Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EVEREST All 1,910,432,539.00 99 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 1,761 2022-03-10 2022-03-23 66921010012022 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Situacion perfundimtar shkolla "Murat Topatani " praktika 4071 dt.28.12.20 kont vazh 25117/36 dt.28.09.20 sit perf 16.07.21 akt kol 10.09.21 fat 1041/2021 dt 05.10.21 (pjese e mbetur)
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 31,381,422 2021-12-29 2021-12-31 507721010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane lik nder TIP RSU 2 (Nr.4) kontr vazhd nr 27394/61 dt.26.10.20 sit nr.4 dt.01.12.2021 fat nr 2369/2021 dt.22.12.2021
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 28,500,000 2021-12-30 2021-12-31 151821660012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2166001 Bashkia Kamez- Rindertim i cerdhes Kamez,Kontrate ne vazhdim nr. 3438 dt 01.04.2021 situacion nr. 2 dt 29.12.2021 fat 2486 dt 29.12.2021
  Bashkia Durres (0707) EVEREST Durres 4,107,533 2021-12-29 2021-12-30 215621070012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore SHTESE KONTRATE RIVIT. I SHESHIT PARA HYRJES SE PORTIT, KONTR. 2809/7 DT 15.5.2020, LIK FAT 1953/2021 DT 27.11.2021, SIT PERF , AKT KOLAUDIM DT 25.11.2021 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Mat (0625) EVEREST Mat 103,999,658 2021-12-29 2021-12-30 162721320012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashk. Mat (2132001) Lik. Situac.Nr.3 Dt.15.12.2020-13.12.2021 Ndert.Ujesj.furniz.uje Burrel,Derjan,Rukaj Loti I.Urdh.Prok.Nr.563 Dt.14.08.2020.Kontr.Nr.4321 Prot.Dt.09.10.2020.Dif.Fat.Fisk.Nr.2215/2021 Dt.13.12.2021.
  Bashkia Mat (0625) EVEREST Mat 500,342 2021-12-29 2021-12-30 163321320012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashk. Mat (2132001)Lik.Dif.Situa.Nr.2 Dt.15.12.2020-23.04.2021 'Ndertim Ujesj.per furniz.me uje Qyteti dhe Fsh.Derjan e Rukaj Loti 1.Urdh.Prok.Nr.563 Dt.14.08.2020.Kontr.Pune Nr.4321 Prot.Dt.09.10.2020.Dif. Fat.Tat.Nr.6/2021 Dt.23.04.2021.
  Bashkia Mat (0625) EVEREST Mat 38,000,000 2021-12-29 2021-12-30 162821320012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashk. Mat (2132001) Lik. Situac.Nr.4 Dt.18.06-13.12.2021 Ndert.Ujesj.furniz.uje Burrel,Derjan,Rukaj Loti II.Urdh.Prok.Nr.804 Dt.16.12.2020.Kontr.Nr.954 Prot.Dt.24.02.2021.Fat.Fisk.Nr.2216/2021 Dt.13.12.2021.
  Bashkia Durres (0707) EVEREST Durres 9,868,157 2021-12-23 2021-12-24 205921070012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIVITALIZIM I SHESHIT PUBLIK PARA HYRJES SE PORTIT,KONTR. 17472 DT 25.11.2016, LIK FAT 1952/2021 DT 27.11.21 ,KOLAUDIM DT 25.11.21, SITUACION PERFUNDIMTAR /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 354,101 2021-12-21 2021-12-22 142021660012021 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala 2166001 Bashkia Kamez, rik. 5% garanci shkolla 9vjecare nene Tereza Laknas, Kont ne vazhdim 6835 dt 21.12.18 sit. 03.05.19 , permb. fat dt 15.12.2021 urdh marr.dorez.586 dt 10.11.21 pv. dorezim dt 10.11.21 akt. kol. 03.05.19
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 2,594,873 2021-12-17 2021-12-20 141921660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2166001 Bashkia Kamez 2021- Rikonst. shkolla 9 vjecare , kont.ne vazhdim 6835 dt 21.12.18 sit. 03.05.19 permb. fat. 15.12.2021 urdh. marrje dorezim 586 dt 10.11.21 pv. dorezim 10.11.2021 akt kolaudim 03.05.19
  Bashkia Mat (0625) EVEREST Mat 21,797,142 2021-11-12 2021-11-15 139221320012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashk. Mat (2132001) Lik. Situac.punimesh Nr.3 Dt.18.06.- 05.11.2021 'Ndertim Ujesj.per Fsh.Derjan,Rukaj,Qyteti Burrel,faza II'.Urdh.Prok.Nr.804 Dt.16.12.2020,Kontr.Nr.954 Prot.Dt.24.02.2021,Fat.e Fisk.Nr.1573/2021 Dt.08.11.2021.
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 7,019,858 2021-10-13 2021-10-20 110421660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2166001 Bashkia Kamez 2021-Ndertim rruga Nik Ndreka , Up.6143 dt 07.08.2020, pv. 07.10.2020, rap. perf. dt 07.10.2020, Njof. fit. 7877 dt 07.10.2020, kont.8729 dt 29.10.2020,Sit.nr.1 dt 16.07.2021, fat 71 dt 16.07.2021
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 18,909,436 2021-10-13 2021-10-15 337721010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Lik sit perf i shkll 'Murat Toptani' kontr vazhd nr 25117/36 dt.28.09.20 sitc perf dt.16.07.21 akt kol dt.10.09.21 fat nr 1041/21 dt.05.10.21
  Bashkia Durres (0707) EVEREST Durres 52,155,600 2021-10-11 2021-10-12 168221070012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) RIK OSE RIP. I AMBJENTEVE TE PERBASHKETA LOTI8 ,KONTR. 9477/50 DT 13.10.2020, LIK FAT 1033/2021 DT 5.10.21, AKT KOLAUDIM DT 28.5.21 SIT PERFUNDIMTAR /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 17,497,118 2021-10-06 2021-10-11 324221010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Ndertim objekti ndertimi i godines TIP ne RSU 2(nr.4) ngurtesim garancie Kont vazh nr.27394/61 dt.26.10.20 sit 03 dt.20.08.21 fat 801/2021 dt.20.08.2021
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 18,992,812 2021-08-05 2021-08-06 245021010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane lik sitc nr.4 i shklls Murat Toptani kontr vazhd nr.25117/36 dt.28.09.20 sitc nr.4 dt.02.07.2021 fat nr.94/2021 dt.21.07.21
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 6,680,000 2021-07-30 2021-08-02 75921660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2166001 Bashkia Kamez- Rindertim i cerdhes Kamez, Up. 1497 dt 15.02.2021, pv. 25.03.21,rap. perf.25.03.2021 njof. fit.3121 dt 25.03.2021,kont.3438 dt 01.04.21, fat 172 dt 30.07.2021, situacioni 1 dt 30.07.2021
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 4,758,086 2021-07-16 2021-07-22 219321010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Kont shtese Rehab i fasadev Up 44542 dt 17.12.20 rapr permb 44542/3 dt 22.12.20, Njof fit 44542/4 dt 22.12.20 Kont 44542/6 dt 28.12.20 sit perf 26.02.2021 Akt kolaudim 10.04.2021 Fat 15/2021 dt 18.06.2021
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 3,273,534 2021-07-14 2021-07-16 219121010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane lik per obj. 'Rehabilitimi i fasades se pallatit te kryq i rr se Dibres me U.vogel kontr.vazhd nr.14793/10 dt.28.06.19 sit perf nr.28.03.21 pv kol dt.15.05.21 fat nr.14/2021 dt.18.06.21
  Bashkia Mat (0625) EVEREST Mat 20,000,730 2021-07-01 2021-07-02 77921320012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashk. Mat (2132001) Lik. Situac.Progr.Nr.2 Dt.30.03.-17.06.2021 'Ndertim Ujesj.per Fsh.Derjan,Rukaj,Qyteti Burrel,faza II'.Urdh.Prok.Nr.804 Dt.16.12.2020,Kontr.Nr.954 Prot.Dt.24.02.2021,Fat.Tat.Nr.13/2021 Dt.17.06.2021.