.2020 sup nr 1 dt 03.08.2020
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 40,776 2020-07-21 2020-07-22 195921010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Koluadim Ndertim i shkolles S.Maci Kont 4842/3 dt 12.02.2020 Akt kolaudim 10.10.2019 fat 68420944 dt 30.04.2020
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 348,720 2020-06-19 2020-06-23 157121010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Mbikqyrje punimesh obj ndertim i rrg Migjeni dhe Kadri Roshi NJA Kashar Faza I shtes kont UP 17472 24.04.19 rap permb 17472/2 26.04.19 kont mbik 17472/5 13.05.19 fat.68420928 23.01.20
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 109,381 2020-06-18 2020-06-19 156921010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Likuidim kol obj ndertim i shkolles 9-vjecare S.MAci kont 34337/2 23.09.19 fat.68420943 30.04.20 akt kol 10.10.19 shk.14422/1 13.05.2020
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 936,849 2020-06-18 2020-06-19 157021010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Mbikqyrje punimesh obj rrg.Migjeni dhe K.Rroshi NJA KAshar kont 8555 20.03.18 fat..68420930 01.02.20 shk.5700/1 13.02.20
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 724,800 2020-06-17 2020-06-19 143721010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Likuidim 40% studim proj Rikost i rrg Kel kojdheli Skender Shtylla shk44075/1 12.12.2019 kont 14329/125 11.06.18 fat.68420861 30.10.2018 PV 11.09.2018
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 183,600 2020-06-10 2020-06-12 143821010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Likuidim 40% studim proj ndertim i trotuarve rrg Kasem Shima dhe Skenderbe Mzez koder kont 14329/128 12.06.2018 fat.68420860 30.10.18 PV 24.08.18
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 801,600 2020-06-08 2020-06-11 143421010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Likuidim 40 % studim proj obj rikost i fshatrave PEze hemes pjes e mbetur kont 25809/43 23.07.18 PV 23.01.2019 fat.68420884 03.04.19 shk.5703/1 14.02.2020
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 5,628,000 2020-06-02 2020-06-04 131421010012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101001 Bashkia Tirane Sherbim per vleresimin obj te demtuara nga termeti Konsulence -Ekspertize sholla 9-Vjecare E.Duraku UP 46291 06.12.19 PV 11.12.1 kont 46291/5 13.12.19 PV 27.12.19 fast.68420931 05.02.2020
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 2,784,000 2020-06-02 2020-06-04 131621010012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101001 Bashkia Tirane Sherbim per vleresim obj te demtuara nga termeti Konsulenc Ekspertize Shkolla 9- Vjecare 26 Nentori UP 46289 dt.06.12.19 PV 11.12.19 kont 46289/5 13.12.19 PV 27.12.19 fta.68420932 05.02.20 shk 8693/2 12.03.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 248,864 2020-04-29 2020-05-04 3910560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001, lik ft superv kontyr GOA 2019/sh -61 dt 24.12.2019, seri 68420938 dt 30.03.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 1,445,283 2020-04-30 2020-05-04 3010560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001, lik ft superv kontr GOA 2017/sh -16+ dt 08.06.2017, seri 68420937 dt 26.03.2020