Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EVEREST All 1,910,430,778.00 98 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 7,000,000 2019-04-26 2019-04-30 37921660012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez - Ndert rr. Konispol up.5516 dt 12.10.18 pv.15.01.19 perf.15.01.19 fit.198 dt 15.01.2019 kont ne vazhd.375 dt 23.01.19 sit.1 dt 01.03.19 fat 89 dt 01.03.19 s 64978142
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 7,000,000 2019-04-26 2019-04-30 37921660012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez - Ndert rr. Konispol up.5516 dt 12.10.18 pv.15.01.19 perf.15.01.19 fit.198 dt 15.01.2019 kont ne vazhd.375 dt 23.01.19 sit.1 dt 01.03.19 fat 89 dt 01.03.19 s 64978142
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) EVEREST Tirane 19,589,988 2019-04-12 2019-04-15 9921011562019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101156, DPN 3 lik ft vendosje dritare e dyer nr 64978134 dt 27.12.18 fh 1 dt 27.12.18, kontr 47/7 dt 23.11.18, uprok 47/2 dt 23.9.18 fit 31.10.18 mbajtur 5%
  Ndermarrja punetoreve nr. 3 (3535) EVEREST Tirane 19,589,988 2019-04-12 2019-04-15 9921011562019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101156, DPN 3 lik ft vendosje dritare e dyer nr 64978134 dt 27.12.18 fh 1 dt 27.12.18, kontr 47/7 dt 23.11.18, uprok 47/2 dt 23.9.18 fit 31.10.18 mbajtur 5%
  Bashkia Durres (0707) EVEREST Durres 67,856,221 2019-04-05 2019-04-08 31321070012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore RIVITALIZIM I SHESHIT PUBLIK PARA HYRJES SE PORTIT, KONTR. 9676 DT 31.5.18 LIK FAT 96 DT 19.3.19, AKT KOL. DT 26.12.18/BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Zyra Punesimit Tirane (3535) EVEREST Tirane 253,909 2019-04-05 2019-04-08 28110102142019 Subvencion per te nxitur punesimin (Shpenzime Korente) 1010214 Zyra e Punes Tiane, lik subvencion,kontrate nr 1024/8 dt 03.01.2019,VKM nr 47 dt 16.01.2008,urdher lik dt 04.04.2019
  Bashkia Durres (0707) EVEREST Durres 67,856,221 2019-04-05 2019-04-08 31321070012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore RIVITALIZIM I SHESHIT PUBLIK PARA HYRJES SE PORTIT, KONTR. 9676 DT 31.5.18 LIK FAT 96 DT 19.3.19, AKT KOL. DT 26.12.18/BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Zyra Punesimit Tirane (3535) EVEREST Tirane 253,909 2019-04-05 2019-04-08 28110102142019 Subvencion per te nxitur punesimin (Shpenzime Korente) 1010214 Zyra e Punes Tiane, lik subvencion,kontrate nr 1024/8 dt 03.01.2019,VKM nr 47 dt 16.01.2008,urdher lik dt 04.04.2019
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 12,231,116 2019-04-04 2019-04-05 27821660012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez -Ndertim rr.Konispol up.5516 dt 12.10.2018 pv.15.01.2019 rap perf.15.01.2019 fit.198 dt 15.01.2019 kont ne vazhdim 375 dt 23.01.2019 sit.1 dt 01.03.2019 fat 89 dt 01.03.2019 s 64978142
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 12,231,116 2019-04-04 2019-04-05 27821660012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez -Ndertim rr.Konispol up.5516 dt 12.10.2018 pv.15.01.2019 rap perf.15.01.2019 fit.198 dt 15.01.2019 kont ne vazhdim 375 dt 23.01.2019 sit.1 dt 01.03.2019 fat 89 dt 01.03.2019 s 64978142
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 22,526,308 2019-03-21 2019-03-25 22621660012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Kamez-Rikonst. shkolla 9-vjecare Nene Tereza Laknas likujdim sit nr.2 kont ne vazhdim 6835 dt 21.12.2018 sit. nr 2 dt 01.03.2019 fat 90 dt 01.03.2019 seria 64978143
  Zyra Punesimit Tirane (3535) EVEREST Tirane 931,000 2019-03-07 2019-03-08 20110102142019 Subvencion per te nxitur punesimin (Shpenzime Korente) 1010214 Zyra e Punes Tiane, lik subvencion,kontrate nr 1024/8 dt 03.01.2019,VKM nr 47 dt 16.01.2008,urdher lik dt 06.03.2019
  Zyra Punesimit Tirane (3535) EVEREST Tirane 950,000 2019-02-14 2019-02-15 12110102142019 Subvencion per te nxitur punesimin (Shpenzime Korente) 1010214 Zyra e Punes Tiane, lik subvencion,kontrate nr 1024/8 dt 03.01.2019,VKM nr 47 dt 16.01.2008,urdher lik dt 14.02.2019
  Bashkia Durres (0707) EVEREST Durres 4,773,306 2019-02-05 2019-02-06 10421070012019 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala KTHIM GARANCI RIK SHETITORJA TAULANTIA, KONTR. 1604 DT 23.02.2015, AKT KOLAUDIM DT 13.11.2015 /BASHKIA DURRES / 2107001 / DEGA E THESARIT DURRES 0707
  Zyra Punesimit Tirane (3535) EVEREST Tirane 950,000 2019-01-17 2019-01-25 910102142019 Subvencion per te nxitur punesimin (Shpenzime Korente) 1010214 Zyra e Punes Tiane, lik subvencion,kontrate nr 1024/8 dt 03.01.2019,VKM nr 47 dt 16.01.2008,urdher lik dt 14.01.2019
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 18,319,764 2018-12-27 2019-01-07 426321010012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Rikons Shkolla A.Cajupi Shkresa 33392/1 dt 20.09.2018 kont 33863/6 dt 13.12.2017 sit 2 dt 10.09.2018 fat 64978111 dt 18.09.2018
  Bashkia Kamez (3535) EVEREST Tirane 5,709,965 2018-12-27 2019-01-07 98221660012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2166001 Bashkia Kamez 2018 Rikons.Shkolla 9 vjecare Up.2745 ndt 22.10.18 pv.21.12.18 fit 6834 dt 21.12.18 kont 6835 dt 21.12.2018 sit.1 dt 27.12.2018 fat 79 dt 27.12.2018 s 64978132
  Bashkia Tirana (3535) EVEREST Tirane 1,680,236 2018-12-27 2019-01-07 426221010012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Rikostruksion pjesshem shkolla mesme A.Z.Cajupishk.23465/1 25.06.18 kont 33863/6 13.012.17 sit 1 13.12.17-12.06.18 fat.48921186 12.06.18