Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KADIU All 14,341,879.00 96 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 93,120 2014-12-16 2014-12-16 40410280012014 Shpenzime te tjera transporti 602, Prokuroria Pergjithshme MIRMB AUTOMJETI,KONTR VAZHD 2426/2 D 18/7/14,FAT 644 D 9/12/14 S 15628077
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 19,440 2014-12-16 2014-12-16 40110280012014 Shpenzime te tjera transporti 602, Prokuroria Pergjithshme MIRMB AUTOMJETI,KONTR 2426/2 D 18/7/14,FAT 641 D 9/12/14 S 15628074
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 192,840 2014-12-16 2014-12-16 40910280012014 Shpenzime te tjera transporti 602, Prokuroria Pergjithshme MIRMB AUTOMJETI,KONTR 2426/2 D 18/7/14,FAT 649 D 9/12/14 S 15628082
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 184,320 2014-12-16 2014-12-16 40810280012014 Shpenzime te tjera transporti 602, Prokuroria Pergjithshme MIRMB AUTOMJETI,KONTR 2426/2 D 18/7/14,FAT 648 D 9/12/14 S 15628081
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 33,240 2014-12-16 2014-12-16 40210280012014 Shpenzime te tjera transporti 602, Prokuroria Pergjithshme MIRMB AUTOMJETI,KONTR 2426/2 D 18/7/14,FAT 642 D 9/12/14 S 15628075
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 111,000 2014-12-16 2014-12-16 41010280012014 Shpenzime te tjera transporti 602, Prokuroria Pergjithshme MIRMB AUTOMJETI,KONTR 2426/2 D 18/7/14,FAT 650 D 9/12/14 S 15628083
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 33,480 2014-12-16 2014-12-16 40010280012014 Shpenzime te tjera transporti 602, Prokuroria Pergjithshme MIRMB AUTOMJETI,KONTR VAZHD 2426/2 D 18/7/14,FAT 640 D 9/12/14 S 15628073
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 130,080 2014-12-16 2014-12-16 40610280012014 Shpenzime te tjera transporti 602, Prokuroria Pergjithshme MIRMB AUTOMJETI,KONTR VAZHD 2426/2 D 18/7/14,FAT 646 D 9/12/14 S 15628079
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 37,560 2014-12-16 2014-12-16 40310280012014 Shpenzime te tjera transporti 602, Prokuroria Pergjithshme MIRMB AUTOMJETI,KONTR 2426/2 D 18/7/14,FAT 643 D 9/12/14 S 15628076
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 121,560 2014-12-16 2014-12-16 40710280012014 Shpenzime te tjera transporti 602, Prokuroria Pergjithshme MIRMB AUTOMJETI,KONTR 2426/2 D 18/7/14,FAT 647 D 9/12/14 S 15628080
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 21,600 2014-12-16 2014-12-16 39910280012014 Shpenzime te tjera transporti 602, Prokuroria Pergjithshme MIRMB AUTOMJETI,KONTR 2426/2 D 18/7/14,FAT 639 D 9/12/14 S 15628072
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 26,520 2014-12-16 2014-12-16 39810280012014 Shpenzime te tjera transporti 602, Prokuroria Pergjithshme MIRMB AUTOMJETI,KONTR 2426/2 D 18/7/14,FAT 638 D 9/12/14 S 15628071
  Komisariati i Policise Elbasan (0808) KADIU Elbasan 73,800 2014-12-11 2014-12-12 39410160262014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Drejtoria Policise pjese kembimi
  Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KADIU Tirane 88,320 2014-12-11 2014-12-12 38410050012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min.Bujqesise riparim automjete., TR32-60F , akt-verifikimi dt 08.12..2014, p.v.erb. marje dorezim dt 08.12..14, certifikate garancie dt 08.12..2014, fatnr 628 dt 08.12..2014.seri 15628061
  Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) KADIU Tirane 136,080 2014-12-04 2014-12-09 66110060012014 Shpenzime te tjera transporti 1006001 MTI, shpenzim Sherbime te tjera transporti(lavazh)kontrate nr12/9,dt.12.09.2014,U.prok.nr.61,dt.05.09.14,ftese per dt.10.09.14,Vleresim perfund.10.09.14,Memo,dt.05.09.14Fature nr.603,dt.25.11.2014oferte
  Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KADIU Tirane 457,200 2014-12-04 2014-12-05 38010050012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min.Bujqesise riparim automjete., TR01-06Z , akt-verifikimi dt 26.11.2014, p.v.erb. marje dorezim dt 26.11.14, certifikate garancie dt 26.11.2014, fatnr 606 dt 26.11.2014.seri 15627639, fat nr 607 dt 26.11.14 seri 15627640 kont vazhdim
  PIU Rehabilitimit te Sisitemit Shendetesor (3535) KADIU Tirane 150,000 2014-12-04 2014-12-05 1710139022014 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013902 231,njesia zbatimit projekteve min shendetesise, SERVIS AUTO PV EMERGJENCE 27.11.2014 FAT.2557 DT.27.11.2014 SERI 15628300
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 341,100 2014-12-03 2014-12-03 58010140012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit MINISTRIA E DREJTESISE riparim mjeti,up nr 502/1 dt 27.10.2014 fto dt 27.10.2014,njof fit 07.11.14,fat nr 570 dt 11.11.2014 sr 15627603,pv dt 11.11.2014
  Komisariati i Policise Elbasan (0808) KADIU Elbasan 73,800 2014-11-25 2014-11-25 37310160262014 Pjese kembimi, goma dhe bateri Drejtoria Policise pjes kembimi
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 18,480 2014-11-21 2014-11-24 34210280012014 Shpenzime te tjera transporti 602 Prokuroria Pergjithshme mirembatje,kontrate nr 2426/2 dt 18.07.2014 ne vazhdim,fat nr 580 dt 11.11.2014,seri 15627613