Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All INFRATECH All 111,732,213.00 99 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 2,044,000 2021-01-14 2021-01-21 418621010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane, Mbikqyrje Objekti Rindertimi i banesave individ, Raport 15981/13, dt 14.07.2020, Kontr. 15981/17, dt 15.07.2020, Fat 90965380, dt 15.12.2020
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 411,200 2021-01-15 2021-01-21 418721010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Rindertim i banesave individuale Farke rap permb 27736/1 dt 24.08.20 kont 27736/4 dt 27.08.20 fat.90965383 dt.18.12.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 670,151 2021-01-11 2021-01-19 62610560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001, F ZH SH , lik ft supervizion, kontr GOA 2017/sh-13 dt 29.05.2017, seri 30212388 dt 21.04.2018, sit nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 298,585 2020-12-30 2021-01-18 58710560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft oponence mbikqyrje, kontr GOA 2020/sh-179 dt 16.11.2020, seri 90965384 dt 24.12.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 346,689 2020-12-30 2021-01-18 59010560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft oponence, kontr GOA 2020/sh-174 dt 16.11.2020, seri 90965385 dt 25.12.2020
  Sp. Durres (0707) INFRATECH Durres 85,000 2020-12-28 2020-12-29 2210130682020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013068 SPITALI DURRESIT KOLAUDIM RIK PEDIATRIA ,KONTR. 1327 DT22.07.20 LIK FAT 7 DT 10.12.20
  Sp. Durres (0707) INFRATECH Durres 30,000 2020-12-28 2020-12-29 2410130682020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013068 SPITALI DURRESIT KOLAUDIM RIK PEDIATRIA ,KONTR. 1796/6 DT 7.12.20 LIK FAT 31 DT 18.12.20
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 1,579,367 2020-12-24 2020-12-29 395121010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rikostyruksion bllokut nga rruget D.Nazeri -P.Vidi-Gj.Doci UP 6022 dt.06.02.19 PV vlersim 06.02.19 rap permb 6022/5 dt.19.03.1 kont 6022/17 dt.29.03.19 fat.90965360 dt.21.08.20
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 561,000 2020-12-22 2020-12-28 159310060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion "Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 3 Pag pjes Sit 1 Fat Nr.30 Dt 18.12.2020 Ser 90965381 Kontrata Nr. 7918/8 dt 17.12.2018 UP 67/2 dt 02.11.2018 NjF 37 dt 17.09.2018 NjK 51 dt 24.12.
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 32,400 2020-12-21 2020-12-23 48910560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft sherb kolaudimi, kontr GOA 2019/ sh-35 dt 30.10.2019, seri 68420922 dt 06.12.2020, aktkol dt 08.11.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 6,717,080 2020-12-16 2020-12-21 47810560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FZHSH,lik ft projekti, kontr GOA 2020/p-106 dt 07.08.2020, seri 90965373 dt 23.11.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 2,433,704 2020-12-15 2020-12-17 47210560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH,lik ft superv, kontr ne vazhd GOA 2019/sh-61 dt 24.12.2019, seri 90965304 dt 15.11.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 468,893 2020-12-11 2020-12-14 45410560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FZHSH,sherb mbikqyrje punim.kont va nr GOA 2020 67 date 26.06.2020 fat nr 90965376 dt 30.11.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 781,490 2020-12-11 2020-12-14 45310560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FZHSH,sherb mbikqyrje punim.kont va nr GOA 2020 67 date 26.06.2020 fat nr 90965371 dt 21.10.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) INFRATECH Tirane 223,460 2020-12-07 2020-12-09 42810560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH,lik superv kont va nr GOA 2020 sherb rindert.37 dt 10.06.2020 fat nr 90965375 dt 23.11.2020
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) INFRATECH Tirane 365,057 2020-12-03 2020-12-09 65810120012020 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik Ministria e Kulturess 1012001,kolaudim i TKOB,fatura nr.2.dt.07.09.2020,seria 90965302,urdh.prok nr 177.dt.27.05.2020,kontrate nr 2241 5.dt.01.06.2020,proces nr 2241 3.dt.28.05.2020
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) INFRATECH Tirane 782,681 2020-12-03 2020-12-09 65910120012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Ministria e Kulturess 1012001,kolaudim i TKOB,fatura nr.1.dt.07.09.2020,seria 90965301,urdh prok 686.dt.15.11.2019,kontrata nr 6732 11.dt.02.12.2019,ftese oferte nr 6732 5.dt.15.11.2019
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 13,400,000 2020-12-04 2020-12-09 358721010012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101001 Bashkia Tirane Aktekspertize obj demtuara termeti dt.26.11.19 DS4 &DS NJA 4 UP 7666 dt.19.02.20 kont.7666/22 dt.02.03.20 akt marr 11695/2 dt.17.04.20 PV dt.22.06.20 fat.90965358 dt.21.08.20 shk.38981 dt.06.11.20
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 1,889,739 2020-12-01 2020-12-04 347021010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane ndertim segmentin reth-rrotullim Mullet-Ura Qeha kont mbikq 10003/14 dt.25.04.19 fat.90965367 dt.01.10.20 shk.35963/1 dt.16.11.20
  Bashkia Tirana (3535) INFRATECH Tirane 672,000 2020-11-04 2020-11-10 318821010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Likujdim Hartim PDyV Vaqarr Kont 9953/10 dt 10.0320 pv marrj dorz 16.03.2020 Up 9953 dt 05.0320 Njoft fit 9953/7 dt 09.03.20 autorzi 44 dt 05.08.20 fat 9065363 dt 16.09.20