Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All INFRATECH All 111,732,213.00 99 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 468,176 2020-02-21 2020-02-27 50221010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane mbikqyrje punimesh obj rrg fshatin Kasalle loti II shk.44650/1 20.12.19 sit perf kont 41565/15 21.12.18 fat.68420914 20.11.19
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 1,141,151 2020-02-21 2020-02-27 50021010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Mbikqyrje punimesh rrg Migjeni dhe kadri Roshi NJA Kashar Faza 1 shk.46703/1 20.12.19 sit perf kont 85555/10 20.03.18 fta.68420921 06.12.19
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 818,542 2020-02-21 2020-02-27 30921010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Mbikqyrje punimesh obj rikost shkolles 9-vjevare Konferenca Pezes kont 1285 10.01.19 akt kol 01.11.19 fat.68420915 20.11.19
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 1,414,800 2020-01-31 2020-02-03 475721010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 bashkia triane studim projektim KOnt ne vazhd 276/17 dt 08.03.2019 pv 07.06.2019 fat 55306227 dt 06.08.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 634,589 2020-01-16 2020-01-20 32210560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft supervizion kontr ne vazhd GOA 2018/sh -33 dt 28.12.20189, seri 68420917dt 05.12.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 416,100 2020-01-16 2020-01-17 32710560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft kolaudim pjesor, kontrn GOA 2019/sh -34 dt 15.10.2019, seri 68420918 dt 05.12.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 81,600 2019-12-30 2020-01-07 28310560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft kolaudim kontr GOA 2019/sh - 8 dt 05.03.2019, seri 68420885 dt 23.04.2019
  Gjykata e rrethit Lezhe (2020) INFRATECH Lezhe 211,244 2019-12-30 2019-12-31 25710290272019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime GJYKATA LEZHE PAG FAT NR 23 DT 06.12.2019,URDHER PROK NR 23 DT 06.11.2019,NJ FITUESI DT 12.11.2019,PV DT 06.12.2019,STUDIM PROJEKTIME
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 801,600 2019-11-07 2019-11-11 402821010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane 60% Studim Projektim Kont 25809/43 dt 23.07.2018 pv 23.01.2019 fat 68420884 dt 03.04.2019
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 1,345,440 2019-11-07 2019-11-11 402421010012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane 60% studim Ndertim i rrugeve J.gervalla Kont 31784/17 dt 24.08.18 Fat 684208983 dt 03.04.2019 pv 15.01.2019
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 324,000 2019-10-28 2019-11-05 353021010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Pagese mbikqyrje punimesh shtes kont rehab Unaza mesme UP 13725 28.03.19 kont 13725/6 10.04.19 fat.68420901 30.08.19 shk.33168/1 12.09.19
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 1,464,438 2019-10-25 2019-10-28 20410560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit , lik ft supev kontr GOA 2018/sh-33 dt 28.12.2018, seri 68420907 dt 23.09.2019, up nr 23/8 dt 18.12.2019
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 2,174,469 2019-10-11 2019-10-16 353321010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Mbikqyrje punimesh obj rehabilitim Unaza Mesme Shk.33168/1 12.09.19 fat.68420900 30.08.2019 kont 14037/17 04.06.18
  Bashkia Krume (1812) INFRATECH Has 16,200 2019-10-11 2019-10-14 474.21170012019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1812.2117001.Sa likujdojme fat nr.98 .serie.68420898 dt.09.07.2019, per kolaudim kont.nr.1240 dt.21.06.2019.me objekt"Kolaudim per shpenzime mirembajtje rruge rurale,kanalizime"Bashkia HAS
  Bashkia Krume (1812) INFRATECH Has 15,000 2019-10-11 2019-10-14 47321170012019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1812.2117001.Sa likujdojme fat nr.97 serie.68420897 dt.09.07.2019, per kolaudim kont.nr.1212 dt.19.06.2019.me objekt"Kolaudim per shpenzime Pastrim i kanaleve ujitese dhe ujembledhesave"Bashkia HAS
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 1,014,002 2019-08-20 2019-08-22 294021010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Mbikq punimesh Rik Stavri A.Visha Shkresa I-13404/1 dt 21.06.19 fat 68420892 dt 03.06.2019 sit 03.06.19 Njoft fit 41041/8 dt 12.12.2017 Kont 41014/18 dt 21.12.2017
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 144,000 2019-08-20 2019-08-22 293921010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane PAgese mbikqyrje punimesh blloku Konferencz Pezez-3Deshmoret-Ali Jegeni shk.I-13400/1 21.06.19 kont 473960/6 27.12.18 sit 03.06.19 fat.68420890 03.06.19 UP 47390 24.12.18 PV 26.12.18 kont mbik 47390/6 27.12.18
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 360,000 2019-08-21 2019-08-22 295021010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Mbiekqyrje Rikosn blloku Konf Peze Shkresa 13394/1 dt 21.06.2019 fat 68420888 dt 03.06.2019 Kont 22467 dt 06.06.2017
  Bashkia Rogozhine (3513) INFRATECH Kavaje 1,200,000 2019-07-16 2019-07-17 65521190012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BASHKIA RROGOZHINE LIK PJESOR I FAT NR 81 SERI 68420881 DT 04.03.2019 TE KONTR NR 1914 DT 03.08.2016 PER STUDIM PROJEK I RRJETIT TE BREN TE UJS RROG TE UP NR 45 DT 26.04.2016
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 81,600 2019-07-10 2019-07-12 12810560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft kolaudim, kontr GOA 2019/ sh -21 dt 10.06.2019, seri 68420896 dt 02.07.2019