Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EVEREST All 1,691,124,692.00 89 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mat (0625) EVEREST Mat 21,797,142 2021-11-12 2021-11-15 139221320012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashk. Mat (2132001) Lik. Situac.punimesh Nr.3 Dt.18.06.- 05.11.2021 'Ndertim Ujesj.per Fsh.Derjan,Rukaj,Qyteti Burrel,faza II'.Urdh.Prok.Nr.804 Dt.16.12.2020,Kontr.Nr.954 Prot.Dt.24.02.2021,Fat.e Fisk.Nr.1573/2021 Dt.08.11.2021.
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 7,019,858 2021-10-13 2021-10-20 110421660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez 2021-Ndertim rruga Nik Ndreka , Up.6143 dt 07.08.2020, pv. 07.10.2020, rap. perf. dt 07.10.2020, Njof. fit. 7877 dt 07.10.2020, kont.8729 dt 29.10.2020,Sit.nr.1 dt 16.07.2021, fat 71 dt 16.07.2021
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 18,909,436 2021-10-13 2021-10-15 337721010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Lik sit perf i shkll 'Murat Toptani' kontr vazhd nr 25117/36 dt.28.09.20 sitc perf dt.16.07.21 akt kol dt.10.09.21 fat nr 1041/21 dt.05.10.21
  Bashkia Durres (0707) EVEREST Durres 52,155,600 2021-10-11 2021-10-12 168221070012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIK OSE RIP. I AMBJENTEVE TE PERBASHKETA LOTI8 ,KONTR. 9477/50 DT 13.10.2020, LIK FAT 1033/2021 DT 5.10.21, AKT KOLAUDIM DT 28.5.21 SIT PERFUNDIMTAR /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 17,497,118 2021-10-06 2021-10-11 324221010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Ndertim objekti ndertimi i godines TIP ne RSU 2(nr.4) ngurtesim garancie Kont vazh nr.27394/61 dt.26.10.20 sit 03 dt.20.08.21 fat 801/2021 dt.20.08.2021
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 18,992,812 2021-08-05 2021-08-06 245021010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane lik sitc nr.4 i shklls Murat Toptani kontr vazhd nr.25117/36 dt.28.09.20 sitc nr.4 dt.02.07.2021 fat nr.94/2021 dt.21.07.21
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 6,680,000 2021-07-30 2021-08-02 75921660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2166001 Bashkia Kamez- Rindertim i cerdhes Kamez, Up. 1497 dt 15.02.2021, pv. 25.03.21,rap. perf.25.03.2021 njof. fit.3121 dt 25.03.2021,kont.3438 dt 01.04.21, fat 172 dt 30.07.2021, situacioni 1 dt 30.07.2021
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 4,758,086 2021-07-16 2021-07-22 219321010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Kont shtese Rehab i fasadev Up 44542 dt 17.12.20 rapr permb 44542/3 dt 22.12.20, Njof fit 44542/4 dt 22.12.20 Kont 44542/6 dt 28.12.20 sit perf 26.02.2021 Akt kolaudim 10.04.2021 Fat 15/2021 dt 18.06.2021
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 3,273,534 2021-07-14 2021-07-16 219121010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane lik per obj. 'Rehabilitimi i fasades se pallatit te kryq i rr se Dibres me U.vogel kontr.vazhd nr.14793/10 dt.28.06.19 sit perf nr.28.03.21 pv kol dt.15.05.21 fat nr.14/2021 dt.18.06.21
  Bashkia Mat (0625) EVEREST Mat 20,000,730 2021-07-01 2021-07-02 77921320012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashk. Mat (2132001) Lik. Situac.Progr.Nr.2 Dt.30.03.-17.06.2021 'Ndertim Ujesj.per Fsh.Derjan,Rukaj,Qyteti Burrel,faza II'.Urdh.Prok.Nr.804 Dt.16.12.2020,Kontr.Nr.954 Prot.Dt.24.02.2021,Fat.Tat.Nr.13/2021 Dt.17.06.2021.
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 28,637,545 2021-06-30 2021-07-01 203221010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane ndertim montim objekt Ndertim i godines TIP ne RSU 2(Nr4) garancoci kont vazh 27394/61 dt.26.10.20 sit 2 dt.20.05.21 fat 10/2021 dt.10.06.21
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 36,319,365 2021-06-16 2021-06-17 189321010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 BAshkia Tirane Situacion nr.3 i shkolles Murat Toptani garanci kont vazh 25117/36 dt.28.09.20 sit 3 dt.24.05.21 fat 9/2021 dt.07.06.2021
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 6,680,000 2021-06-11 2021-06-14 60321660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2166001 Bashkia Kamez- 10% sipas kontrates Rindertim i cerdhes Kamez, Up. 1497 dt 15.02.2021, pv. 25.03.21,rap. perf.25.03.2021 njof. fit.3121 dt 25.03.2021,kont.3438 dt 01.04.21, fat 11 dt 11.06.2021
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 11,986,060 2021-05-28 2021-06-01 164921010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Lik pjesa mbetur situac 1, dt 21.12.20, obj Ndertim shkolla 9 vjec Murat Toptani, kontr vazhdim 25117/36, dt 28.9.20, fat 91021477, dt 21.12.20
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 19,580,802 2021-05-11 2021-05-14 138321010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Lik situac 1, dt 29.3.21, obj Ndertim god RSU 2 4, kontr 27394/61, dt 26.10.20, Fature 5/2021, dt 7.4.21
  Bashkia Mat (0625) EVEREST Mat 22,455,720 2021-05-06 2021-05-10 53321320012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashk. Mat (2132001) Lik. Situac.Nr.1 Dt.30.03.-23.04.2021 'Ndertim Ujesj.per Fsh.Derjan,Rukaj,Qyteti Burrel,faza II'.Urdh.Prok.Nr.804 Dt.16.12.2020,Kontr.Nr.954 Prot.Dt.24.02.2021,Fat.tat.Nr.7/2021 Dt.23.04.2021.
  Bashkia Mat (0625) EVEREST Mat 9,500,000 2021-04-29 2021-05-04 50921320012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashk. Mat (2132001) Lik.Dif.Situac.Nr.2 Dt.15.12.2020-23.04.2021 'Ndertim Ujesj.per furniz.me uje Qyteti dhe Fsh.Derjan e Rukaj'.Urdh.Prok.Nr.563 Dt.14.08.2020.Kontr.Pune Nr.4321 Prot.Dt.09.10.2020.Dif. Fat.Tat.Nr.6/2021 Dt.23.04.2021.
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 21,276,552 2021-04-22 2021-04-23 122221010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Lik situac 2, dt 01.03.21, obj Ndertim shkolla Murat Toptani, kontr vazhdim 25117/36, dt 28.9.20, fat 4/2021, dt 9.3.21 mbetur
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 19,000,000 2021-03-17 2021-03-23 77421010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Lik situac 2 dt 01.03.2021 obj Ndertimi shkolles Murat Toptani, kontr vazhdim 25117/36, dt 28.09.2020, fat 4, dt 09.03.2021
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) EVEREST Tirane 2,020,947 2021-03-05 2021-03-09 8321011562021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2101156, DPOPublike lik 5% garanci kontr 47/7 dt 23.11.18, ub 2868/2 dt 1.9.2020, certif marje dorezim punim 18.12.2020, akt kolaud 16.08.2019 dt pvmd 28.1.2020