Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EVEREST All 1,910,430,778.00 98 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 36,319,365 2021-06-16 2021-06-17 189321010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 BAshkia Tirane Situacion nr.3 i shkolles Murat Toptani garanci kont vazh 25117/36 dt.28.09.20 sit 3 dt.24.05.21 fat 9/2021 dt.07.06.2021
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 6,680,000 2021-06-11 2021-06-14 60321660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2166001 Bashkia Kamez- 10% sipas kontrates Rindertim i cerdhes Kamez, Up. 1497 dt 15.02.2021, pv. 25.03.21,rap. perf.25.03.2021 njof. fit.3121 dt 25.03.2021,kont.3438 dt 01.04.21, fat 11 dt 11.06.2021
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 11,986,060 2021-05-28 2021-06-01 164921010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Lik pjesa mbetur situac 1, dt 21.12.20, obj Ndertim shkolla 9 vjec Murat Toptani, kontr vazhdim 25117/36, dt 28.9.20, fat 91021477, dt 21.12.20
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 19,580,802 2021-05-11 2021-05-14 138321010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Lik situac 1, dt 29.3.21, obj Ndertim god RSU 2 4, kontr 27394/61, dt 26.10.20, Fature 5/2021, dt 7.4.21
  Bashkia Mat (0625) EVEREST Mat 22,455,720 2021-05-06 2021-05-10 53321320012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashk. Mat (2132001) Lik. Situac.Nr.1 Dt.30.03.-23.04.2021 'Ndertim Ujesj.per Fsh.Derjan,Rukaj,Qyteti Burrel,faza II'.Urdh.Prok.Nr.804 Dt.16.12.2020,Kontr.Nr.954 Prot.Dt.24.02.2021,Fat.tat.Nr.7/2021 Dt.23.04.2021.
  Bashkia Mat (0625) EVEREST Mat 9,500,000 2021-04-29 2021-05-04 50921320012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashk. Mat (2132001) Lik.Dif.Situac.Nr.2 Dt.15.12.2020-23.04.2021 'Ndertim Ujesj.per furniz.me uje Qyteti dhe Fsh.Derjan e Rukaj'.Urdh.Prok.Nr.563 Dt.14.08.2020.Kontr.Pune Nr.4321 Prot.Dt.09.10.2020.Dif. Fat.Tat.Nr.6/2021 Dt.23.04.2021.
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 21,276,552 2021-04-22 2021-04-23 122221010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Lik situac 2, dt 01.03.21, obj Ndertim shkolla Murat Toptani, kontr vazhdim 25117/36, dt 28.9.20, fat 4/2021, dt 9.3.21 mbetur
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 19,000,000 2021-03-17 2021-03-23 77421010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Lik situac 2 dt 01.03.2021 obj Ndertimi shkolles Murat Toptani, kontr vazhdim 25117/36, dt 28.09.2020, fat 4, dt 09.03.2021
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) EVEREST Tirane 2,020,947 2021-03-05 2021-03-09 8321011562021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2101156, DPOPublike lik 5% garanci kontr 47/7 dt 23.11.18, ub 2868/2 dt 1.9.2020, certif marje dorezim punim 18.12.2020, akt kolaud 16.08.2019 dt pvmd 28.1.2020
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 1,797,673 2021-03-04 2021-03-05 19621660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez 2021-Lik. Rruga Hoxha Tasim +Rr.Hyqmet Buzi Kont. ne vazhdim ,4220 dt.30.07.2018,sit. perf.13.11.19, akt.kol. dt.15.11.19,permb. fat.02.03.2021 urdh.marr.dorez.74 dt 08.02.2021 pv. dorezim dt. 08.02.2021
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 1,464,998 2021-03-04 2021-03-05 19521660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez 2021-Lik. KUN Kujtesa dhe Abdi Bej Toptani, Kont. ne vazhdim 565 dt 08.09.2017 sit. dt. 01.11.18 akt. kol. 01.11.18, permb. fat 02.03.21 urdh. dorez. 73 dt 08.02.2021,pv. marrje dorezim dt. 08.02.2021
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 5,025,401 2021-03-04 2021-03-05 19721660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez 2021-Lik. Rr.Konispol,rr.Zef LleshDoci, Kont. ne vazhdim 375 dt 23.01.2019 sit. 27.09.2019 skt. kol. 27.09.2020 fat 38 dt 07.10.2019 seria 75580788
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 1,476,462 2021-01-15 2021-01-21 417021010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rehabilitim fasada pallati kryqezim rrg Dibres Unaza Vogel garanci Kont 14793/10 dt.28.06.19 akt mar 32748/2 dt.20.10.20 sit 3 fill -dt.05.12.20 fat.91021472 dt.07.12.20 praktika 3927 dt.22.12.20.
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 45,030,513 2020-12-28 2020-12-31 407121010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Ndertim i shkolles 9-vjecare Murat Toptani Garanci UP .25117 dt.27.07.20 PV 19.08.20 rap 25117/3 25.08.20rap 25117/27 dt.25.09.20 kont 25117/36 dt 28.09.20 sit 1 fill-21.12.20 fat.91021477 dt.21.12.20
  Bashkia Durres (0707) EVEREST Durres 12,557,204 2020-12-29 2020-12-30 225621070012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore RIVITALIZIM I SHESHIT PUBLIK PARA HYRJE SE PORTIT, SHTES KONTRATE 2809/7 DT 15.5.2020 LIK FAT 79 DT 24.12.2020 SIT NR 7 / BASHKIA DURRES 2107001/DEGA E THESARIT DURRES 0707/
  Bashkia Durres (0707) EVEREST Durres 36,539,424 2020-12-29 2020-12-30 225721070012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve RIVITALIZIM I SHESHIT PUBLIK PARA HYRJE SE PORTIT, KONTRATE 17472 DT 25.11.2016 LIK FAT 79 DT 24.12.2020 SIT NR 7 / BASHKIA DURRES 2107001/DEGA E THESARIT DURRES 0707/
  Bashkia Mat (0625) EVEREST Mat 127,116,355 2020-12-29 2020-12-30 164021320012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Mat (2132001) Lik.Situacion Nr.1 Dt.15.12-28.12.2020 'Ndertim Ujesj.per furniz.me uje Qyteti dhe Fsh.Derjan e Rukaj'.Urdh.Prok.Nr.563 Dt.14.08.2020.Kontr.Pune Nr.4321 Prot.Dt.09.10.2020.Fat.Tat.Nr.80 Dt.28.12.2020.
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 10,000,000 2020-12-29 2020-12-30 119121660012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez - Lik. Ndertim rr. Konispol,Zef Llesh Doci, Kontrate ne vazhdim nr 375 dt 23.01.2019 situacion dt 27.09.2019 fat nr. 38 dt 07.10.2019 seria 75580788 akt. kol. 27.09.2020
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 2,887,689 2020-12-24 2020-12-29 392721010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rehabilitimi fasdes pallatit rrg.Dibres unaza Vogel garanci kont 14793/10 dt.28.06.19 akt mar 327482 dt.20.10.20 sit 3 fill-05.12.20 fat.91021472 dt.07.12.20 shk.43102/1 dt.15.12.20
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) EVEREST Tirane 146,403,675 2020-12-24 2020-12-28 166110060542020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Vendosja e Mbikalimeve Shkresa Nr.8664/1 Dt 16.11.2020 Sit perf Fat Nr.65 Dt 11.11.2020 Nr. Ser.91021465 Kontrata ne vazhdim Nr. 6148/5 Dt 20.09.2018 PV Kolaudimit dt 10.11.2020