Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KADIU All 14,341,879.00 96 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komisariati i Kufirit dhe Migracionit Sarande (3731) KADIU Sarande 37,560 2014-12-30 2014-12-31 227/210161082014 Karburant dhe vaj SHP NGA KUFIRI SR
  Kuvendi Popullor (3535) KADIU Tirane 19,000 2014-12-30 2014-12-30 98810020012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Kuvendi pjese kembimi pv em 25.10.2014 fat 349 fh 26 11.11.2014
  Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KADIU Tirane 189,600 2014-12-29 2014-12-30 41610050012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min.Bujqesise riparim automjete.TR66-53N,TR01-06Z, ak-verifikimi dt 24.12.2014, p.v.erb. marje dorezim dt 24.12.14, certifikate garancie dt 24.12.14,fat 684,685 s.15627068/069, dt 24.12.2014
  Prefektura e qarkut Shkoder (3333) KADIU Shkoder 28,980 2014-12-26 2014-12-29 29510160712014 Shpenzime te tjera transporti PREFEKTURA SHKODER FAT. 15627187 DT. 18.12.2014
  Komisariati i Policise Kukes (1818) KADIU Kukes 86,100 2014-12-26 2014-12-29 30010161032014 Karburant dhe vaj 1016030 matriale per funk fat nr 69dt 22.12.2014
  Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Tirane (3535) KADIU Tirane 130,920 2014-12-24 2014-12-26 16210161002014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1016100,Drejt Rajon.per Kuf.dhe Migracionin pagese pjese kembimi, up 19 dt 17.10.14, pv 6 dt 17.12.14, ft 944 dt 17.12.14 sr 15628430 fh 26 dt 17.12.14
  Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) KADIU Tirane 120,000 2014-12-24 2014-12-26 27610250982014 Pjese kembimi, goma dhe bateri AD Q, ISH P riparim makine,pv emergjence dt 11.12.14,Fat 376 dt 11.12.14
  Komuna Dropull I Siperm (1111) KADIU Gjirokaster 250,000 2014-12-26 2014-12-26 25724530012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 2453001 KOMUNA VRISERA MIREMBAJTJE XHIP FAT TAT 947 SERIA 15628433. FAT TAT SHITJE 17.12.2014. UP 42 DT 05.12.2014 FTESE PER OFERTE,
  Komisariati i Policise Gjirokaster (1111) KADIU Gjirokaster 19,080 2014-12-23 2014-12-24 46710160282014 Karburant dhe vaj 1016028 KOMIS POLICISE VAJ FAT NR 296 DT 17.12.2014.2014 NR SER 15625925 FH 12 DT 17.12.2014 UP NR 123 DT 15.12..2014 PV FTES OFERT VLERES PERFUND
  Dogana Pogradec (1529) KADIU Pogradec 30,000 2014-12-24 2014-12-24 17910100832014 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1010083 DOGANA POGRADEC LIK FAT= 15628335 DT 22.12.2014
  Kuvendi Popullor (3535) KADIU Tirane 30,000 2014-12-22 2014-12-23 99510020012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Kuvendi Kit Rip Faze (chevrolet 86454P) pv emergj 21.11.2014 fat 388 s 15627724 fh 9 20.11.2014
  Prefektura e qarkut Lezhe (2020) KADIU Lezhe 72,000 2014-12-18 2014-12-22 270101600702014 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit PREFEKTURA LEZHE LIK FAT.671 DT.17.12.2014
  Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) KADIU Tirane 105,000 2014-12-12 2014-12-19 66610060012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1006001 MTI, shpenzimmirmbajtje automjete,kontrtae ne vazhdim nr.1406/6dt.26.05.14,Fat.nr.637nr.s.15628070,Fat.632nrs156280065nr.fat.634,nr.s.15628067,,Fat.635nr.s.15628068,Fat.636,nr.s.15628069,datat,09.12.2014nr.s.dt.09.12.14,
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 191,040 2014-12-16 2014-12-19 41310280012014 Shpenzime te tjera transporti 602, Prokuroria Pergjithshme MIRMB AUTOMJETI,KONTR VAZHD 2426/2 D 18/7/14,FAT 653 D 9/12/14 S 15628086
  Kuvendi Popullor (3535) KADIU Tirane 19,000 2014-12-18 2014-12-19 98810020012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Kuvendi pjese kembimi pv em 25.10.2014 fat 349 fh 26 11.11.2014
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 150,360 2014-12-16 2014-12-19 41210280012014 Shpenzime te tjera transporti 602, Prokuroria Pergjithshme MIRMB AUTOMJETI,KONTR VAZHD 2426/2 D 18/7/14,FAT 652 D 9/12/14 S 15628085
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 99,600 2014-12-16 2014-12-19 41110280012014 Shpenzime te tjera transporti 602, Prokuroria Pergjithshme MIRMB AUTOMJETI,KONTR VAZHD 2426/2 D 18/7/14,FAT 651 D 9/12/14 S 15628084
  Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KADIU Tirane 100,680 2014-12-17 2014-12-19 35510050012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min.Bujqesise riparim automjeti. , TR 66-78N, kont. 5643/1 dt 06.08.2014, akt-verifikimi dt 12.12..14, p.v.erb. marje dorezim dt 12.12.2014, certifikate garancie dt 12.12..14, fat 660dt 12.12..2014.seri 15628093p.v.riparimi dt 12.12.14
  PIU Rehabilitimit te Sisitemit Shendetesor (3535) KADIU Tirane 150,000 2014-12-17 2014-12-18 1710139022014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013902 231,njesia zbatimit projekteve min shendetesise, SERVIS AUTO PV EMERGJENCE 27.11.2014 FAT.2557 DT.27.11.2014 SERI 15628300
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 57,240 2014-12-16 2014-12-16 40510280012014 Shpenzime te tjera transporti 602, Prokuroria Pergjithshme MIRMB AUTOMJETI,KONTR VAZHD 2426/2 D 18/7/14,FAT 645 D 9/12/14 S 15628078