Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EVEREST All 1,910,430,778.00 98 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Durres (0707) EVEREST Durres 59,001,850 2020-12-18 2020-12-21 216721070012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore RIK. DHE RIP. I MJEDISEVE TE PERBASHKETA ,KONTR. 9477/50 DT 13.10.20 , LIK FAT 68 DT 02.12.2020 / BASHKIA DURRES 2107001/DEGA E THESARIT DURRES 0707/
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 7,186,079 2020-12-15 2020-12-18 373821010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane likuidim 5% grand per rikost pjesshem shkolla mesme A.Z.Cajupi kont vazh 33863/6 dt.13.12.17 sit perf 12.10.18 PV kol 21.11.18 PV dt.02.12.20
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 161,273 2020-11-09 2020-11-13 319521010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane Pagese 5% garanci per shkolles Sadi Nuri Shkresa 9840/2 dt 30.04.18 Kont ne vazhd 784/1 dt 17.04.15 sit perf 17.05.15 koluaidm 20.05.15 pv 30.10.17
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 3,064,186 2020-10-30 2020-11-03 304021010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane rikostruksion i shkolles se mesme Sadir Nuri Ndroq garanci UP.11 dt.17.04.15 kont 784/1 dt.17.04.15 sit 17.04.15-17.05.15 akt kol 20.05.15 PV 20.05.15 fat.45426493 dt.4.09.17 shk.9870/1 dt30.04.18
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 9,083,182 2020-10-28 2020-10-29 91921660012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez - Lik. Ndertim rr. Konispol,Zef Llesh Doci, Kontrate ne vazhdim nr 375 dt 23.01.2019 situacion nr. 2 dt 02.07.2019 fat nr. 12 dt 02.07.2019 seria 75580762
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 10,564,916 2020-10-20 2020-10-26 293821010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rehabilitim i fasades rruga Dibres Kont ne vazhd 14793/10 dt 28.06.2019 Sit 2 dt 31.08.2020 fat 85071496 dt 31.08.2020
  Bashkia Durres (0707) EVEREST Durres 81,520,560 2020-10-06 2020-10-07 165521070012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve RIVITALIZIM I SHESHIT PARA PORTIT, KONTR. 17472 DT 25.11.2016 LIK FAT 51 DT 14.9.20 ,SIT NR 6 / BASHKIA DURRES 2107001/DEGA E THESARIT DURRES 0707/
  Bashkia Durres (0707) EVEREST Durres 20,306,030 2020-09-17 2020-09-18 154621070012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve RIVITALIZIM SHESHI PUBLIK PARA HYRJES PORTIT KONT NR 2809/7 DT 15.05.2020 FAT NR 50 DT 14.09.2020 / BASHKIA DURRES 2107001/DEGA E THESARIT DURRES 0707/
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 4,413,021 2020-08-24 2020-08-26 230821010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane Pagese 5% garanci per obj ndertim shtese 9-vjecare Isa Boletini NJA 11 Shk.27238 14.08.20 PV garanci 30.06.20 sit perf 18.05.18 PV kol 13.06.18 kont 15002/6+ 20.06.2017
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 1,812,730 2020-07-09 2020-07-15 57221660012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2166001 Bashkia Kamez - Lik. Ndertim KUN rr. Tirana ,Berat laknas, up. 2612 dt 16.05.2019 pv. 17.06.19 fit. 3355 dt 17.06.2019 kont. 3651 dt 27.06.2019 sit 30.07.2019 akt. kol. 18.07.2019 fat 20 dt 30.07.2019 s 75580770
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 9,840,567 2020-07-09 2020-07-14 55821660012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2166001 Bashkia Kamez - Lik. Rikonstruksion shkolla 9 vjecare Nene Tereza Kont. ne vazhdim 6835 dt 21.12.2018 situacion 20.11.2019 fat 46 dt 20.11.2019 seria 75580796
  Bashkia Durres (0707) EVEREST Durres 59,907,709 2020-06-12 2020-06-16 75221070012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore SHTESE KONTR. RIVIT I SHESHIT PUBLIK PARA HYRJE SE PORTIT ,KONTR. 2809/7 DT 15.5.20 LIK FAT 31 DT 3.6.20 SIT NR 1/ BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES 0707/
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 1,690,903 2020-06-02 2020-06-11 134921010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 BAshkia Tirane 5% garanci obj Rehab fasadave ne godinat publike rrg.Dibres dhe shtesa PV garanci 06.05.2020 sit 05.09.17 kont 4758/3 06.03.17 sit 23.03.18 kont 4594*9 26.02.18 akt kol 20.1.17 akt kol 24.08.18
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) EVEREST Tirane 1,594,545 2020-06-01 2020-06-02 48010060542020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Ndertim Shkresa Nr.3653/1 Dt 28.05.2020 Sit Nr.4 Fat Nr.21 Dt 31.01.2020 Nr. Ser.59296671 Kontrata ne vazhdim Nr. 6148/5 Dt 20.09.2018 Sipas autorizimit te MFE dt 18.05.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) EVEREST Tirane 82,109,108 2020-06-01 2020-06-02 48110060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndertim Shkresa Nr.3653/1 Dt 28.05.2020 Sit Nr.4 Fat Nr.30 Dt 26.05.2020 Nr. Ser.85071480 Kontrata ne vazhdim Nr. 6148/5 Dt 20.09.2018 Sipas autorizimit te MFE dt 18.05.2020
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 10,000,000 2020-03-03 2020-03-04 15621660012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez - Lik. Ndertim rr. Konispol,Zef Llesh Doci, Kontrate ne vazhdim nr 375 dt 23.01.2019 situacion nr. 2 dt 02.07.2019 fat nr. 12 dt 02.07.2019 seria 75580762
  Bashkia Durres (0707) EVEREST Durres 9,978,876 2020-01-31 2020-02-03 123121070012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIK RRG RIVALITILIZ I SHESHIT PUBLIK PARA HYRJES SE PORTIT KON NR 17472 DT 25.11.2019 FAT NR 1 DT 12.12.2019BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 9,833,982 2020-01-31 2020-02-03 481421010012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 bashkia tirane rehabilitim i rruges se dibres kont 14793/10 dt 28.06.2019 sit 1 dt 10.11.2019 fat 59296668 dt 15.11.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) EVEREST Tirane 2,841,450 2019-12-28 2020-01-16 114010060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndertim rruge Shkresa Nr.111278/1 Dt 13.12.2019 Sit Nr.3 Fat Nr.20 Dt 11.12.2019 Nr. Ser. 59296670 Kontrata Nr. 6148/5 Dt 20.09.2018
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 14,205,284 2019-12-14 2020-01-14 455821010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane FZHR Shkresa nr.31284/13, date 03.11.2017