Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EVEREST All 1,910,430,778.00 98 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 7,135,636 2019-11-22 2019-11-25 110621660012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Lik ndert rruga Hoxha Tasim+Seg.Rrugova lik situacion nr.2 kontr vazhd 4220 dt 30.07.2018 fat 64978150 nr 97 dt 02.04.2019
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 2,864,364 2019-11-22 2019-11-25 110721660012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Lik ndert rruga Hoxha Tasim+Seg.Rrugova lik situacion pjesor Kont ne vazhdim 4220 dt 30.07.2018 sit dt 13.11.2019 fat 17 dt 15.11.2019 s 59296667
  Shërbimi Kombëtar i Urgjencës (3535) EVEREST Tirane 3,078,930 2019-11-08 2019-11-11 24110131192019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1013119 QKUM Kthim garancie 5% godina e re QKUM kont 137 dt 07.08.15 urdher 160 dt 05.07.19 certif. dorez.311 dt 30.04.19 pv.perfundim.310 dt 30.04.2019 akt kolaudim 05.12.2016
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 5,269,312 2019-10-30 2019-10-31 103521660012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Kamez Lik 5% rruga Abdi Toptani kontr vazhd 269 dt 11.05.2017 akt kol 16.07.2018 umd 369 dt 25.07.2019
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) EVEREST Tirane 18,808,003 2019-10-08 2019-10-10 27621011562019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101156, DPN 3 lik ft vendosje dritare e dyer nr 75580766 dt 05.07.2019 SIT PERF 1.7.19 kontr 47/7 dt 23.11.18, uprok 47/2 dt 23.9.18 fit 31.10.18 mbajtur 5%, PV 24.9.19
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 6,009,273 2019-09-30 2019-10-02 323321010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane financim sit perf rikost i rruges Brigada VIII shk.7432 20.05.14 vazh kont 80/5 19.11.2012 sit perf 19.05.13 fat.05642194 07.01.14 akt kol 25.06.13
  Bashkia Koplik (3323) EVEREST M.Madhe 2,210,687 2019-08-27 2019-08-29 45521300012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2130001-Bashkia M.Madhe (lik.5% garanci punime rik.shk.9-vjeç.Pr.Gjoni Bajze-proc.verb.perfund.akt.marrj.dorezi, dt.26.08.2019-kont.dt.02.11.2016-fat.nr.2.dt.04.04.2017.ser.48921152)
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) EVEREST Puke 806,053 2019-08-14 2019-08-15 24721550012019 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Fushe Arrez kodi 2155001 ÇLIRIM GARANCIE pun.objekt..Rik. i fasadave dhe sheshit qytetit urdh.ngritje kom. per marrje dorzim nr.200 dt.19.07.2019 ,pv marrje dorzim nr.2251 dt.22.07.2019 relacion superv.urdher nr 243 dt.08.08.2019
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) EVEREST Puke 2,493,603 2019-08-09 2019-08-13 23321550012019 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Fushe Arrez kodi 2155001 ÇLIRIM GARANCIE pun.objekt..Rik. i fasadave dhe sheshit qytetit urdh.ngritje kom. per marrje dorzim nr.200 dt.19.07.2019 ,pv marrje dorzim nr.2251 dt.22.07.2019 relacion superv.urdher nr 243 dt.08.08.2019
  Bashkia Fushe-Arrez (3330) EVEREST Puke 1,130,803 2019-08-09 2019-08-13 23421550012019 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Fushe Arrez kodi 2155001 ÇLIRIM GARANCIE pun.objekt..Rik. i fasadave dhe sheshit qytetit urdh.ngritje kom. per marrje dorzim nr.200 dt.19.07.2019 ,pv marrje dorzim nr.2251 dt.22.07.2019 relacion superv.urdher nr 243 dt.08.08.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) EVEREST Tirane 76,273,011 2019-08-01 2019-08-05 57210060542019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Shkresa Nr.6758/1 dt 01.08.2019 Sit Nr.2 Fat Nr.17 Dt 09.07.2019 Nr. Ser 75580767 Kontrata 6148/5 dt 20.09.2018
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 2,765,243 2019-07-29 2019-07-30 77921660012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Kamez Lik 5%garanci punimesh KUZ Valias i ri Kont ne vazh. 223 dt 01.06.16 sit. perf. 27.12.16 permb.fat 27.12.16 akt kol 27.12.16 urdh dorez. 368 dt 05.07.19 pv. dorez. 05.07.19
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 5,337,459 2019-07-24 2019-07-25 75421660012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Kamez Lik 5% per ndert rruga Demokracia kontr vazhd 435 dt 31.10.2016 akt kol 17.10.2017 pvmd nr 434 dt 24.12.2018
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 9,429,158 2019-07-23 2019-07-24 74121660012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez Lik ndert rruga Hoxha Tasim lik pjesor kontr vazhd 4220 dt 30.07.2018 fat 64978150 nr 97 dt 02.04.2019 akt kol 02.04.2019
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 852,000 2019-07-17 2019-07-19 8621660012019 Sherbime te tjera Nd.Ujesjelles Kanalizime Kamez -Riparim rrjeti up.16 dt 09.07.19 konr 10 dt 13.07.19 pv.17.07.19 sit 17.07.19 fat 18 dt 17.07.19 s 75580768 fit 12.07.19
  Bashkia Durres (0707) EVEREST Durres 76,837,704 2019-06-03 2019-06-05 54621070012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve RIVITALIZIM I SHESHIT PUBLIK PARA HYRJES PORTIT, KONTR. 17472 DT 25.11.2016 ,LIK FAT 07 DT 20.05.2019 /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 24,221,628 2019-05-30 2019-06-03 192821010012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 BAshkia Tirane Rikostruksion pjes shkolla mesme Andon Zako Cajupi sit 1 dhe sit 2 shk.33392/1 20.09.18 kont 33863/6 13.12.17 sit 2 13.12.17-10.09.18 fat.64978111 18.09.18
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 26,746,436 2019-05-30 2019-06-03 193121010012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Rikost pjesshem shkolles se mesme pergj Andon Zako Cajupi garanci shk.14284 02.04.14 kont 33863/6 13.12.17 sit perf 64978148 18.03.19 PV 21.11.18
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 4,195,390 2019-05-28 2019-05-30 185421010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Sit perf fasada godinave publike rrg Dibres shtes kont, garanci shk.25683 02.07.18 kont shtes 4594/9 26.02.18 fat.48921180 30.05.18 PV kol 20.04.2018
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 7,000,000 2019-05-22 2019-05-23 48521660012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez -Ndertim rr. Konispol ,rr.Lura kont ne vazhdim 375 dt 23.01.2019 sit.1 dt 01.03.2019 fat 89 dt 01.03.2019 s 64978142