Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KADIU All 14,341,879.00 96 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) KADIU Tirane 84,120 2014-10-21 2014-10-27 55210060012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit MTI,shpenzim riparimin e automjeteve,kontrate nr.1406/6,dt.26.05.14,ne vazhdim,Faturat e dates13.10.2014,nr 520,nr.serial15626300:nr.519,nr.serial15626299,nr.518nr.serial 15626298
  Dogana Vlore (3737) KADIU Vlore 50,400 2014-10-17 2014-10-17 11710100872014 Pjese kembimi, goma dhe bateri FILTER VAJ BATERI DOGANA 1010087 FAT 198 DT 03.09.2014
  Q.SH.A.M.T. Tirane (3535) KADIU Tirane 128,400 2014-10-16 2014-10-17 28310160072014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 602, QSHAMT,mirmbajtje,up 1085 d 23/9/14,njf 1 d 25/9/14,fat 15626084 d 2/10/14,fh 9 d 2/10/14
  Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KADIU Tirane 362,040 2014-10-14 2014-10-15 31310050012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min.Bujqesise riparim automjete., TR 66-78N, TR 01-06, TR 41-21R, akt-verifikimi dt 9,10,11,/10/14, p.v.erb. marje dorezim dt 10,13,/10./14, certifikate garancie dt 10,13,/10/.14, fat 510/511/517 dt 10,13,/10/.2014.s15626290/291/297
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 429,600 2014-10-13 2014-10-14 466110140012014 Pjese kembimi, goma dhe bateri MINISTRIA E DREJTESISE pjese kembimi,up nr 501/1 dt 22.09.14,fto ft 22.09.2014,app 25.09.2014,fat nr 2053 dt 30.09.14 sr 15626043,fh nr 45,10 dt 30.09.2014
  Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KADIU Tirane 30,600 2014-10-09 2014-10-10 30910050012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min.Bujqesise riparim automjeti. , TR 32-60 F, kont. 5643/1 dt 06.08.2014, akt-verifikimi dt 06.10.14, p.v.erb. marje dorezim dt 06.10.2014, certifikate garancie dt 06.10.14, fat 501 dt 06.10.2014.seri 15626281
  Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) KADIU Tirane 810,600 2014-09-25 2014-09-29 49710060012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit MTI,shpenz.per rip.e automjeteve,kontr.ne vazhdim,nr.1406/6dt.26.0.5.14,(fat.nr438nrS15625217,fat.439nr.S.15625218;fat.443nrS.15625222;Fat.446nrS.15625225;fat.444nrs.15625223;Fat.nr.441nr.S.15625220;Fat.nr.440nrS.15625219;Fat.nr.442)dt.5.9.
  Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KADIU Tirane 73,080 2014-09-26 2014-09-29 29310050012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min.Bujqesise riparim autom. , TR 66-78N,kont. 5643/1 dt 06.08.2014, akt-verifikimi dt 24.09.14, p.v.erb. marje dorezim dt 24./9/.14, certifikate garancie dt 24.09.14, fat 484 dt 24.9.2014.seri 15626264
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 162,720 2014-09-25 2014-09-26 26710280012014 Shpenzime te tjera transporti 602,Prokuroria Pergjithshme pj kembimi,kon vazh 2426/2 d 18/7/14,fat 478 d 23/9/14 s 15626258
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 166,440 2014-09-25 2014-09-26 27110280012014 Shpenzime te tjera transporti 602,Prokuroria Pergjithshme pj kembimi,kon vazh 2426/2 d 18/7/14,fat 482 d 23/9/14 s 15626262
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 114,840 2014-09-25 2014-09-26 26410280012014 Shpenzime te tjera transporti 602,Prokuroria Pergjithshme pj kembimi,up 52/1 d 5/6/14,njf app 14/7/14,kon 2426/2 d 18/7/14,fat 475 d 23/9/14 s 15626255
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 173,280 2014-09-25 2014-09-26 26910280012014 Shpenzime te tjera transporti 602,Prokuroria Pergjithshme pj kembimi,kon vazh 2426/2 d 18/7/14,fat 480 d 23/9/14 s 15626260
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 121,320 2014-09-25 2014-09-26 26810280012014 Shpenzime te tjera transporti 602,Prokuroria Pergjithshme pj kembimi,kon vazh 2426/2 d 18/7/14,fat 479 d 23/9/14 s 15626259
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 138,600 2014-09-25 2014-09-26 27010280012014 Shpenzime te tjera transporti 602,Prokuroria Pergjithshme pj kembimi,kon vazh 2426/2 d 18/7/14,fat 481 d 23/9/14 s 15626261
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 72,960 2014-09-25 2014-09-26 26610280012014 Shpenzime te tjera transporti 602,Prokuroria Pergjithshme pj kembimi,kon vazh 2426/2 d 18/7/14,fat 477 d 23/9/14 s 15626257
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KADIU Tirane 180,120 2014-09-25 2014-09-26 26510280012014 Shpenzime te tjera transporti 602,Prokuroria Pergjithshme pj kembimi,kon vazh 2426/2 d 18/7/14,fat 476 d 23/9/14 s 15626256
  Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KADIU Tirane 372,360 2014-09-23 2014-09-24 29010050012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min.Bujqesise riparim autom. , TR 0106Z, BMV946HV, TR6653,kont. 5643/1 dt 06.08.2014, akt-verifikimi dt 16;17.9.14, p.v.erb. marje dorezim dt 16;17./9/.14, certifikate garancie dt 16;17.09.14, fat 464/465/466 dt 17.9.2014.s15625244/245/246
  Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KADIU Tirane 81,840 2014-09-12 2014-09-15 27510050012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Min.Bujqesise riparim mjetesh transporti , ,Kontr.ne vazhdim nr 5643/1 dt 06.08.2014, akt-verifikimi dt 04.09.2014, p.v.erb. marje dorezim dt 04.09.2014, certifikate garancie dt 04.09.2014, fat nr 435 dt 04.09.2014.seri 15625214
  Dogana Vlore (3737) KADIU Vlore 50,400 2014-09-15 2014-09-15 10410100872014 Pjese kembimi, goma dhe bateri FILTER VAJ BATERI DOGANA 1010087 FAT 198 DT 03.09.2014
  Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KADIU Tirane 138,000 2014-09-09 2014-09-10 38710140012014 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit MINISTRIA E DREJTESISE sherbim riparim automjeti,up nr 363/1 dt 28.07.14,fto dt 28.07.14,njof fit 06.08.14,fat nr 391 dt 06.08.14 sr 15624470