Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KADIU All 14,341,879.00 96 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 140,880 2014-11-21 2014-11-24 33910280012014 Shpenzime te tjera transporti 602 Prokuroria Pergjithshme mirembatje,kontrate nr 2426/2 dt 18.07.2014 ne vazhdim,fat nr 577 dt 11.11.2014,seri 15627610
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 44,880 2014-11-21 2014-11-24 33610280012014 Shpenzime te tjera transporti 602 Prokuroria Pergjithshme mirembatje,kontrate nr 2426/2 dt 18.07.2014 ne vazhdim,fat nr 574 dt 11.11.2014,seri 15627607
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 163,080 2014-11-21 2014-11-24 34010280012014 Shpenzime te tjera transporti 602 Prokuroria Pergjithshme mirembatje,kontrate nr 2426/2 dt 18.07.2014 ne vazhdim,fat nr 578 dt 11.11.2014,seri 15627611
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 59,880 2014-11-21 2014-11-24 33810280012014 Shpenzime te tjera transporti 602 Prokuroria Pergjithshme mirembatje,kontrate nr 2426/2 dt 18.07.2014 ne vazhdim,fat nr 576 dt 11.11.2014,seri 15627609
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 60,960 2014-11-21 2014-11-24 33310280012014 Shpenzime te tjera transporti 602 Prokuroria Pergjithshme mirembatje,kontrate nr 2426/2 dt 18.07.2014 ne vazhdim,fat nr 571 dt 11.11.2014,seri 15627604
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 20,760 2014-11-21 2014-11-24 34610280012014 Shpenzime te tjera transporti 602 Prokuroria Pergjithshme mirembatje,kontrate nr 2426/2 dt 18.07.2014 ne vazhdim,fat nr 584 dt 11.11.2014,seri 15627617
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 18,240 2014-11-21 2014-11-24 34510280012014 Shpenzime te tjera transporti 602 Prokuroria Pergjithshme mirembatje,kontrate nr 2426/2 dt 18.07.2014 ne vazhdim,fat nr 583 dt 11.11.2014,seri 15627616
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 45,439 2014-11-21 2014-11-24 34110280012014 Shpenzime te tjera transporti 602 Prokuroria Pergjithshme mirembatje,kontrate nr 2426/2 dt 18.07.2014 ne vazhdim,fat nr 579 dt 11.11.2014,seri 15627612
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 337,320 2014-11-21 2014-11-24 33710280012014 Shpenzime te tjera transporti 602 Prokuroria Pergjithshme mirembatje,kontrate nr 2426/2 dt 18.07.2014 ne vazhdim,fat nr 575 dt 11.11.2014,seri 15627608
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 36,960 2014-11-21 2014-11-24 34410280012014 Shpenzime te tjera transporti 602 Prokuroria Pergjithshme mirembatje,kontrate nr 2426/2 dt 18.07.2014 ne vazhdim,fat nr 582 dt 11.11.2014,seri 15627615
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 107,280 2014-11-21 2014-11-24 33510280012014 Shpenzime te tjera transporti 602 Prokuroria Pergjithshme mirembatje,kontrate nr 2426/2 dt 18.07.2014 ne vazhdim,fat nr 573 dt 11.11.2014,seri 15627606
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 19,800 2014-11-21 2014-11-24 34310280012014 Shpenzime te tjera transporti 602 Prokuroria Pergjithshme mirembatje,kontrate nr 2426/2 dt 18.07.2014 ne vazhdim,fat nr 581 dt 11.11.2014,seri 15627614
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 165,600 2014-11-21 2014-11-24 33410280012014 Shpenzime te tjera transporti 602 Prokuroria Pergjithshme mirembatje,kontrate nr 2426/2 dt 18.07.2014 ne vazhdim,fat nr 572 dt 11.11.2014,seri 15627605
  Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KADIU Tirane 21,360 2014-11-17 2014-11-18 35610050012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min.Bujqesise riparim automjete., TR 66-53-N, akt-verifikimi dt 11.11.2014, p.v.erb. marje dorezim dt 11..11.14, certifikate garancie dt 07.11.2014, fatnr 585 dt 11..11.2014.S. 15627618
  Aparati Qendror i SHIKUT (3535) KADIU Tirane 9,480 2014-11-14 2014-11-17 61010180012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri SHISH Lik pjese kembimi up 371/1 dt 03.11.2014 pv 04.11.2014 fat 15627883 dt 05.11.2014 fh 28 dt 05.11.2014
  Sherbimi i Kontrollit te Brendshem (3535) KADIU Tirane 51,600 2014-11-14 2014-11-17 13910140982014 Shpenzime te tjera transporti 602 Dr. SHKB Burgje riparim automjeti,up nr 9/2 dt 06.11.2014,fto dt 06.11.2014,njof fit 07.11.2014,fat nr 2444 dt 14.11.2014 sr 15627587
  Kuvendi Popullor (3535) KADIU Tirane 19,000 2014-11-14 2014-11-14 87910020012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Kuvendi blr radiator uji pv form 5 25.10.2014 fat 349 24.10.2014 fh 88 11.11.2014
  Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KADIU Tirane 21,360 2014-11-13 2014-11-13 34510050012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min.Bujqesise riparim automjete., TR 66-78 N , akt-verifikimi dt 07.11.2014, p.v.erb. marje dorezim dt 07.11.14, certifikate garancie dt 07.11.2014, fatnr 564 dt 07.11.2014.seri 15625847
  Komuna Zharres (0909) KADIU Fier 251,880 2014-11-06 2014-11-06 34024190012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri K/Zharrez Fier 2419001 likujdim fature
  Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KADIU Tirane 47,040 2014-10-28 2014-10-29 32810050012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min.Bujqesise riparim automjete., TR 32-60F, , akt-verifikimi dt 27/10/14, p.v.erb. marje dorezim dt 27,/10./14, certifikate garancie dt 27,/10/.14, fatnr 547 dt 27,/10/.2014.s15625827